Samuel SanchezSamuel Sanchez w ostatniej chwili przed rozpoczęciem europejskich wyścigów – podpisał kontrakt z BMC Racing. Hiszpan póki co związał się jednoletnią umową z grupą Jima Ochowicza.

W wywiadzie dla bicicilismo.com – Sanchez przyznaje, że negocjacje z BMC Racing rozpoczęły się cztery lub pięć dni temu. Po ich starcie, wszystko poszło bardzo sprawnie i dopięte zostały niezbędne formalności.  “Początkowo umówiliśmy się na całoroczny kontrakt, ale ważne jest to, że będę robił to, co lubię”,  były mistrz olimpijski dla hiszpańskiego portalu. “Mogę się ścigać, a dodatkowo będę robił to w bardzo dobrze zorganizowanym zespole”.

35-latek nie konsultował jeszcze swoich planów startowych z nową ekipą. Póki co skupia się na dopasowaniu i testowaniu nowego sprzętu. Będę teraz przebywał we Włoszech, a potem udam się do Belgii, gdzie będę mierzył się na nowym rowerze, testował nowe stroje i przechodził badania medyczne. Muszę przyzwyczaić się do sposobu funkcjonowania nowego zespołu i postarać się dopasować do niego najszybciej jak to tylko możliwe”.

Dziennikarze zapytali oczywiście Sancheza o to, czy jednoroczna umowa z BMC Racing oznacza, że Hiszpan za rok przejdzie do drużyny Fernando Alosno – odpowiedział dyplomatycznie. “Póki co myślę w perspektywie krótkoterminowej. Skupiam się na tym, że mam gdzie się ścigać w tym roku, co było moim głównym problemem jeszcze kilka dni temu”, zakończył.

 

Foto: bettiniphoto.net

Andrzej Gucwa

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments