fot. Michał Kapusta / naszosie.pl

Po Alessandro De Marchim, Serge Pauwels (Dimension Data) jest kolejnym już zawodnikiem specjalizującym się odjazdach, który zdecydował się wzmocnić skład Continuum Sports (BMC Racing) / CCC na przyszły sezon.

Menedżer drużyny, Jim Ochowicz, w 34-letnim Belgu dopatruje się jednak nie tylko umiejętności rozstrzygania na swoją korzyść etapów nawet największych imprez kolarskich, ale mnóstwa doświadczenia i profesjonalizmu, którymi będzie w stanie się dzielić z pozostałymi członkami drużyny.

Serge Pauwels stanowi wspaniałe uzupełnienie składu Continuum Sports na sezon 2019. Wyścigi klasyczne pozostaną dla nas bardzo ważnym celem, a doświadczenie Serge’a związane ze skuteczną rywalizacją w Liège-Bastogne-Liège i Il Lombardii może okazać się bezcenne. W przekroju swojej zawodowej kariery, Serge zaprezentował dużą wszechstronność w [tygodniowych] wyścigach etapowych, ze zwycięstwem w Tour de Yorkshire 2017 i trzecim miejscem w tegorocznej edycji imprezy na czele, jak również w wielkich tourach, w których zazwyczaj jeździł bardzo ofensywnie w ucieczkach, co mogliśmy zobaczyć na Tour de France,

– powiedział Ochowicz.

Ciekawi nas, co Serge pokaże w barwach naszej ekipy i wierzymy, że jesteśmy mu w stanie zaoferować mnóstwo okazji do walki o swoje własne rezultaty, jak również rolę jednego z głównych pomocników Grega Van Avermaeta.

Jak się okazuje, to głównie perspektywa współpracy z mistrzem olimpijskim z Rio przekonała Pauwelsa, który wcale nie planował zmiany ekipy na kolejne sezony.

Nie szukałem nowej drużyny. Mam za sobą cztery wspaniałe lata z MTN Qhubeka, Dimension Data i fundacją Qhubeka, dla których zawsze pozostanie w moim sercu miejsce. Jednak wtedy pojawiła się ta szanse i poczułem, że muszę po nią sięgnąć. Z Gregiem w jednej drużynie ścigałem się dotychczas tylko dwukrotnie, podczas występów w barwach reprezentacji Belgii, w tym podczas zakończonych wielkim sukcesem Igrzysk Olimpijskich w Rio, podczas których dzieliliśmy pokój i do teraz dzielimy wspaniałe wspomnienia. Greg jest wspaniałym zawodnikiem nie tylko ze względu na swoje osiągnięcia, ale również styl, w jakim się ściga,

– powiedział Pauwels.

Chcę pozostać takim zawodnikiem, jakim byłem dotychczas. Chcę prezentować agresywną postawę, jak robiłem to w barwach Dimension Data, i już cieszę się na współpracę z Continuum Sports.

Zgodnie z polityką drużyny, żadne szczegóły kontraktu nie zostały ujawnione.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments