Peter SaganKontrakt Petera Sagana z Cannondale kończy się w 2014 roku, zatem Słowak będzie “hitem” transferowym pod koniec bieżącego roku. Czy trafi do drużyny Fernando Alonso?

Sagan jest kojarzony z nową ekipą Alonso po tym, jak wraz z gwiazdami Formuły 1 odwiedził tor wyścigowy. Hiszpan dał jasno do zrozumienia, że będzie zatrudniał tylko tych kolarzy, którzy nie będą mieli ważnych kontraktów, co czyni Sagana jednym z kandydatów do teamu o roboczej nazwie Fernando Alonso Cycling Team.

W wywiadzie dla “Pravdy” zawodnik Cannondale przyznał, że otrzymał ofertę od Alonso, ale także od wielu innych drużyn.

Otrzymałem propozycje nie tylko od Alonso, ale także np. od  kontynentalnej, słowackiej ekipy Dukla Trencin. Na razie wciąż mam ważny kontrakt z Cannondale. Wszystko jest sprawą otwartą, będziemy dyskutować. Nie wiem, czy odejdę, może zostanę…Zobaczymy jak to wszystko się rozwinie – enigmatycznie opowiadał Sagan.

Słowak podkreślił także, że z Cannondale Pro Cycling łączą go specjalne relacje. – Dorastałem w tej drużynie, a teraz zaczynam w niej piąty sezon. Moje relacje z kolegami z drużyny nie zmieniły się, jesteśmy jak rodzina, zwłaszcza z tymi, z którymi ścigam się od początku – powiedział.

Nie ulega wątpliwości, że Peter Sagan jest jednym z najbardziej wartościowych, a co za tym idzie, także pożądanych kolarzy w peletonie. Ma on także dopiero 23 lata, zatem można się spodziewać rozwoju jego kariery.

W sezonie 2013 odniósł 22 zwycięstwa, w tym zdobył zieloną koszulkę najlepszego kolarza klasyfikacji punktowej w 100. edycji Tour de France.

Foto: bettiniphoto.net

Marta Wiśniewska