Cavendish BoonenZespół Omega Pharma-QuickStep na sprinterskich odcinkach Tour de San Luis powinien odgrywać kluczową rolę. W składzie belgijskiego teamu na ten wyścig znaleźli się: Tom Boonen, Alessandro Petacchi oraz Mark Cavendish.

Po raz pierwszy w historii trzech najlepszych sprinterów OPQS pojedzie w jednym wyścigu. Przypomnijmy, że Petacchi dołączył do teamu Michała Kwiatkowskiego i Michała Gołasia w sierpniu, by wspomagać podczas końcówek Marka Cavendisha. Brytyjczyk w zeszłym sezonie wygrał pierwszy etap argentyńskiej imprezy.

“Cav, Tom i Ale-Jet łącznie zdobyli ponad 400 zwycięstw w swojej karierze zawodowej. To naprawdę niesamowita liczba, która świadczy o potencjale tej drużyny. Mark i Tom wygrywali już etapy na tej imprezie, więc znają charakterystykę ścigania w Argentynie. Na płaskich etapach, będziemy chcieli przejąć inicjatywę”, powiedział dyrektor sportowy ekipy – Davide Bramati.

“Tour de San Luis to doskonały wyścig na rozpoczęcie sezonu”, tłumaczył Bramati. “Między Europą, a Argentyną są tylko cztery godziny różnicy czasowej, więc nie będzie większych problemów z aklimatyzacją. Bez problemów możemy pojechać tam zaledwie kilka dni przed wyścigiem, który rozpocznie się 16 stycznia”, zakończył.

Omega Pharma-QuickStep na Tour de San Luis: Tom Boonen (Bel), Gianluca Brambilla (Ita), Mark Cavendish (GBr), Alessandro Petacchi (Ita), Stijn Vandenbergh (Bel) oraz Guillaume van Keirsbulck (Bel).

 

Foto: bettiniphoto.net

Andrzej Gucwa