Simon GerransAustralijska ekipa Orica – GreenEDGE zaprezentowała skład na „domowy” wyścig Tour Down Under. Zespół skupi się na walce o triumfy etapowe, a Simon Gerrans ma powalczyć o generalkę.

Wyścig Tour Down Under to jedna z najważniejszych imprez dla zawodników Orica – GreenEDGE. Po raz kolejny na zwycięstwie w generalce skupi się Simon Gerrans, który w ubiegłym roku był najlepszy na królewskim etapie zakończonym na Old Willunga Hill. Jego pomocnikami na cięższych etapach powinni być Daryl Impey, a przede wszystkim najlepszy góral Vuelty z 2012 roku – Simon Clarke.

O etapowe triumfy będą walczyć Matthew Goss i Michael Matthews. O tym który z nich będzie walczył na poszczególnych odcinkach, będzie decydowała dyspozycja dnia. W walce z pociągami Lotto – Belisol (Andre Greipel) i Argos – Shimano (Marcel Kittel) mają pomóc Mathew Hayman oraz specjalista w jeździe na czas – Luke Durbridge.

„Jest to dla nas bardzo ważny wyścig. Mamy bardzo silny zespół, który powinien dać wiele radości naszym australijskim fanom. Profile etapów bardzo odpowiadają Gerransowi i liczę na jego dobry występ. Mamy w składzie dwóch wyrównanych sprinterów i tak naprawdę na dziś nie wiemy, na którego z nich postawimy. Łatwiej na to pytanie będzie odpowiedzieć tuż przed zawodami. Liczę, że w walce o generalkę pomogą nam Impey i Simon Clarke. Sporo doświadczenia do ekipy wprowadził Matthew Hayman, który w naszej koszulce zadebiutuje właśnie w TDU. W dobrej formie powinien być Luke Durbridge, który przygotowuje się do obrony dwóch tytułów mistrza Australii.” mówi dyrektor sportowy, Matt White.

 

Foto:bettiniphoto.net

Arek Waluga

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments