bettiniPortal TuttobiciWeb.it podaje, że Paolo Bettini zrezygnował z funkcji trenera włoskich kolarzy i od roku 2015 będzie dyrektorem sportowym ekipy Fernando Alonso (FACT).

Bettini był selekcjonerem reprezentacji Włoch od 2010 roku, kiedy zastąpił tragicznie zmarłego Franco Balleriniego. Teraz „Świerszcz” stanie przed nowym wyzwaniem i będzie dyrektorem sportowym ekipy, która aktualnie posiada roboczą nazwę Fernando Alonso Cycling Team. Prezentacja projektu nastąpi 7 stycznia w Madrycie. Bettini o swojej decyzji poinformował Renato Di Rocco, prezydenta włoskiej federacji kolarskiej. Największe szanse na objęcie stanowiska po Bettinim mają Davide Cassani i Stefano Zanini. W kontekście obecnego wakatu wymienia się też nazwiska: Maximilian Sciandri, Moreno Argentin i Maurizio Fondriest.

„Nie była to dla mnie łatwa decyzja, bo każdy wie jak zależało mi na posadzie selekcjonera reprezentacji. Jednak projekt Alonso bardzo mnie zaintrygował i postanowiłem coś zmienić w swoim życiu. Nic jeszcze nie zostało przesądzone, ale sprawy zmierzają w dobrym kierunku. Wierzę, że reprezentacja Włoch beze mnie doskonale sobie poradzi, bo mamy naprawdę znakomitych zawodników.” mówi złoty medalista IO z Aten w 2004 roku.

 

Foto:bettiniphoto.net

Arek Waluga

guest
1 Komentarz
Najstarsze
Najnowsze
Inline Feedbacks
View all comments
Maciek
Maciek

Nie ma się co oszukiwać, poszło o pieniądze…