fot. Instagram / Fernando Alonso

Wczoraj wieczorem w okolicach szwajcarskiego Lugano doszło do wypadku z udziałem Fernando Alonso. Kierowca Formuły 1 został potrącony przez samochód podczas treningu.

Dwukrotny mistrz świata Formuły 1, a prywatnie pasjonat kolarstwa szosowego, został wczoraj potrącony przez samochód podczas treningu na rowerze. Jak poinformowała drużyna, w której Fernando Alonso będzie ścigał się w 2021 roku – Alpine F1 (wcześniej Renault) – czuje się on dobrze i jest przytomny. Dziś rano Hiszpan ma przejść dalsze badania lekarskie.

Jak podają media – między innymi hiszpańska Marca oraz BBC – Alonso wskutek wypadku złamał szczękę. Nie wiadomo więc, czy będzie gotowy na start sezonu 2021 w Bahrajnie. Pierwsze Grand Prix zaplanowane jest w terminie 26-28 marca, natomiast dwa tygodnie wcześniej odbędą się tam przedsezonowe testy.

Fernando Alonso, podobnie jak wielu innych kierowców Formuły 1, amatorsko jeździ na rowerze szosowym. Kilka lat temu miał nawet plan założenia profesjonalnej ekipy kolarskiej, jednak nie udało mu się go zrealizować.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments