roberto ferrariWłoska ekipa Lampre – Merida podała skład na pierwszy wyścig World Tour w sezonie 2014. Liderami drużyny mają być Roberto Ferrari i Rafael Valls Ferri.

Zadaniem Roberto Ferrariego ma być walka na finiszach z Marcelem Kittelem, Andre Greipelem i innymi sprinterami mającymi chrapkę na etapowe zwycięstwa. Włoch w ubiegłym roku na jednym z etapów w Australii zajął drugie miejsce, przegrywając tylko z fenomenalnym Greipelem. Hiszpan Rafael Valls Ferri zadebiutuje w koszulce Lampre – Merida i będzie chciał walczyć o jak najwyższe miejsce w klasyfikacji generalnej.

Mocnym punktem ekipy będzie także Diego Ulissi, dla którego będzie to pierwszy występ w Australii. Młody Włoch ma za sobą bardzo dobry sezon, zwieńczony zwycięstwami między innymi na Milano-Torino czy pierwszym etapie Tour de Pologne. Ulissi jest zadowolony, że ekipa wytypowała go do wyścigu w Australii: „Sporo podróżowałem w swojej karierze, ale jeszcze nie dane mi było występować w Tour Down Under. Jestem bardzo podekscytowany tą sytuacją. Nie nastawiam się na jakiś dobry wynik, ponieważ będzie to sam początek sezonu.”

Pełny skład Lampre – Merida na wyścig Tour Down Under: Diego Ulissi, Matteo Bono, Davide Cimolai , Roberto Ferrari, Manuele Mori, Rafael Valls Ferri, Luca Wackermann.

 

Foto:bettiniphoto.net

Arek Waluga

Poprzedni artykułPrzyszłość grupy Fernando Alonso zagwarantowana na pięć sezonów
Następny artykułSamuel Sanchez cały czas w bardzo trudnej sytuacji
W redakcji naszosie.pl praktycznie od samego początku. Obecnie większość czasu poświęca na prowadzenie grupy GVT. Weekendy zazwyczaj spędza na szosach całej Polski. Dla naszosie.pl zdobył trzy medale Mistrzostw Polski dziennikarzy w tym dwa złote. W Mistrzostwach Świata dziennikarzy na Krecie wywalczył czwarte miejsce w jeździe indywidualnej na czas.
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments