Alejandro Valverde, Alberto Contador, Joaquim RodriguezWokół nowej drużyny Fernando Alonso pojawia się coraz więcej informacji. Dziś dowiedzieliśmy się, że przez najbliższe dwa lata na pewno nie dołączą do niej Alberto Contador i Joaquim Rodriguez.

Obaj hiszpańscy kolarze byli łączeni z Fernando Alonso Cycling Team, ale dziś zaprzeczyli, jakoby mieli dołączyć do niej w pierwszym roku jej działalności, gdyż mają ważne kontrakty ze swoimi obecnymi drużynami.

– Dzisiaj i przez następne dwa lata jestem kolarzem drużyny Tinkoff-Saxo. To jest zespół, który odpowiada mi w stu procentach. W związku z tym nie szukam nowego pracodawcy, myślę, że jestem w najlepszym miejscu – powiedział Contador hiszpańskiemu radiu “Cadena Ser”.

Jednocześnie “El Pistolero” zaznaczył, że nie przekreśla w zupełności możliwości przejścia kiedykolwiek do ekipy Alonso.

To jest projekt, który motywuje. Kto wie, gdzie znajdę się w przyszłości. Cieszę się, że powstanie taki wspaniały team i uważam, że jest to powód do świętowania – dodał.

Z kolei “Purito” w rozmowie z “Cadena Ser”był pytany o relacje z Fernando Alonso w kontekście jego obecności na torze w zeszłym roku. Podobnie, jak Contador, Rodriguez odpowiedział, że chce dopełnić swój kontrakt z Katushą i nie chce od niej odchodzić zaaferowanym nową, perspektywiczną drużyną.

To zaangażowałoby mnie w zbyt wiele rzeczy. Kto nie chciałby wrócić do hiszpańskiej, dobrej oraz innowacyjnej drużyny?” – pytał retorycznie.

Foto: bettiniphoto.net

Marta Wiśniewska