Alberto ContadorPrzy okazji otwarcia swojej nowej szkółki kolarskiej, Alberto Contador został przepytany przez dziennikarzy na wszelkie możliwe tematy. Poruszono także kwestię tegorocznego Tour de France.

“Mam zamiar wygrać Tour de France”, powiedział lider Tinkoff-Saxo podczas konferencji prasowej. “Nie wiem kto będzie głównym faworytem. Pewne jest, że Chris Froome zdominował sezon 2013 i znów będzie chciał odnosić sukcesy, ale będzie musiał pokonać całą resztę zawodników i drużyn, które będą przygotowane najlepiej jak tylko potrafią”, dodał.

“El-Pistolero” pomimo swojego agresywnego stylu jazdy, odniósł tylko jedno zwycięstwo w sezonie 2013. Stało się to podczas Tour de San Luis. Hiszpan w nowym roku chciałby poprawić swoją skuteczność. “Jestem bardzo zmotywowany przed nowym sezonem. Przez zimę mniej rozmawiałem z mediami. Chciałem bardziej skupić się na treningu i jestem bardzo zadowolony z tej decyzji”.

Contador wyjaśnił także dziennikarzom, że nie ma już śladu po jego konflikcie z Olegiem Tińkowem, do którego doszło podczas ubiegłorocznej Wielkiej Pętli. Przypomnijmy, że Rosjanin będąc wtedy sponsorem ekipy publicznie i ostro krytykował za nie najlepszą jazdę na francuskich szosach. 31-letni kolarz dodał, że to “stare dzieje” i obecnie ma bardzo dobry kontakt z nowym właścicielem teamu.

 

Foto: bettiniphoto.net

Andrzej Gucwa