Adam StachowiakAdam Stachowiak, który dwa ostatnie sezony reprezentował barwy Bank BGŻ Team, podpisał dwuletnią umowę z BDC MarcPol.

Przypomnijmy, że pod koniec listopada Bank BGŻ zakomunikował, iż przestanie sponsorować drużynę Zbigniewa Szczepkowskiego oraz polskie kolarstwo. Kilku kolarzy znalazło zatrudnienie w innych grupach, wielu z nich do dziś szuka nowego pracodawcy.

Adam Stachowiak szczęśliwie porozumiał się z Dariuszem Banaszkiem i w sezonach 2014/2015 będzie reprezentował “niebieskich”. Młody, 24-letni zawodnik poprzedni rok może zaliczyć do najlepszych w swojej dotychczasowej karierze.

W wyścigu Szlakiem Grodów Piastowskich zajął bardzo dobre, dziewiąte miejsce, w lipcowym Czech Cycling Tour w końcowej klasyfikacji był ósmy. Z drużyną podczas mistrzostw Polski w jeździe na czas zdobył srebrny medal. Aktywna jazda w przekroju całego sezonu sprawiła, że Adam zyskał uznanie w oczach Piotra Wadeckiego i znalazł się w kadrze Polski na 70 Tour de Pologne. Tam niestety na drugim etapie nieszczęśliwie upadł i musiał wycofać się z rywalizacji.

Nowy nabytek BDC MarcPol to także specjalista od jazdy na torze. Podczas tegorocznych mistrzostw Polski z drużyną zdobył złoty medal na 4 kilometry oraz trzy srebrne krążki: w madisonie, wyścigu punktowym i na 4 kilometry indywidualnie.

“Po tym jak dowiedziałem się że Bank BGŻ wycofuje się z sponsorowania kolarstwa, ostatnie tygodnie nie były dla mnie zbyt optymistyczne” – powiedział nam Adam. “Wiedziałem, że jest już bardzo późno, a większość składów ekip jest już zamknięta. W tej trudnej sytuacji pomógł mi Darek Banaszek, z czego się bardzo cieszę i dziękuję mu za to. Trafiłem do bardzo silnej ekipy, w której na pewno będziemy razem z kolegami walczyć o jak najwyższe lokaty” – dodał.

A tak o nowym nabytku BDC wypowiada się dyrektor sportowy grupy – Dariusz Banaszek:

Kolarz BGŻ-tu pasuje nam do koncepcji zespołu. Jest młody, skromny i grzeczny. Zadziwił znawców kolarstwa umiejętnościami jazdy na czas i w górach. Będzie jeździł u nas przez najbliższe dwa lata i ja się z tego bardzo cieszę. Bardzo podniósł poziom sportowy u Dyrektora Szczepkowskiego. Jest aktualnym wicemistrzem Polski w drużynie, a jest to dla nas bardzo znaczący czynnik. Mam nadzieje, że szybko znajdzie z chłopakami wspólny język.

Przypomnijmy, że wcześniej do BDC z ekipy BGŻ dołączył Błażej Janiaczyk.

Skład BDC MarcPol na rok 2014 (stan na 3.01.2014):

Robert Radosz, Adrian Banaszek, Eryk Latoń, Mateusz Komar, Piotr Kirpsza, Jarosław Kowalczyk, Leszek Pluciński, Kacper Gronkiewicz, Damian Walczak, Kamil Gradek, Paweł Bernas, Błażej Janiaczyk, Adam Stachowiak.