Jesús EzquerraKolejny młody utalentowany Hiszpan zasilił szeregi ActiveJet Team. Dwuletni kontrakt podpisano z 23-letnim Jesusem Ezquerrą, który ostatnie dwa sezony spędził w kontynentalnej ekipie Leopard Trek, która była kuźnią talentów dla World Tourowej ekipy.

– Podpisanie umowy z Ezquerrą prawdopodobnie zamyka nasz skład na sezon 2014. Sięgnęliśmy po Hiszpana, gdyż jest on zawodnikiem „obściganym” w całej Europie, a przy tym wciąż bardzo młodym. Dobrze jeździ prologi, radzi sobie na wyścigach klasycznych, do tego świetnie czuje się w roli rozprowadzającego. Jego badania wydolnościowe robią wrażenie i nie bez przypadku ostatnie dwa sezony spędził na zapleczu ekipy Leopard Trek – powiedział Piotr Kosmala, dyrektor sportowy ActiveJet Team.

Ezquerra trafił do kontynentalnego Leopardu Trek po bardzo udanym sezonie 2011. Zajął wtedy drugie miejsce w klasyfikacji generalnej Pucharu Hiszpanii (pierwsze wśród młodzieżowców), a także wygrał etapówkę Vuelta a Palencia. Przez ostatnie dwa lata zdobywał doświadczenie na arenie międzynarodowej, często poświęcając się na rzecz innych kolegów. Podobnie jak zakontraktowany przed kilkoma dniami Mario Gonzalez, Ezquerra pochodzi z prowincji Kantabria. Obaj po raz pierwszy z nowym zespołem spotkają się na styczniowym zgrupowaniu na Majorce.

– To dla mnie wielka okazja, jestem bardzo szczęśliwy. Ogromne podziękowania dla ekipy za zaufanie, którym mnie obdarzyła. W obecnej sytuacji w kolarstwie, a szczególnie w Hiszpanii, nie jest łatwo o zawodowy kontrakt, dlatego postaram się wynikami i pracą na rzecz kolegów odpłacić za danie mi szansy. Mam nadzieję, że w barwach ActiveJet Teamw najbliższych latach wystartuję w Vuelta a Espana. To byłoby spełnienie moich marzeń. Obecnie z nową motywacją i ze spokojną głową będę kontynuował przygotowania do najważniejszego dla mnie sezonu – zapowiedział Jesus Ezquerra.

Informacja prasowa

guest
3 komentarzy
Najstarsze
Najnowsze
Inline Feedbacks
View all comments
edek
edek

chłopaki z BGŻ bez pracy a Active zatrudnia kilku Hiszpanów… bez sensu !

OPQS
OPQS

Dzięki temu mają takie a nie inne wyścigi. Gdyby nie Rebellin w CCC to cycki połowy wyścigów by we Włoszech nie pojechali.

Patryk
Patryk

BGŻ ? Dalej te same polskie śmieci ? A potem dalej ten sam poziom tu trzeba konkurencji i podciągania poziomu nauki i sportowej i intelektualnej w postaci nowego języka. Brawo Active!