Szymon RekitaMiło nam poinformować, że trójka utalentowanych i młodych Polaków od nowego sezonu będzie ścigała się w ekipie Franceschi AltoPack. Nową grupę zarejestrowaną w San Marino zasilą: Szymon Rekita, Gracjan Szeląg i Dawid Wypych.

Franceschi AltoPack to nowa grupa stworzona przez Elso Fredianiego. Drużyna zarejestrowana w San Marino w swoich szeregach będzie skupiała młodych kolarzy. Póki co będzie dysponować licencją amatorską i ścigać się w najlepszych, amatorskich i młodzieżowych imprezach we Włoszech. W kolejnych sezonach, prawdopodobnie projekt będzie aspirował do grona ekip kontynentalnych. Dodatkowo patronem nowej siły w peletonie na Półwyspie Apenińskim będzie sam Mario Cipollini, który wyposaży wszystkich zawodników w rowery swojej marki. Z kolei o stroje zadba inny włoski potentat – Giordana. Skład uzupełnią jeszcze jeden Białorusin i Rosjanin oraz sześciu Włochów.

Dodatkowo naszą uwagę do tego projektu przyciąga fakt, że znalazło się w nim miejsce dla trójki naszych zawodników. Jednym z nich jest szelągbyły Mistrz Polski juniorów w jeździe indywidualnej na czas – Szymon Rekita, który w minionym sezonie reprezentował barwy włoskiej ekipy Ciclistica Sestese. Dla wychowanka Warmii Biskupiec był to pierwszy rok w gronie orlików. Na Mistrzostwach Polski w Sobótce zajął trzecie miejsce w czasówce, a w Mistrzostwach Świata we Florencji był 18.

Kolejnym na liście jest Gracjan Szeląg, czyli jeden z najlepszych juniorów minionego sezonu w polskim peletonie. Kolarz Tarnovii Tarnowo Podgórne wywalczył w tym roku tytuł Górskiego Mistrza Polski. Na arenie międzynarodowej zajął znakomite 12. miejsce na MŚ we Florencji oraz dobrze spisywał się w Pucharach Świata juniorów. Zwłaszcza w GP Rüebliland, gdzie wysoko plasował się na poszczególnych etapach, a w generalce zajął czwarte miejsce. Do drużyny dołączy także rówieśnik Rekity – Dawid Wypych, który ostatni sezon spędził we włoskiej grupie ASD Brogio współpracującej z BMC Racing. 

“Elso Frediani, czyli założyciel grupy był moim dyrektorem sportowym w Sestese. Od razu chciał mnie ściągnąć do swojego nowego projektu. Podobnie było też z Dawidem, którego poznał na lotnisku, gdy razem po raz pierwszy przylecieliśmy do Włoch. Później na wyścigach dostrzegł jego umiejętności i także chciał go pozyskać do grupy. Gracjana poleciliśmy  już osobiście”, powiedział dla naszosie.pl Szymon Rekita.

Dawid Wypych19-latek nie marnuje czasu i już przygotowuje się do debiutanckiego sezonu w barwach Franceschi AltoPack.  “Teraz skupiam się bardziej na treningu ogólnorozwojowym (basen, siłownia i marszobiegi). Nie kręcę jeszcze zbyt dużo na rowerze. Bazę kilometrową będę robił od stycznia we Włoszech, bo tam będą ku temu lepsze warunki. W zimowych przygotowaniach bardzo pomaga mi macierzysty klub Warmia Biskupiec, z którym trenuję na co dzień i jestem im za to bardzo wdzięczny”, opowiedział.

Pierwszy rok orlika traktowałem bardziej na luzie. Zapoznawałem się z dorosłym ściganiem, a priorytetem było zdanie matury, nauka języka i zapoznanie się z nowym otoczeniem. Ogólnie to bardzo dobrze żyje mi się we Włoszech, ponieważ cały rok mieszkałem z Pawłem i Rafałem [Poljańskim i Majką przyp.red]. Oni również mi dużo pomogli”, dodał na zakończenie.

 

Foto: naszosie.pl + Kordus Foto Poznań

Andrzej Gucwa