argos-shimanoArgos – Shimano jest kolejnym teamem, który opisujemy w naszym transferowym cyklu. Ekipa zmieni nazwę w związku ze zmianą sponsora, a dodatkowo do drużyny dojdzie pięciu nowych zawodników. Przyjrzyjmy się nowym twarzom, które będą się rozwijać pod okiem Iwana Spekenbrinka.

Do tej pory na drużynę Argos – Shimano patrzyło się pod kątem dwóch sprinterów: Marcela Kittela i Johna Degenkolba. Ostatni sezon pokazał, że team jest w stanie powalczyć także na innych kolarskich „frontach”. Z bardzo dobrej strony pokazał się Warren Barguil, który zgarnął dwa etapy na hiszpańskiej Vuelcie. Młody Francuz liczy, że przyszły sezon będzie dla niego jeszcze lepszy. Doskonale rozwija się specjalista w jeździe na czas, Tom Dumoulin. Holender zdobył dwa medale na mistrzostwach kraju, a w Eneco Tour pokonał do tylko Zdenek Stybar (OPQS). Zobaczmy jacy kolarze będą nowymi nabytkami dobrze rozwijającej się drużyny.

craddockLawson Craddock – Od samego początku kariery związany z Trek – Livestrong. 21. letni Amerykanin jest solidnym czasowcem, ale najlepiej czuje się na górskich etapach. Ostatni sezon to przede wszystkim piąte miejsce na MŚ w jeździe indywidualnej na czas w kategorii orlików. Na początku sezonu zajął drugie miejsce w generalce Le Triptyque des Monts et Châteaux. Swoje umiejętności jazdy w górach potwierdzał przede wszystkim w amerykańskich wyścigach, ale już wkrótce będzie mógł się zmierzyć z rywalami z trochę wyższej półki. Ma papiery na dobrego zawodnika, ale czy poprze te przewidywania?

devenynsDries Devenyns – Od 2009 roku Belg występował w Omedze (pod różnymi nazwami). Teraz postanowił trochę zmienić klimat. To bardzo doświadczony, wszechstronny zawodnik. Jedyne zawodowe zwycięstwo zanotował podczas wyścigu Tour of Austria w 2009 roku. W tym sezonie podczas tego wyścigu zajął wysokie, piąte miejsce w klasyfikacji generalnej. Dobrze zaprezentował się także na Tour de Wallonie. Może być liderem drużyny na krótsze etapówki i odnajdzie się także w ardeńskich klasykach.

hagaChad Haga – Kolejny Amerykanin, który zadebiutuje w ekipie World Tour. Doskonale rozpoczął sezon 2013, zajmując drugie miejsce w generalce portugalskiego Volta ao Alentejo. Dobrze radzi sobie w jeździe na czas, chociaż bardziej specjalizuje się w krótszych odmianach prób czasowych. Wygrał w tym sezonie prolog Tour of the Gila, plasując się ostatecznie w TOP 15 klasyfikacji generalnej. Sam zawodnik widzi się w przyszłości jako lider na wyścigi etapowe. Dobrą jazdę w górach potwierdził podczas etapu kończącego się na Mount Diablo na wyścigu Amgen Tour of California.

lohSea Keong Loh – Jeden z najbardziej zaskakujących transferów ekip World Tour. 27. letni Malezyjczyk był już zawodnikiem ekip z Chin i Malezji. Ma na swoim koncie triumf w generalce Jelajah Malaysia. W konfrontacji z niezłymi zawodnikami na Tour de Langkawi zajął… 107 miejsce. Dyrektor generalny Iwan Spekenbrink liczy, że Malezyjczyk rozwinie swoje umiejętności podobnie jak to uczynił Chińczyk Cheng Ji. Spekenbrink twierdzi, że Sea Keong Loh może pomóc najlepszym sprinterom drużyny w osiąganiu kolejnych sukcesów. Jedno jest pewne – Malezyjczyk to dobra przepustka do występu w Tour de Langkawi, na które zespół Argos – Shimano już dostał zaproszenie.

olivierDaan Olivier – Wychowanek młodzieżowego Rabobanku to zawodnik ze sporymi inklinacjami do zwycięstw w cięższych etapówkach. Ma w swoim palmares przede wszystkim czwarte miejsce Tour de l’Ain, gdzie wygrał klasyfikację młodzieżową. Pokonali go wtedy tylko Talansky, Pardilla czy Navarro. W zakończonym sezonie nie występował w wielu wyścigach, ale na uwagę zasługuje drugie miejsce w Paris-Tours U-23. Według włodarzy Argos – Shimano dobrze prowadzony Olivier ma szansę w przyszłości walczyć z najlepszymi nawet podczas Wielkich Tourów. Czas pokaże, czy Holender spełni pokładane w nim oczekiwania.

Skład Argos – Shimano na dzień 5.12.2013 r.

AHLSTRAND, Jonas
ARNDT, Nikias
BARGUIL, Warren
CRADDOCK, Lawson
CURVERS, Roy
DAMUSEAU, Thomas
DE BACKER, Bert
DE KORT, Koen
DEGENKOLB, John
DEVENYNS, Dries
DUMOULIN, Tom
FROHLINGER, Johannes
GESCHKE, Simon
HAGA, Chad
HUPOND, Thierry
JANSE VAN RENSBURG, Reinardt
JI, Cheng
KITTEL, Marcel
LOH, Sea Keong
LUDVIGSSON, Tobias
MEZGEC, Luka
OLIVIER, Daan
PETERSON, Tom
PREIDLER, Georg
SINKELDAM, Ramon
SPRICK, Mathieu
STAMSNIJDER, Tom
TIMMER, Albert
VEELERS, Tom

 

Foto:corvospro.com+bettiniphoto.net

Arek Waluga

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments