Tony MartinTony Martin trzeci sezon z rzędu wyraźnie pokonał swoich rywali w wyścigu jazdy indywidualnej na czas podczas Mistrzostw Świata, które w tym roku odbywają się we Florencji!

Wyścig elity mężczyzn zakończył rywalizację w czasówkach podczas Mistrzostw Świata we Florencji. Dla zawodowców przygotowano 57,9 kilometrową  trasę z Montecatini Terme do Florencji. Profil był płaski jak stół.

Na prowadzeniu na początku rywalizacji przez chwilę utrzymywał się Nikolay Mihaylov. Kolarz CCC Polsat Polkowice przejechał trasę w czasie 1:09:32. Niestety Bułgara szybko pokonał Aleksejs Saramotins. Łotysz uzyskał rezultat 1:09:32, który na dłużej usadowił się na „gorącym krześle” lidera.

Pobił go Nelson Oliveira (Radioshack-Leopard), który do czasu kolarza IAM Cycling dołożył 42 sekundy. Radość Portugalczyka nie trwała zbyt długo, gdyż bardzo dobry rezultat 1:08:36 wykręcił Kanstantin Siutsou (Białorusin). Kolarz Sky Team został nowym liderem, do czasu gdy na metę wpadł były wicemistrz świata Gustav Larsson. Szwed pokonał kolarza zza naszej wschodniej granicy o nieco ponad 1 sekundę.

Wszyscy czekali jednak na pojedynek Tony Martina, Fabiana Cancellary i Bradleya Wigginsa. Od samego startu najlepiej jechał Niemiec. Początkowo walczyć próbował z nim Szwajcar, ale po kilkunastu kilometrach jego strata w wirtualnym pomiarze urosła do blisko 20 sekund i atakował go Brytyjczyk. Do walki o medale włączyli się także Vasyli Kiryenka

Białorusin pierwszy wpadł na metę i aż o 1 minutę i 10 sekund pobił rezultat Szweda. Wiggins znakomicie pojechał końcówkę i na mecie wyprzedził przedstawiciela Sky Team o niecałe 40 sekund. Dzięki temu zapewnił sobie srebrny medal mistrzostw świata, pokonując tym samym w walce o drugie miejsce Cancellarę.

Niezagrożone zwycięstwo dowiózł jadący na przełożeniu 58/11 Tony Martin. Niemiec pokonał Wigginsa aż o 46 sekund! Powtórzyło się więc podium z mistrzostw świata w 2011 w Kopenhadze.

Nieco słabiej niż się spodziewaliśmy spisali się Polacy. Michał Kwiatkowski zajął 24. miejsce ze stratą 3 minut i 39 sekund do triumfatora, a Maciej Bodnar zajął 28. miejsce ze stratą 4 minut i 18 sekund.