evansCadel Evans (BMC Racing) wygrał czwarty etap Tour of Alberta. Australijczyk zwyciężył po raz pierwszy od czerwca 2012 roku! Liderem pozostał Rohan Dennis (Garmin – Sharp).

W przedostatnim dniu ścigania w wyścigu Tour of Alberta, na kolarzy czekał pagórkowaty etap z Black Diamond do Canmore. Mieli oni do przejechania dystans 169 km.

Na ucieczkę zdecydowało się dziś dziewięciu zawodników: Cadel Evans (BMC), Simon Geschke (Argos – Shimano), Benjamin Day (UnitedHealthcare Presented by Maxxis), Antoine Duchesne (Kanada), Ryan Roth (Champion System), Tom-Jelte Slagter (Belkin Pro Cycling Team),  Clay Murfet (Team Smartstop – Mountain Khakis), Scott Zwizanski (Team Optum p/b Kelly Benefit Strategies) i Nic Hamilton (Jelly Belly p/b Kenda).

Peleton nie był zainteresowany pogonią, ponieważ każdy z harcowników miał ponad 17 minut straty do lidera. W końcówce ucieczka podzieliła się na dwie grupy. W pierwszej jechali Evans, Geschke, Day, Slagter i Duchesne. Dwa kilometry przed metą zaatakował Ben Day, ale grupka dopadła go na 250 metrów przed metą. W sprinterskiej walce najlepszy okazał się dość nieoczekiwanie Cadel Evans (BMC), który pokonał Simona Geschke (Argos – Shimano). To pierwszy triumf Australijczyka od czerwca 2012 roku!

Trzeci finiszował Tom – Jelte Slagter (Belkin). Peleton stracił do zwycięzcy prawie 10 minut. Liderem pozostał Rohan Dennis (Garmin – Sharp).

Wyniki:

1 EVANS Cadel BMC Racing Team 16 20 3:57:18

2 GESCHKE Simon Team Argos – Shimano 11 12 ,,

3 SLAGTER Tom-Jelte Belkin Pro Cycling Team 6 7 ,,

4 DAY Benjamin UnitedHealthcare Presented by Maxxis 5 5 ,,

5 DUCHESNE Antoine Canada 4 4 ,,

6 ZWIZANSKI Scott Team Optum p/b Kelly Benefit Strategies 3 1:49

7 HAMILTON Nic Jelly Belly p/b Kenda 2 ,,

8 MURFET Clay Team Smartstop – Mountain Khakis 1 ,,

9 ROTH Ryan Champion System Pro Cycling Team ,,

10 KEOUGH Luke UnitedHealthcare Presented by Maxxis 9:44

11 FöRSTER Robert UnitedHealthcare Presented by Maxxis ,,

12 YOUNG Eric Team Optum p/b Kelly Benefit Strategies ,,

13 FRIEDEMANN Matthias Champion System Pro Cycling Team ,,

14 DILLIER Silvan BMC Racing Team ,,

15 DENNIS Rohan Garmin – Sharp ,,

16 DAHLHEIM Andrew Bissell Pro Cycling ,,

17 BRöCHNER Nicolai Bissell Pro Cycling ,,

18 NANKERVIS Tommy Bissell Pro Cycling ,,

19 LACHANCE Jean-Michel Canada ,,

20 NAUD Pierrick Team Garneau – Quebecor ,,

21 FARABAUGH Adam Matthew Team Garneau – Quebecor ,,

22 ANDERSON Ryan Team Optum p/b Kelly Benefit Strategies ,,

23 CARUSO Damiano Cannondale Pro Cycling Team ,,

24 SWEETING Robert 5-hour Energy ,,

25 FRATTINI Davide UnitedHealthcare Presented by Maxxis ,,

26 BOOKWALTER Brent BMC Racing Team ,,

27 RODRIGUEZ Fred Jelly Belly p/b Kenda ,,

28 BELL Zach Champion System Pro Cycling Team ,,

29 GRETSCH Patrick Team Argos – Shimano ,,

30 BURGHARDT Marcus BMC Racing Team ,,

31 KANG Jiyong Orica GreenEDGE ,,

32 HESJEDAL Ryder Garmin – Sharp ,,

33 ILESIC Aldo Ino UnitedHealthcare Presented by Maxxis ,,

34 HANSON Ken Team Optum p/b Kelly Benefit Strategies ,,

35 NOVAK Jakub BMC Racing Team ,,

36 MCLEOD Garrett Canada ,,

37 BEPPU Fumiyuki Orica GreenEDGE ,,

38 BEYER Chad Champion System Pro Cycling Team ,,

39 MANCEBO PEREZ Francisco 5-hour Energy ,,

40 GOOS Marc Belkin Pro Cycling Team ,,

41 MCCABE Travis Team Smartstop – Mountain Khakis ,,

42 CATAFORD Alexander Team Garneau – Quebecor ,,

43 LUDVIGSSON Tobias Team Argos – Shimano ,,

44 PIPP Frank Kevin Bissell Pro Cycling ,,

45 OLSSON Michael Team Argos – Shimano ,,

46 GESINK Robert Belkin Pro Cycling Team ,,

47 HOFLAND Moreno Belkin Pro Cycling Team ,,

48 KRUOPIS Aidis Orica GreenEDGE ,,

49 PERRON Jean-Sébastien Canada ,,

50 WIGHT Stuart Canada ,,

51 DAHL Kris Team Smartstop – Mountain Khakis ,,

52 KRUIJSWIJK Steven Belkin Pro Cycling Team ,,

53 STEMPER James 5-hour Energy ,,

54 BOBRIDGE Jack Belkin Pro Cycling Team ,,

55 KLINE Shane Team Smartstop – Mountain Khakis ,,

56 TVETCOV Serghei Jelly Belly p/b Kenda ,,

57 VANDE VELDE Christian Garmin – Sharp ,,

58 MORABITO Steve BMC Racing Team ,,

59 KOCH Michel Cannondale Pro Cycling Team ,,

60 WARBASSE Lawrence BMC Racing Team ,,

61 MURPHY John UnitedHealthcare Presented by Maxxis ,,

62 DIAZ CORRALES Andrčs Miguel 5-hour Energy ,,

63 SHELDEN Taylor 5-hour Energy ,,

64 AITCHESON Ryan Canada ,,

65 WILLIAMS David 5-hour Energy ,,

66 VENNELL Jeremy Bissell Pro Cycling ,,

67 MILNE Shawn 5-hour Energy ,,

68 BUTLER Chris Champion System Pro Cycling Team ,,

69 ST-JOHN Derrick Canada ,,

70 DUSSAULT Geoffroy Team Garneau – Quebecor ,,

71 JONES Carter Bissell Pro Cycling ,,

72 JONES Chris UnitedHealthcare Presented by Maxxis ,,

73 JENKINS Max 5-hour Energy ,,

74 CHAUNER Michael Team Garneau – Quebecor ,,

75 MILLAR David Garmin – Sharp ,,

76 KING Edward Cannondale Pro Cycling Team ,,

77 RENSHAW Mark Belkin Pro Cycling Team ,,

78 ORONTE Emerson Jelly Belly p/b Kenda ,,

79 DE LUNA Flavio Team Smartstop – Mountain Khakis ,,

80 WEGMANN Fabian Garmin – Sharp ,,

81 MASUDA Nariyuki Cannondale Pro Cycling Team ,,

82 SAGAN Peter Cannondale Pro Cycling Team ,,

83 MARCOTTE Eric Team Smartstop – Mountain Khakis ,,

84 CARLSEN Kirk Bissell Pro Cycling ,,

85 VAITKUS Tomas Orica GreenEDGE ,,

86 VANDBORG Brian Cannondale Pro Cycling Team ,,

87 MOINARD Amaël BMC Racing Team ,,

88 BRITTON Rob Canada ,,

89 HAGA Chad Team Optum p/b Kelly Benefit Strategies ,,

90 ZIRBEL Tom Team Optum p/b Kelly Benefit Strategies ,,

91 GAUTHIER Simon-pierre Team Garneau – Quebecor ,,

92 SOLADAY Thomas Team Optum p/b Kelly Benefit Strategies ,,

93 WEENING Pieter Orica GreenEDGE ,,

94 DAMUSEAU Thomas Team Argos – Shimano ,,

95 WOLFE Ben Jelly Belly p/b Kenda ,,

96 MEYER Cameron Orica GreenEDGE ,,

97 MAZICH Sean Jelly Belly p/b Kenda ,,

98 MEZGEC Luka Team Argos – Shimano ,,

99 LANGLOIS Bruno Team Garneau – Quebecor ,,

100 LEA Bobby Team Smartstop – Mountain Khakis ,,

101 HUFF Charles Bradley Jelly Belly p/b Kenda ,,

102 FRIEDMAN Michael Team Optum p/b Kelly Benefit Strategies ,,

103 MCCARTNEY Jason Bissell Pro Cycling ,,

104 CHADDOCK Ben Team Smartstop – Mountain Khakis ,,

105 AHLSTRAND Jonas Team Argos – Shimano ,,

106 LEWIS Craig Champion System Pro Cycling Team ,,

107 HEPBURN Michael Orica GreenEDGE ,,

108 LOUDER Jeff UnitedHealthcare Presented by Maxxis ,,

109 VAN WINDEN Dennis Belkin Pro Cycling Team ,,

110 CLARKE William Team Argos – Shimano ,,

111 POWERS Jeremy Jelly Belly p/b Kenda ,,

112 DEKKER Thomas Garmin – Sharp 10:33

113 ZABRISKIE David Garmin – Sharp 10:43

 

Klasyfikacja generalna:

1 (1) DENNIS Rohan Garmin – Sharp 8 15:06:20

2 (2) BOOKWALTER Brent BMC Racing Team 0:18

3 (3) CARUSO Damiano Cannondale Pro Cycling Team 0:30

4 (4) GRETSCH Patrick Team Argos – Shimano 0:31

5 (5) GESINK Robert Belkin Pro Cycling Team 0:34

6 (6) SWEETING Robert 5-hour Energy 0:54

7 (7) MANCEBO PEREZ Francisco 5-hour Energy 0:55

8 (8) ANDERSON Ryan Team Optum p/b Kelly Benefit Strategies 0:56

9 (9) FRIEDEMANN Matthias Champion System Pro Cycling Team 1:12

10 (10) KRUIJSWIJK Steven Belkin Pro Cycling Team 1:15

11 (11) NOVAK Jakub BMC Racing Team 1:20

12 (12) MORABITO Steve BMC Racing Team 1:25

13 (13) BURGHARDT Marcus BMC Racing Team 2:27

14 (14) VENNELL Jeremy Bissell Pro Cycling 5:13

15 (15) KRUOPIS Aidis Orica GreenEDGE 6:06

16 (16) JONES Chris UnitedHealthcare Presented by Maxxis 6:25

17 (21) EVANS Cadel BMC Racing Team 7:17

18 (25) GESCHKE Simon Team Argos – Shimano 7:33

19 (31) DAY Benjamin UnitedHealthcare Presented by Maxxis 7:49

20 (41) SLAGTER Tom-Jelte Belkin Pro Cycling Team 7:57

21 (17) CATAFORD Alexander Team Garneau – Quebecor 8:16

22 (39) DUCHESNE Antoine Canada 8:19

23 (40) ROTH Ryan Champion System Pro Cycling Team 9:50

24 (18) STEMPER James 5-hour Energy 9:51

25 (55) MURFET Clay Team Smartstop – Mountain Khakis 10:05

26 (62) ZWIZANSKI Scott Team Optum p/b Kelly Benefit Strategies 10:19

27 (19) SAGAN Peter Cannondale Pro Cycling Team 16:35

28 (20) LUDVIGSSON Tobias Team Argos – Shimano 17:03

29 (22) WEENING Pieter Orica GreenEDGE 17:18

30 (23) ZIRBEL Tom Team Optum p/b Kelly Benefit Strategies 17:21

31 (24) HESJEDAL Ryder Garmin – Sharp ,,

32 (26) HAGA Chad Team Optum p/b Kelly Benefit Strategies 17:24

33 (27) DILLIER Silvan BMC Racing Team 17:26

34 (28) MURPHY John UnitedHealthcare Presented by Maxxis ,,

35 (29) MEYER Cameron Orica GreenEDGE 17:30

36 (30) MILNE Shawn 5-hour Energy ,,

37 (32) TVETCOV Serghei Jelly Belly p/b Kenda 17:34

38 (112) HAMILTON Nic Jelly Belly p/b Kenda 17:36

39 (33) VANDE VELDE Christian Garmin – Sharp ,,

40 (34) MOINARD Amaël BMC Racing Team 17:38

41 (35) WARBASSE Lawrence BMC Racing Team 17:40

42 (36) YOUNG Eric Team Optum p/b Kelly Benefit Strategies 17:41

43 (37) BRITTON Rob Canada 17:42

44 (38) OLSSON Michael Team Argos – Shimano ,,

45 (42) MCCABE Travis Team Smartstop – Mountain Khakis 17:46

46 (43) RODRIGUEZ Fred Jelly Belly p/b Kenda 17:47

47 (44) MEZGEC Luka Team Argos – Shimano ,,

48 (45) WEGMANN Fabian Garmin – Sharp 17:48

49 (46) VAITKUS Tomas Orica GreenEDGE ,,

50 (47) DIAZ CORRALES Andrčs Miguel 5-hour Energy 17:50

51 (49) HOFLAND Moreno Belkin Pro Cycling Team 17:53

52 (50) BRöCHNER Nicolai Bissell Pro Cycling ,,

53 (51) SHELDEN Taylor 5-hour Energy ,,

54 (52) CARLSEN Kirk Bissell Pro Cycling 17:54

55 (53) KING Edward Cannondale Pro Cycling Team 17:57

56 (54) LANGLOIS Bruno Team Garneau – Quebecor ,,

57 (56) LACHANCE Jean-Michel Canada 18:03

58 (57) KLINE Shane Team Smartstop – Mountain Khakis ,,

59 (58) NANKERVIS Tommy Bissell Pro Cycling ,,

60 (59) LEWIS Craig Champion System Pro Cycling Team 18:05

61 (60) GOOS Marc Belkin Pro Cycling Team 18:11

62 (61) DAMUSEAU Thomas Team Argos – Shimano 18:14

63 (63) DE LUNA Flavio Team Smartstop – Mountain Khakis ,,

64 (64) NAUD Pierrick Team Garneau – Quebecor 18:17

65 (65) BEPPU Fumiyuki Orica GreenEDGE 18:18

66 (66) PIPP Frank Kevin Bissell Pro Cycling ,,

67 (67) ORONTE Emerson Jelly Belly p/b Kenda 18:19

68 (68) DAHLHEIM Andrew Bissell Pro Cycling 18:23

69 (69) HEPBURN Michael Orica GreenEDGE ,,

70 (70) BUTLER Chris Champion System Pro Cycling Team ,,

71 (71) KEOUGH Luke UnitedHealthcare Presented by Maxxis 18:34

72 (72) BEYER Chad Champion System Pro Cycling Team 18:35

73 (73) ST-JOHN Derrick Canada 18:37

74 (74) FRATTINI Davide UnitedHealthcare Presented by Maxxis ,,

75 (75) HUFF Charles Bradley Jelly Belly p/b Kenda 18:46

76 (76) VAN WINDEN Dennis Belkin Pro Cycling Team 18:50

77 (77) PERRON Jean-Sébastien Canada 18:52

78 (78) CHADDOCK Ben Team Smartstop – Mountain Khakis ,,

79 (79) RENSHAW Mark Belkin Pro Cycling Team 18:56

80 (80) JENKINS Max 5-hour Energy 18:57

81 (81) MCLEOD Garrett Canada ,,

82 (82) MARCOTTE Eric Team Smartstop – Mountain Khakis 19:01

83 (83) HANSON Ken Team Optum p/b Kelly Benefit Strategies 19:05

84 (84) CHAUNER Michael Team Garneau – Quebecor 19:12

85 (85) FARABAUGH Adam Matthew Team Garneau – Quebecor 19:21

86 (86) JONES Carter Bissell Pro Cycling 19:23

87 (87) LOUDER Jeff UnitedHealthcare Presented by Maxxis 19:27

88 (88) MILLAR David Garmin – Sharp 19:32

89 (89) FöRSTER Robert UnitedHealthcare Presented by Maxxis 19:37

90 (90) AITCHESON Ryan Canada 19:48

91 (91) AHLSTRAND Jonas Team Argos – Shimano 19:52

92 (92) WIGHT Stuart Canada 19:53

93 (93) DUSSAULT Geoffroy Team Garneau – Quebecor 19:54

94 (94) KANG Jiyong Orica GreenEDGE 20:15

95 (96) DAHL Kris Team Smartstop – Mountain Khakis 20:18

96 (97) MAZICH Sean Jelly Belly p/b Kenda 20:24

97 (98) FRIEDMAN Michael Team Optum p/b Kelly Benefit Strategies 20:44

98 (99) WOLFE Ben Jelly Belly p/b Kenda 20:50

99 (100) WILLIAMS David 5-hour Energy 20:51

100 (102) BOBRIDGE Jack Belkin Pro Cycling Team 20:59

101 (103) SOLADAY Thomas Team Optum p/b Kelly Benefit Strategies 21:13

102 (95) ZABRISKIE David Garmin – Sharp 21:16

103 (101) DEKKER Thomas Garmin – Sharp 21:45

104 (104) MCCARTNEY Jason Bissell Pro Cycling 21:48

105 (105) KOCH Michel Cannondale Pro Cycling Team 21:55

106 (106) VANDBORG Brian Cannondale Pro Cycling Team 22:00

107 (107) POWERS Jeremy Jelly Belly p/b Kenda 22:10

108 (108) MASUDA Nariyuki Cannondale Pro Cycling Team 23:33

109 (109) BELL Zach Champion System Pro Cycling Team 23:47

110 (110) CLARKE William Team Argos – Shimano 24:21

111 (113) ILESIC Aldo Ino UnitedHealthcare Presented by Maxxis 26:21

112 (114) LEA Bobby Team Smartstop – Mountain Khakis 27:20

113 (115) GAUTHIER Simon-pierre Team Garneau – Quebecor 30:22

 

Foto:bettiniphoto.net

Arek Waluga

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments