Fot. Tour of Alberta

Z powodu problemów finansowych nie odbędzie się tegoroczna edycja Tour of Alberta – największego wyścigu etapowego w Kanadzie. 

Ta decyzja nie została podjęta z łatwością, jednakże obecna sytuacja finansowa wynikająca ze zmniejszenia źródeł finansowania spowodowała, że nie mamy innego wyjścia

– powiedziała Jeffrey Hansen-Carlson, przedstawicielka organizatorów.

Pierwsza, licząca sześć etapów edycja Tour of Alberta odbyła się w 2013 roku, a zwycięzcą klasyfikacji generalnej został Rohan Dennis. Wzięło w niej udział sześć drużyn World Tour, a listę startową podpisały takie gwiazdy jak Peter Sagan, Ryder Hesjedal, Cadel Evans czy David Zabriskie.

Dla porównania, ostatnia, ubiegłoroczna odsłona składała się jedynie z czterech etapów, a spośród najlepszych drużyn na świecie udział wzięła tylko jedna – Cannondale-Drapac. Zwycięzcą został Evan Huffman z Rally Cycling.

Tour of Alberta nie jest jedynym wyścigiem kolarskim odbywającym się w Ameryce Północnej, który z powodu problemów finansowych został odwołany. W 2016 roku, po pięciu latach istnienia, swój byt zakończył USA Pro Challenge, a jego następca Collorado Classic odbył się w mniejszej, czteroetapowej wersji.