Trek-Segafredo

Holender zrobił krok w stronę obrony tytułu, ale wciąż traci sekundę do lidera klasyfikacji generalnej Robina Carpentera (Holowesko-Citadel).

Czwarty etap kanadyjskiej etapówki to jazda indywidualna na czas o długości 12.1km wokół Edmonton. W drugiej części czekał krótki podjazd, który nieco utrudniał rywalizację.

tour-of-alberta-2016-stage-4-1468355288

Najlepszy, zgodnie z przewidywaniami, był faworyt całego wyścigu i obrońca tytułu z zeszłego roku Bauke Mollema (Trek-Segafredo). Holender pokonał dwóch kolarzy Holowesko-Citadel – o 9 sekund Andzsa Flaksisa i o 16 sekund Robina Carpentera, który został nowym liderem wyścigu, zaledwie sekundę przed Mollemą. Niezły występ, czwarte miejsce, zanotował odchodzący na emeryturę Ryder Hesjedal (Trek-Segafredo).

Wyniki:

# Nazwisko (kraj) zespół Czas
1 Bauke Mollema (Ned) Trek-Segafredo 0:14:44
2 Andzs Flaksis (Lat) Holowesko/Citadel p/b Hincapie Sportswear 0:00:09
3 Robin Carpenter (USA) Holowesko/Citadel p/b Hincapie Sportswear 0:00:16
4 Ryder Hesjedal (Can) Trek-Segafredo 0:00:19
5 Evan Huffman (USA) Team Rally 0:00:24
6 Kristoffer Skjerping (Nor) Cannondale-Drapac Pro Cycling
7 Joseph Lewis (Aus) Holowesko/Citadel p/b Hincapie Sportswear
8 Tyler Williams (USA) Axeon Hagens Berman 0:00:26
9 Daniel Eaton (USA) UnitedHealthcare Professional Cycling Team 0:00:27
10 Alexander Cataford (Can) Silber Pro Cycling 0:00:28
11 Colin Joyce (USA) Axeon Hagens Berman 0:00:29
12 Mackenzie Brennan (USA) Holowesko/Citadel p/b Hincapie Sportswear 0:00:30
13 Nigel Ellsay (Can) Silber Pro Cycling 0:00:38
14 Justin Oien (USA) Axeon Hagens Berman 0:00:40
15 Rob Britton (Can) Team Rally
16 Peter Stetina (USA) Trek-Segafredo 0:00:41
17 Bryan Lewis (USA) Lupus Racing Team
18 Kristofer Dahl (Can) Silber Pro Cycling
19 Jack Burke (Can) H&R Block Pro Cycling 0:00:42
20 Frank Schleck (Lux) Trek-Segafredo
21 Lawson Craddock (USA) Cannondale-Drapac Pro Cycling
22 Ben Wolfe (USA) Jelly Belly p/b Maxxis 0:00:43
23 Redi Halilaj (Alb) Amore & Vita – Selle SMP 0:00:44
24 Gregory Rast (Swi) Trek-Segafredo
25 Eddie Dunbar (Irl) Axeon Hagens Berman
26 Antoine Duchesne (Can) Team Canada 0:00:45
27 Toms Skujins (Lat) Cannondale-Drapac Pro Cycling 0:00:46
28 Marco Zamparella (Ita) Amore & Vita – Selle SMP 0:00:47
29 Ryan Roth (Can) Silber Pro Cycling
30 Andrei Krasilnikau (Blr) Holowesko/Citadel p/b Hincapie Sportswear 0:00:48
31 Phillip Gaimon (USA) Cannondale-Drapac Pro Cycling 0:00:50
32 Daniel Summerhill (USA) UnitedHealthcare Professional Cycling Team 0:00:51
33 Angus Morton (Aus) Jelly Belly p/b Maxxis 0:00:55
34 John Murphy (USA) UnitedHealthcare Professional Cycling Team
35 David Galarreta Ugarte (Spa) Amore & Vita – Selle SMP 0:00:57
36 Chad Young (USA) Axeon Hagens Berman
37 Matthew Busche (USA) UnitedHealthcare Professional Cycling Team 0:00:58
38 Alec Cowan (Can) Team Canada 0:00:59
39 Christopher Horner (USA) Lupus Racing Team 0:01:00
40 Alex Howes (USA) Cannondale-Drapac Pro Cycling 0:01:01
41 Kristijan Koren (Slo) Cannondale-Drapac Pro Cycling
42 Travis Samuel (Can) H&R Block Pro Cycling 0:01:02
43 Francisco Mancebo (Spa) Skydive Dubai Pro Cycling Team – Al Ahli Club 0:01:03
44 Adam Jamieson (Can) Team Canada 0:01:05
45 Peter Disera (Can) H&R Block Pro Cycling 0:01:06
46 Ivan Santaromita (Ita) Skydive Dubai Pro Cycling Team – Al Ahli Club
47 Edgar Miguel Lemos Pinto (Por) Skydive Dubai Pro Cycling Team – Al Ahli Club
48 Taylor Sheldon (USA) Jelly Belly p/b Maxxis 0:01:08
49 Benjamin Perry (Can) Silber Pro Cycling 0:01:12
50 Christopher Prendergast (Can) H&R Block Pro Cycling 0:01:15
51 Tanner Putt (USA) UnitedHealthcare Professional Cycling Team 0:01:16
52 Phil O’Donnell (USA) Axeon Hagens Berman 0:01:17
53 Andrea Palini (Ita) Skydive Dubai Pro Cycling Team – Al Ahli Club
54 Pierpaolo Ficara (Ita) Amore & Vita – Selle SMP 0:01:19
55 Ulises Alfredo Castillo Soto (Mex) Jelly Belly p/b Maxxis 0:01:20
56 David Drouin (Can) Silber Pro Cycling 0:01:21
57 Christopher Jones (USA) UnitedHealthcare Professional Cycling Team 0:01:22
58 Jonathan Clarke (Aus) UnitedHealthcare Professional Cycling Team
59 Ed Walsh (Can) Team Canada
60 Nicola Campigli (Ita) Amore & Vita – Selle SMP 0:01:23
61 Bailey McKnight (Can) H&R Block Pro Cycling 0:01:24
62 Alexis Cartier (Can) Team Canada 0:01:27
63 Jure Rupnik (Slo) H&R Block Pro Cycling 0:01:30
64 Uri Martins (Mex) Amore & Vita – Selle SMP
65 Michael Woods (Can) Cannondale-Drapac Pro Cycling
66 Marc-Antoine Soucy (Can) Team Canada 0:01:37
67 Andre Cardoso (Por) Cannondale-Drapac Pro Cycling 0:01:41
68 Joshua Berry (USA) Jelly Belly p/b Maxxis 0:01:44
69 Evan Murphy (USA) Lupus Racing Team 0:01:46
70 Jonathan Brown (USA) Axeon Hagens Berman 0:01:50
71 Oscar Pelegri Ferrandis (Spa) Amore & Vita – Selle SMP 0:01:54
72 Piet Allegaert (Bel) Trek-Segafredo 0:01:56
73 Matthieu Jeannes (Fra) Lupus Racing Team 0:01:57
74 Winston David (USA) Lupus Racing Team 0:02:01
75 Shane Kline (USA) Team Rally 0:02:02
76 Eric Young (USA) Team Rally 0:02:05
77 Danny Pate (USA) Team Rally
78 Julian David Arredondo Moreno (Col) Trek-Segafredo 0:02:06
79 Felix Cote Bouvette (Can) H&R Block Pro Cycling 0:02:08
80 Jacob Rathe (USA) Jelly Belly p/b Maxxis 0:02:12
81 Travis McCabe (USA) Holowesko/Citadel p/b Hincapie Sportswear 0:02:15
82 Luke Keough (USA) UnitedHealthcare Professional Cycling Team 0:02:17
83 Simon-Pierre Gauthier (Can) Team Canada 0:02:19
84 Chad Beyer (USA) Lupus Racing Team 0:02:28
85 Matteo Dal-Cin (Can) Silber Pro Cycling 0:02:31
86 Nicolas Masbourian (Can) Silber Pro Cycling 0:02:50
87 Jesse Anthony (USA) Team Rally 0:02:55
88 Oscar Clark (USA) Holowesko/Citadel p/b Hincapie Sportswear 0:03:02
89 Danilo Celano (Ita) Amore & Vita – Selle SMP 0:03:11
90 William Elliot (Can) Team Canada 0:03:50
91 Bryon Miguel (USA) Holowesko/Citadel p/b Hincapie Sportswear 0:05:48

Klasyfikacja generalna:

# Nazwisko (kraj) zespół Czas
1 Robin Carpenter (USA) Holowesko/Citadel p/b Hincapie Sportswear 10:49:26
2 Bauke Mollema (Ned) Trek-Segafredo 0:00:01
3 Evan Huffman (USA) Team Rally 0:00:07
4 Colin Joyce (USA) Axeon Hagens Berman 0:00:22
5 Alexander Cataford (Can) Silber Pro Cycling 0:00:32
6 Daniel Eaton (USA) UnitedHealthcare Professional Cycling Team 0:00:35
7 Nigel Ellsay (Can) Silber Pro Cycling 0:00:52
8 Antoine Duchesne (Can) Team Canada 0:00:53
9 Alex Howes (USA) Cannondale-Drapac Pro Cycling 0:01:01
10 Angus Morton (Aus) Jelly Belly p/b Maxxis 0:01:03
11 Andzs Flaksis (Lat) Holowesko/Citadel p/b Hincapie Sportswear 0:02:22
12 Tyler Williams (USA) Axeon Hagens Berman 0:02:25
13 Kristoffer Skjerping (Nor) Cannondale-Drapac Pro Cycling 0:02:35
14 Joseph Lewis (Aus) Holowesko/Citadel p/b Hincapie Sportswear 0:02:37
15 Kristofer Dahl (Can) Silber Pro Cycling 0:02:43
16 Mackenzie Brennan (USA) Holowesko/Citadel p/b Hincapie Sportswear
17 Jack Burke (Can) H&R Block Pro Cycling 0:02:55
18 Frank Schleck (Lux) Trek-Segafredo
19 Gregory Rast (Swi) Trek-Segafredo 0:02:57
20 Toms Skujins (Lat) Cannondale-Drapac Pro Cycling
21 Eddie Dunbar (Irl) Axeon Hagens Berman
22 Marco Zamparella (Ita) Amore & Vita – Selle SMP 0:03:00
23 Ryan Roth (Can) Silber Pro Cycling 0:03:12
24 Andrei Krasilnikau (Blr) Holowesko/Citadel p/b Hincapie Sportswear 0:03:13
25 Christopher Horner (USA) Lupus Racing Team
26 John Murphy (USA) UnitedHealthcare Professional Cycling Team 0:03:16
27 Edgar Miguel Lemos Pinto (Por) Skydive Dubai Pro Cycling Team – Al Ahli Club 0:03:19
28 Benjamin Perry (Can) Silber Pro Cycling 0:03:25
29 Chad Young (USA) Axeon Hagens Berman 0:03:27
30 Kristijan Koren (Slo) Cannondale-Drapac Pro Cycling 0:03:36
31 Christopher Prendergast (Can) H&R Block Pro Cycling 0:03:40
32 Michael Woods (Can) Cannondale-Drapac Pro Cycling 0:03:43
33 Phil O’Donnell (USA) Axeon Hagens Berman 0:03:47
34 Bailey McKnight (Can) H&R Block Pro Cycling 0:03:49
35 Ed Walsh (Can) Team Canada 0:03:52
36 Andre Cardoso (Por) Cannondale-Drapac Pro Cycling 0:03:54
37 Justin Oien (USA) Axeon Hagens Berman 0:04:03
38 Joshua Berry (USA) Jelly Belly p/b Maxxis 0:04:09
39 Piet Allegaert (Bel) Trek-Segafredo
40 Matthew Busche (USA) UnitedHealthcare Professional Cycling Team 0:04:16
41 Felix Cote Bouvette (Can) H&R Block Pro Cycling 0:04:21
42 Danny Pate (USA) Team Rally 0:04:30
43 Tanner Putt (USA) UnitedHealthcare Professional Cycling Team 0:04:57
44 Adam Jamieson (Can) Team Canada 0:05:12
45 Christopher Jones (USA) UnitedHealthcare Professional Cycling Team 0:05:13
46 Travis McCabe (USA) Holowesko/Citadel p/b Hincapie Sportswear 0:05:16
47 Peter Stetina (USA) Trek-Segafredo 0:05:57
48 Daniel Summerhill (USA) UnitedHealthcare Professional Cycling Team 0:06:04
49 Jonathan Clarke (Aus) UnitedHealthcare Professional Cycling Team 0:06:33
50 Travis Samuel (Can) H&R Block Pro Cycling 0:06:38
51 Nicolas Masbourian (Can) Silber Pro Cycling 0:14:01
52 Jonathan Brown (USA) Axeon Hagens Berman 0:14:56
53 Redi Halilaj (Alb) Amore & Vita – Selle SMP 0:15:13
54 Ulises Alfredo Castillo Soto (Mex) Jelly Belly p/b Maxxis 0:15:49
55 David Drouin (Can) Silber Pro Cycling 0:15:50
56 Ivan Santaromita (Ita) Skydive Dubai Pro Cycling Team – Al Ahli Club 0:15:52
57 Alexis Cartier (Can) Team Canada 0:16:03
58 Phillip Gaimon (USA) Cannondale-Drapac Pro Cycling 0:16:11
59 Evan Murphy (USA) Lupus Racing Team 0:16:15
60 Eric Young (USA) Team Rally 0:16:34
61 Jacob Rathe (USA) Jelly Belly p/b Maxxis 0:16:41
62 Matthieu Jeannes (Fra) Lupus Racing Team 0:16:43
63 Simon-Pierre Gauthier (Can) Team Canada 0:16:48
64 Taylor Sheldon (USA) Jelly Belly p/b Maxxis 0:17:02
65 Chad Beyer (USA) Lupus Racing Team 0:17:49
66 Ryder Hesjedal (Can) Trek-Segafredo 0:17:51
67 Ben Wolfe (USA) Jelly Belly p/b Maxxis 0:18:15
68 Oscar Clark (USA) Holowesko/Citadel p/b Hincapie Sportswear 0:18:23
69 Winston David (USA) Lupus Racing Team 0:18:24
70 Alec Cowan (Can) Team Canada 0:18:31
71 Bryan Lewis (USA) Lupus Racing Team 0:18:51
72 Pierpaolo Ficara (Ita) Amore & Vita – Selle SMP
73 Luke Keough (USA) UnitedHealthcare Professional Cycling Team 0:19:44
74 Shane Kline (USA) Team Rally 0:19:45
75 Danilo Celano (Ita) Amore & Vita – Selle SMP 0:19:50
76 Matteo Dal-Cin (Can) Silber Pro Cycling 0:20:13
77 Bryon Miguel (USA) Holowesko/Citadel p/b Hincapie Sportswear 0:20:17
78 Oscar Pelegri Ferrandis (Spa) Amore & Vita – Selle SMP 0:20:31
79 Rob Britton (Can) Team Rally 0:21:02
80 Lawson Craddock (USA) Cannondale-Drapac Pro Cycling 0:21:04
81 William Elliot (Can) Team Canada 0:21:22
82 Marc-Antoine Soucy (Can) Team Canada 0:21:39
83 Jure Rupnik (Slo) H&R Block Pro Cycling 0:21:48
84 Nicola Campigli (Ita) Amore & Vita – Selle SMP 0:21:58
85 Uri Martins (Mex) Amore & Vita – Selle SMP 0:22:05
86 David Galarreta Ugarte (Spa) Amore & Vita – Selle SMP 0:22:06
87 Julian David Arredondo Moreno (Col) Trek-Segafredo 0:26:01
88 Andrea Palini (Ita) Skydive Dubai Pro Cycling Team – Al Ahli Club 0:27:37
89 Peter Disera (Can) H&R Block Pro Cycling 0:27:59
90 Francisco Mancebo (Spa) Skydive Dubai Pro Cycling Team – Al Ahli Club 0:29:29
91 Jesse Anthony (USA) Team Rally 0:33:14