Axeon Hagens Berman

Kolarz Axeon Hagens Berman był najszybszy na finiszu z 12-osobowej grupy.

Otwierający zmagania odcinek miał długość 108km, na które złożyło się dziewięć okrążeń po 12km po ulicach Lethbridge. Największą trudnością był kilometrowy podjazd ze szczytem około 4km przed finiszem.

Pierwsza pętla została pokonana dość spokojnie, ale już na drugiej zapadły rozstrzygnięcia. Atak przypuściło aż 26 kolarzy: broniący tytułu Bauke Mollema, Peter Stetina, Frank Schleck (Trek-Segafredo), Alex Howes, Toms Skuijins (Cannondale-Drapac), Daniel Eaton, Danny Summerhill, Chris Jones, John Murphy, Tanner Putt (UnitedHealthcare), Eddie Dunbarand, Chad Young (Axeon Hagens Berman), Robin Carpenter, Travis McCabe, Joe Lewis (Holowesko-Citadel), Shane Kline, Danny Pate, Evan Huffman (Rally Cycling), Alex Cataford, Matteo Dal-Cin, Nigel Ellsay (Silber Pro Cycling), Angus Morton (Jelly Belly-Maxxis), Matthieu Jeannes (Lupus Racing), Francisco Mancebo (Skydive Dubai), Danilo Celano (Amore e Vita) oraz Antoine Duchesne (reprezentacja Kanady).

Duża grupa szybko uzyskała ponad minutę przewagi i wtedy na pogoń zdecydowali się trzej kolarze – Lawson Craddock (Cannondale-Drapac), Colin Joyce (Axeon Hagens Berman) oraz Redi Haliliaj (Amore e Vita). Zgodna współpraca sprawiła, że trio dojechało do czołówki na czwartym kółku.

Różnica między peletonem, a prawie 30-osobową grupą rosła i gdy przekroczyła dwie minuty do pracy zabrali się kolarze Jelly Belly-Maxxis i Amore e Vita. Przewaga spadła do niecałej półtorej minuty na siódmym kółku i wtedy na kolejny skok zdecydowali się zawodnicy z czołówki – Mollema, Howes, Skujins, Eaton, Joyce, Carpenter, Morton, Huffman i Cataford. Po chwili dołączyli do nich Mancebo i Duchesne.

W tym składzie grupa wjechała na ostatnie kółko. Na podjeździe tempo nadawał Mancebo, ale to Huffman zdecydował się na samotny odjazd niedaleko przed szczytem. Dołączyli do niego Carpenter, Mollema i Eaton, ale pozostali również postanowili uczestniczyć w sprincie i na metę wjechała cała jedenastka.

Ostatni zakręt padł łupem Carpentera, ale już na “kresce” o wygraną walczyli Howes i Joyce. Szybszy był kolarz Axeon Hagens Berman i cieszył się z największego sukcesu w karierze. Peleton, przyprowadzony przez Pieta Allegaerta (Trek-Segafredo) stracił 2:05.

 

Wyniki:
1 Colin JOYCE USA AHB 2:23:31
2 Alex HOWES USA CDT +0:00
3 Robin CARPENTER USA HSD +0:00
4 Evan HUFFMAN USA RLY +0:00
5 Antoine DUCHESNE CAN CAN +0:00
6 Francisco MANCEBO PEREZ ESP SKD +0:00
7 Bauke MOLLEMA NED TFS +0:00
8 Angus MORTON AUS JBC +0:00
9 Alexander CATAFORD CAN SPC +0:00
10 Daniel EATON USA UHC +0:00
11 Nigel ELLSAY CAN SPC +0:06
12 Piet ALLEGAERT BEL TFS +2:05
13 Tanner PUTT USA UHC +2:05
14 Pierrick NAUD CAN RLY +2:05
15 Justin OIEN USA AHB +2:05
16 Ulises Alfredo CASTILLO SOTO MEX JBC +2:05
17 Ryan ROTH CAN SPC +2:05
18 Frank SCHLECK LUX TFS +2:05
19 Alexander COWAN CAN CAN +2:05
20 Benjamin PERRY CAN SPC +2:05
21 Kristoffer SKJERPING NOR CDT +2:05
22 John MURPHY USA UHC +2:05
23 Ryder HESJEDAL CAN TFS +2:05
24 Travis MCCABE USA HSD +2:05
25 Evan MURPHY USA LRT +2:05
26 Danny PATE USA RLY +2:05
27 Marco ZAMPARELLA ITA AMO +2:05
28 Felix COTÉ BOUVETTE CAN HRB +2:05
29 Miguel BRYON USA HSD +2:05
30 Edgar Miguel LEMOS PINTO POR SKD +2:05
31 Christopher HORNER USA LRT +2:05
32 Travis SAMUEL CAN HRB +2:05
33 Jack BURKE CAN HRB +2:05
34 Michael WOODS CAN CDT +2:05
35 Adam JAMIESON CAN CAN +2:05
36 Matthew BUSCHE USA UHC +2:05
37 Joseph LEWIS AUS HSD +2:05
38 Phil O’DONNELL USA AHB +2:05
39 Christopher JONES USA UHC +2:05
40 Jonathan CLARKE AUS UHC +2:05
41 Edward WALSH CAN CAN +2:05
42 David DROUIN CAN SPC +2:05
43 Eddie DUNBAR IRL AHB +2:05
44 Pierpaolo FICARA ITA AMO +2:05
45 Toms SKUJINS LAT CDT +2:05
46 Chad YOUNG USA AHB +2:05
47 Redi HALILAJ ALB AMO +2:05
48 Shane KLINE USA RLY +2:05
49 Tyler WILLIAMS USA AHB +2:05
50 Mac BRENNAN USA HSD +2:05
51 Andrei KRASILNIKAU BLR HSD +2:05
52 Kristijan KOREN SLO CDT +2:05
53 Luke KEOUGH USA UHC +2:05
54 Jesse ANTHONY USA RLY +2:05
55 Andre Fernando S. Martins CARDOSO POR CDT +2:05
56 Rob BRITTON CAN RLY +2:05
57 Ivan SANTAROMITA ITA SKD +2:05
58 Bryan LEWIS USA LRT +2:05
59 Danilo CELANO ITA AMO +2:05
60 Eric YOUNG USA RLY +2:05
61 Stijn DEVOLDER BEL TFS +2:05
62 Andzs FLAKSIS LAT HSD +2:05
63 Peter STETINA USA TFS +2:05
64 Oscar CLARK USA HSD +2:05
65 William ELLIOTT CAN CAN +2:05
66 Lawson CRADDOCK USA CDT +2:05
67 Chad BEYER USA LRT +2:05
68 Joshua BERRY USA JBC +2:05
69 Phillip GAIMON USA CDT +2:05
70 Jacob RATHE USA JBC +2:05
71 Kris DAHL CAN SPC +2:05
72 Taylor SHELDON USA JBC +2:05
73 Simon-Pierre GAUTHIER CAN CAN +2:05
74 Marc-Antoine SOUCY CAN CAN +2:05
75 Winston DAVID USA LRT +2:05
76 Bailey MCKNIGHT CAN HRB +2:05
77 Nicolas MASBOURIAN CAN SPC +2:05
78 Ben WOLFE USA JBC +2:05
79 Christopher PRENDERGAST CAN HRB +2:05
80 Peter DISERA CAN HRB +2:05
81 Matthieu JEANNES FRA LRT +2:05
82 Grégory RAST SUI TFS +2:05
83 Jordan CHEYNE CAN JBC +2:05
84 Daniel SUMMERHILL USA UHC +2:28
85 Oliver FLAUTT USA LRT +3:47
86 Alexis CARTIER CAN CAN +3:55
87 Thomas SOLADAY USA RLY +4:17
88 Jonathan BROWN USA AHB +5:16
89 Barry MILLER USA LRT +5:16
90 Julian David ARREDONDO MORENO COL TFS +5:19
91 Jure RUPNIK SLO HRB +6:00
92 Oscar PELEGRI FERRANDIS ESP AMO +6:01
93 Nicola CAMPIGLI ITA AMO +6:01
94 Uri MARTINS MEX AMO +6:01
95 Andrea PALINI ITA SKD +6:01
96 David GALARRETA UGARTE ESP AMO +8:33
97 Matteo DAL-CIN CAN SPC +8:33
98 Garrett MCLEOD CAN HRB +11:02

Klasyfikacja generalna:
1 Colin JOYCE USA AHB 2:23:18
2 Alex HOWES USA CDT +0:07
3 Robin CARPENTER USA HSD +0:07
4 Evan HUFFMAN USA RLY +0:13
5 Antoine DUCHESNE CAN CAN +0:13
6 Francisco MANCEBO PEREZ ESP SKD +0:13
7 Bauke MOLLEMA NED TFS +0:13
8 Angus MORTON AUS JBC +0:13
9 Alexander CATAFORD CAN SPC +0:13
10 Daniel EATON USA UHC +0:13
11 Nigel ELLSAY CAN SPC +0:19
12 John MURPHY USA UHC +2:14
13 Travis MCCABE USA HSD +2:16
14 Toms SKUJINS LAT CDT +2:17
15 Piet ALLEGAERT BEL TFS +2:18
16 Tanner PUTT USA UHC +2:18
17 Pierrick NAUD CAN RLY +2:18
18 Justin OIEN USA AHB +2:18
19 Ulises Alfredo CASTILLO SOTO MEX JBC +2:18
20 Ryan ROTH CAN SPC +2:18
21 Frank SCHLECK LUX TFS +2:18
22 Alexander COWAN CAN CAN +2:18
23 Benjamin PERRY CAN SPC +2:18
24 Kristoffer SKJERPING NOR CDT +2:18
25 Ryder HESJEDAL CAN TFS +2:18
26 Evan MURPHY USA LRT +2:18
27 Danny PATE USA RLY +2:18
28 Marco ZAMPARELLA ITA AMO +2:18
29 Felix COTÉ BOUVETTE CAN HRB +2:18
30 Miguel BRYON USA HSD +2:18
31 Edgar Miguel LEMOS PINTO POR SKD +2:18
32 Christopher HORNER USA LRT +2:18
33 Travis SAMUEL CAN HRB +2:18
34 Jack BURKE CAN HRB +2:18
35 Michael WOODS CAN CDT +2:18
36 Adam JAMIESON CAN CAN +2:18
37 Matthew BUSCHE USA UHC +2:18
38 Joseph LEWIS AUS HSD +2:18
39 Phil O’DONNELL USA AHB +2:18
40 Christopher JONES USA UHC +2:18
41 Jonathan CLARKE AUS UHC +2:18
42 Edward WALSH CAN CAN +2:18
43 David DROUIN CAN SPC +2:18
44 Eddie DUNBAR IRL AHB +2:18
45 Pierpaolo FICARA ITA AMO +2:18
46 Chad YOUNG USA AHB +2:18
47 Redi HALILAJ ALB AMO +2:18
48 Shane KLINE USA RLY +2:18
49 Tyler WILLIAMS USA AHB +2:18
50 Mac BRENNAN USA HSD +2:18
51 Andrei KRASILNIKAU BLR HSD +2:18
52 Kristijan KOREN SLO CDT +2:18
53 Luke KEOUGH USA UHC +2:18
54 Jesse ANTHONY USA RLY +2:18
55 Andre Fernando S. Martins CARDOSO POR CDT +2:18
56 Rob BRITTON CAN RLY +2:18
57 Ivan SANTAROMITA ITA SKD +2:18
58 Bryan LEWIS USA LRT +2:18
59 Danilo CELANO ITA AMO +2:18
60 Eric YOUNG USA RLY +2:18
61 Stijn DEVOLDER BEL TFS +2:18
62 Andzs FLAKSIS LAT HSD +2:18
63 Peter STETINA USA TFS +2:18
64 Oscar CLARK USA HSD +2:18
65 William ELLIOTT CAN CAN +2:18
66 Lawson CRADDOCK USA CDT +2:18
67 Chad BEYER USA LRT +2:18
68 Joshua BERRY USA JBC +2:18
69 Phillip GAIMON USA CDT +2:18
70 Jacob RATHE USA JBC +2:18
71 Kris DAHL CAN SPC +2:18
72 Taylor SHELDON USA JBC +2:18
73 Simon-Pierre GAUTHIER CAN CAN +2:18
74 Marc-Antoine SOUCY CAN CAN +2:18
75 Winston DAVID USA LRT +2:18
76 Bailey MCKNIGHT CAN HRB +2:18
77 Nicolas MASBOURIAN CAN SPC +2:18
78 Ben WOLFE USA JBC +2:18
79 Christopher PRENDERGAST CAN HRB +2:18
80 Peter DISERA CAN HRB +2:18
81 Matthieu JEANNES FRA LRT +2:18
82 Grégory RAST SUI TFS +2:18
83 Jordan CHEYNE CAN JBC +2:18
84 Daniel SUMMERHILL USA UHC +2:41
85 Oliver FLAUTT USA LRT +4:00
86 Alexis CARTIER CAN CAN +4:08
87 Thomas SOLADAY USA RLY +4:30
88 Jonathan BROWN USA AHB +5:29
89 Barry MILLER USA LRT +5:29
90 Julian David ARREDONDO MORENO COL TFS +5:32
91 Jure RUPNIK SLO HRB +6:13
92 Oscar PELEGRI FERRANDIS ESP AMO +6:14
93 Nicola CAMPIGLI ITA AMO +6:14
94 Uri MARTINS MEX AMO +6:14
95 Andrea PALINI ITA SKD +6:14
96 David GALARRETA UGARTE ESP AMO +8:46
97 Matteo DAL-CIN CAN SPC +8:46
98 Garrett MCLEOD CAN HRB +11:15