Bauke Mollema (Trek Factory Racing) został zwycięzcą Tour of Alberta. Ostatni etap wygrał Nikias Arndt (Giant – Alpecin).

Rundami wokół Edmonton zakończyła się trzecia edycja Tour of Alberta. Mimo wielu ataków o zwycięstwie zadecydował finisz z dużej grupy.

Najszybszy okazał się Nikias Arndt (Giant – Alpecin). Drugi był Michael Matthews (Orica – GreenEDGE), a trzeci Dion Smith (Hincapie Racing Team).

W generalce nie dał się ograć Bauke Mollema (Trek Factory Racing). Co ciekawe, jest to jego pierwszy triumf w klasyfikacji generalnej w całej profesjonalnej karierze.

Wyniki szóstego etapu:

1    Nikias ARNDT    TEAM GIANT – ALPECIN    2:44:57
2    Michael MATTHEWS    ORICA GreenEDGE    0:00:00
3    Dion SMITH    HINCAPIE RACING TEAM    0:00:00
4    Wouter WIPPERT    DRAPAC PROFESSIONAL CYCLING    0:00:00
5    Sam BENNETT    BORA-ARGON 18    0:00:00
6    Ramon SINKELDAM    TEAM GIANT – ALPECIN    0:00:02
7    Aleksei TCATEVICH    TEAM KATUSHA    0:00:02
8    Justin OIEN    AXEON CYCLING TEAM    0:00:02
9    Alexander RAY    SILBER PRO CYCLING    0:00:02
10    Miguel BRYON    HINCAPIE RACING TEAM    0:00:02
11    Ryan ANDERSON    OPTUM P/B KELLY BENEFIT STRATEGIES    0:00:02
12    Bauke MOLLEMA    TREK FACTORY RACING    0:00:02
13    Sergey LAGUTIN    TEAM KATUSHA    0:00:02
14    Florenz KNAUER    H&R BLOCK PRO CYCLING    0:00:02
15    Travis MCCABE    TEAM SMARTSTOP    0:00:02
16    Tobias LUDVIGSSON    TEAM GIANT – ALPECIN    0:00:02
17    Adam YATES    ORICA GreenEDGE    0:00:02
18    Chad BEYER    LUPUS RACING TEAM    0:00:02
19    Tom Jelte SLAGTER    TEAM CANNONDALE – GARMIN    0:00:02
20    Paul VOSS    BORA-ARGON 18    0:00:02
21    Evan HUFFMAN    TEAM SMARTSTOP    0:00:05
22    James ORAM    AXEON CYCLING TEAM    0:00:05
23    Geoffrey CURRAN    AXEON CYCLING TEAM    0:00:05
24    Kristofer DAHL    TEAM SMARTSTOP    0:00:05
25    Grégory RAST    TREK FACTORY RACING    0:00:05
26    Viacheslav KUZNETSOV    TEAM KATUSHA    0:00:05
27    Georg PREIDLER    TEAM GIANT – ALPECIN    0:00:05
28    Christian MEIER    ORICA GreenEDGE    0:00:05
29    Phil O’DONNELL    AXEON CYCLING TEAM    0:00:05
30    Michael WOODS    OPTUM P/B KELLY BENEFIT STRATEGIES    0:00:05
31    Sven Erik BYSTRØM    TEAM KATUSHA    0:00:05
32    Andzs FLAKSIS    HINCAPIE RACING TEAM    0:00:05
33    Toms SKUJINS    HINCAPIE RACING TEAM    0:00:05
34    Alexandr BRAICO    JELLY BELLY P/B MAXXIS    0:00:05
35    Joseph LEWIS    HINCAPIE RACING TEAM    0:00:05
36    Kyle MURPHY    LUPUS RACING TEAM    0:00:05
37    Davide FORMOLO    TEAM CANNONDALE – GARMIN    0:00:05
38    Travis MEYER    DRAPAC PROFESSIONAL CYCLING    0:00:05
39    Guillaume BOIVIN    OPTUM P/B KELLY BENEFIT STRATEGIES    0:00:05
40    Adam DE VOS    H&R BLOCK PRO CYCLING    0:00:05
41    Lasse Norman HANSEN    TEAM CANNONDALE – GARMIN    0:00:05
42    Joshua BERRY    JELLY BELLY P/B MAXXIS    0:00:05
43    Nathan BROWN    TEAM CANNONDALE – GARMIN    0:00:05
44    Edward KING    TEAM CANNONDALE – GARMIN    0:00:05
45    Taylor SHELDON    JELLY BELLY P/B MAXXIS    0:00:05
46    Dominik NERZ    BORA-ARGON 18    0:00:05
47    Ryder HESJEDAL    TEAM CANNONDALE – GARMIN    0:00:05
48    Ryan ROTH    SILBER PRO CYCLING    0:00:05
49    Simon SPILAK    TEAM KATUSHA    0:00:05
50    Fredrik LUDVIGSSON    TEAM GIANT – ALPECIN    0:00:05
51    Sergei CHERNETSKI    TEAM KATUSHA    0:00:05
52    Matthieu JEANNES    LUPUS RACING TEAM    0:00:05
53    Christoph PFINGSTEN    BORA-ARGON 18    0:00:05
54    Jan BARTA    BORA-ARGON 18    0:00:05
55    Daniel EATON    AXEON CYCLING TEAM    0:00:05
56    Gavin MANNION    JELLY BELLY P/B MAXXIS    0:00:05
57    Ilnur ZAKARIN    TEAM KATUSHA    0:00:05
58    Scott THWAITES    BORA-ARGON 18    0:00:05
59    Alexander PORSEV    TEAM KATUSHA    0:00:16
60    Shane ARCHBOLD    BORA-ARGON 18    0:00:18
61    Logan OWEN    AXEON CYCLING TEAM    0:00:30
62    Luke DURBRIDGE    ORICA GreenEDGE    0:00:41
63    Chad HAGA    TEAM GIANT – ALPECIN    0:00:41
64    Eric MARCOTTE    TEAM SMARTSTOP    0:01:06
65    Michael HEPBURN    ORICA GreenEDGE    0:01:06
66    Will ROUTLEY    OPTUM P/B KELLY BENEFIT STRATEGIES    0:01:23
67    Nigel ELLSAY    SILBER PRO CYCLING    0:01:23
68    Winston DAVID    LUPUS RACING TEAM    0:01:23
69    Kristoffer SKJERPING    TEAM CANNONDALE – GARMIN    0:01:23
70    Scott ZWIZANSKI    OPTUM P/B KELLY BENEFIT STRATEGIES    0:01:23
71    Cesare BENEDETTI    BORA-ARGON 18    0:01:23
72    Malcom RUDOLPH    DRAPAC PROFESSIONAL CYCLING    0:01:23
73    Steve FISHER    JELLY BELLY P/B MAXXIS    0:01:23
74    Jacob SCHWINGBOTH    H&R BLOCK PRO CYCLING    0:01:23
75    Garrett MCLEOD    H&R BLOCK PRO CYCLING    0:01:23
76    Svein TUFT    ORICA GreenEDGE    0:01:23
77    Bailey MCKNIGHT    H&R BLOCK PRO CYCLING    0:01:23
78    Laurent DIDIER    TREK FACTORY RACING    0:01:23
79    MacKenzie BRENNAN    HINCAPIE RACING TEAM    0:01:36
80    Sam BEWLEY    ORICA GreenEDGE    0:02:33
81    Angus MORTON    JELLY BELLY P/B MAXXIS    0:04:03
82    Jesse SERGENT    TREK FACTORY RACING    0:04:51
83    Hayden ROULSTON    TREK FACTORY RACING    0:04:51
84    Matthew BUSCHE    TREK FACTORY RACING    0:04:51
85    John HORNBECK    HINCAPIE RACING TEAM    0:04:51
86    Marco COLEDAN    TREK FACTORY RACING    0:04:51
87    Chris PUTT    AXEON CYCLING TEAM    0:04:51
88    Benjamin PERRY    SILBER PRO CYCLING    0:04:51
89    Gregory DANIEL    AXEON CYCLING TEAM    0:04:51
90    Matteo DAL-CIN    SILBER PRO CYCLING    0:04:51
91    Alexander CATAFORD    SILBER PRO CYCLING    0:04:51
92    Derrick ST JOHN    SILBER PRO CYCLING    0:04:51
93    William CLARKE    DRAPAC PROFESSIONAL CYCLING    0:04:51
94    Jens MOURIS    ORICA GreenEDGE    0:04:51
95    Jesse ANTHONY    OPTUM P/B KELLY BENEFIT STRATEGIES    0:04:51
96    Lachlan David MORTON    JELLY BELLY P/B MAXXIS    0:04:51
97    Zachary BELL    TEAM SMARTSTOP    0:07:12
98    Graeme BROWN    DRAPAC PROFESSIONAL CYCLING    0:10:49
99    Michael OLHEISER    LUPUS RACING TEAM    0:10:49
100    Tyler MAGNER    HINCAPIE RACING TEAM    0:10:49
101    Michael LE ROSSIGNOL    SILBER PRO CYCLING    0:12:13
Peter KONING    DRAPAC PROFESSIONAL CYCLING    Abandon
Bernard SULZBERGER    DRAPAC PROFESSIONAL CYCLING    Abandon
Fred RODRIGUEZ    JELLY BELLY P/B MAXXIS    Abandon
Travis LIVERMON    TEAM SMARTSTOP    Abandon
Julian KYER    TEAM SMARTSTOP    Abandon
Shane KLINE    TEAM SMARTSTOP    Abandon
Tom ZIRBEL    OPTUM P/B KELLY BENEFIT STRATEGIES    Abandon
Jasper BOVENHUIS    TEAM CANNONDALE – GARMIN    Abandon
Evan MURPHY    LUPUS RACING TEAM    Abandon

Końcowa klasyfikacja generalna:
1    Bauke MOLLEMA    TREK FACTORY RACING    20:20:28
2    Adam YATES    ORICA GreenEDGE    0:00:06
3    Tom Jelte SLAGTER    TEAM CANNONDALE – GARMIN    0:00:22
4    Sergey LAGUTIN    TEAM KATUSHA    0:00:35
5    Dion SMITH    HINCAPIE RACING TEAM    0:00:39
6    Lasse Norman HANSEN    TEAM CANNONDALE – GARMIN    0:01:08
7    Toms SKUJINS    HINCAPIE RACING TEAM    0:01:12
8    Paul VOSS    BORA-ARGON 18    0:01:16
9    Davide FORMOLO    TEAM CANNONDALE – GARMIN    0:01:23
10    Michael WOODS    OPTUM P/B KELLY BENEFIT STRATEGIES    0:01:25
11    James ORAM    AXEON CYCLING TEAM    0:01:29
12    Evan HUFFMAN    TEAM SMARTSTOP    0:01:32
13    Simon SPILAK    TEAM KATUSHA    0:01:51
14    Andzs FLAKSIS    HINCAPIE RACING TEAM    0:02:01
15    Georg PREIDLER    TEAM GIANT – ALPECIN    0:02:05
16    Tobias LUDVIGSSON    TEAM GIANT – ALPECIN    0:02:06
17    Kyle MURPHY    LUPUS RACING TEAM    0:02:11
18    Ilnur ZAKARIN    TEAM KATUSHA    0:02:15
19    Nathan BROWN    TEAM CANNONDALE – GARMIN    0:02:15
20    Ryder HESJEDAL    TEAM CANNONDALE – GARMIN    0:02:20
21    Jan BARTA    BORA-ARGON 18    0:02:25
22    Ryan ANDERSON    OPTUM P/B KELLY BENEFIT STRATEGIES    0:03:21
23    Alexander RAY    SILBER PRO CYCLING    0:03:35
24    Christian MEIER    ORICA GreenEDGE    0:03:53
25    Taylor SHELDON    JELLY BELLY P/B MAXXIS    0:03:53
26    Alexandr BRAICO    JELLY BELLY P/B MAXXIS    0:04:16
27    Daniel EATON    AXEON CYCLING TEAM    0:04:55
28    Sergei CHERNETSKI    TEAM KATUSHA    0:05:23
29    Chad HAGA    TEAM GIANT – ALPECIN    0:06:07
30    Michael MATTHEWS    ORICA GreenEDGE    0:06:22
31    John HORNBECK    HINCAPIE RACING TEAM    0:06:26
32    Kristoffer SKJERPING    TEAM CANNONDALE – GARMIN    0:06:48
33    Sven Erik BYSTRØM    TEAM KATUSHA    0:07:01
34    Luke DURBRIDGE    ORICA GreenEDGE    0:07:30
35    Aleksei TCATEVICH    TEAM KATUSHA    0:08:21
36    Joseph LEWIS    HINCAPIE RACING TEAM    0:08:22
37    Christoph PFINGSTEN    BORA-ARGON 18    0:08:36
38    Gavin MANNION    JELLY BELLY P/B MAXXIS    0:08:56
39    Logan OWEN    AXEON CYCLING TEAM    0:09:14
40    Viacheslav KUZNETSOV    TEAM KATUSHA    0:10:13
41    Fredrik LUDVIGSSON    TEAM GIANT – ALPECIN    0:10:24
42    Nigel ELLSAY    SILBER PRO CYCLING    0:11:10
43    Travis MCCABE    TEAM SMARTSTOP    0:11:18
44    Ryan ROTH    SILBER PRO CYCLING    0:11:25
45    Laurent DIDIER    TREK FACTORY RACING    0:12:21
46    Scott THWAITES    BORA-ARGON 18    0:12:51
47    Grégory RAST    TREK FACTORY RACING    0:13:13
48    Alexander CATAFORD    SILBER PRO CYCLING    0:14:49
49    Lachlan David MORTON    JELLY BELLY P/B MAXXIS    0:15:17
50    Matthieu JEANNES    LUPUS RACING TEAM    0:15:30
51    Hayden ROULSTON    TREK FACTORY RACING    0:15:32
52    Jesse SERGENT    TREK FACTORY RACING    0:15:49
53    Joshua BERRY    JELLY BELLY P/B MAXXIS    0:16:09
54    Alexander PORSEV    TEAM KATUSHA    0:16:14
55    Matthew BUSCHE    TREK FACTORY RACING    0:16:48
56    Wouter WIPPERT    DRAPAC PROFESSIONAL CYCLING    0:17:08
57    Nikias ARNDT    TEAM GIANT – ALPECIN    0:18:22
58    Chad BEYER    LUPUS RACING TEAM    0:18:45
59    Florenz KNAUER    H&R BLOCK PRO CYCLING    0:19:34
60    Geoffrey CURRAN    AXEON CYCLING TEAM    0:20:19
61    Guillaume BOIVIN    OPTUM P/B KELLY BENEFIT STRATEGIES    0:20:21
62    Justin OIEN    AXEON CYCLING TEAM    0:20:41
63    Ramon SINKELDAM    TEAM GIANT – ALPECIN    0:20:50
64    Dominik NERZ    BORA-ARGON 18    0:22:34
65    Phil O’DONNELL    AXEON CYCLING TEAM    0:23:51
66    Gregory DANIEL    AXEON CYCLING TEAM    0:23:52
67    Cesare BENEDETTI    BORA-ARGON 18    0:24:07
68    Travis MEYER    DRAPAC PROFESSIONAL CYCLING    0:24:25
69    Winston DAVID    LUPUS RACING TEAM    0:24:40
70    Derrick ST JOHN    SILBER PRO CYCLING    0:24:53
71    Edward KING    TEAM CANNONDALE – GARMIN    0:25:06
72    Eric MARCOTTE    TEAM SMARTSTOP    0:25:32
73    Svein TUFT    ORICA GreenEDGE    0:25:58
74    Kristofer DAHL    TEAM SMARTSTOP    0:26:23
75    Malcom RUDOLPH    DRAPAC PROFESSIONAL CYCLING    0:26:34
76    Scott ZWIZANSKI    OPTUM P/B KELLY BENEFIT STRATEGIES    0:26:42
77    Michael HEPBURN    ORICA GreenEDGE    0:26:46
78    Bailey MCKNIGHT    H&R BLOCK PRO CYCLING    0:26:50
79    Garrett MCLEOD    H&R BLOCK PRO CYCLING    0:27:20
80    Miguel BRYON    HINCAPIE RACING TEAM    0:27:30
81    Sam BENNETT    BORA-ARGON 18    0:28:22
82    Jesse ANTHONY    OPTUM P/B KELLY BENEFIT STRATEGIES    0:28:34
83    Adam DE VOS    H&R BLOCK PRO CYCLING    0:28:35
84    Sam BEWLEY    ORICA GreenEDGE    0:29:03
85    MacKenzie BRENNAN    HINCAPIE RACING TEAM    0:30:46
86    Will ROUTLEY    OPTUM P/B KELLY BENEFIT STRATEGIES    0:30:58
87    Matteo DAL-CIN    SILBER PRO CYCLING    0:32:03
88    Shane ARCHBOLD    BORA-ARGON 18    0:32:16
89    Michael OLHEISER    LUPUS RACING TEAM    0:33:07
90    Benjamin PERRY    SILBER PRO CYCLING    0:33:29
91    Steve FISHER    JELLY BELLY P/B MAXXIS    0:34:18
92    Marco COLEDAN    TREK FACTORY RACING    0:34:39
93    Angus MORTON    JELLY BELLY P/B MAXXIS    0:34:55
94    Jacob SCHWINGBOTH    H&R BLOCK PRO CYCLING    0:35:12
95    Michael LE ROSSIGNOL    SILBER PRO CYCLING    0:36:55
96    Jens MOURIS    ORICA GreenEDGE    0:37:08
97    Chris PUTT    AXEON CYCLING TEAM    0:37:13
98    Zachary BELL    TEAM SMARTSTOP    0:39:02
99    Tyler MAGNER    HINCAPIE RACING TEAM    0:46:50
100    William CLARKE    DRAPAC PROFESSIONAL CYCLING    0:47:15
101    Graeme BROWN    DRAPAC PROFESSIONAL CYCLING    0:52:52