Fot. Tatra Road Race

W tym roku GMP Masters po raz pierwszy zostaną zorganizowane przez duet Szafraniec i Piróg z Tatra Cycling Events. Organizatorzy znani z przygotowania takich imprez jak Nowy Targ Road Challenge czy kultowa już Tatra Road Race.

Zawody odbędą się 10 września w sobotę. Plan startów przedstawia się następująco:

Godzina. 9.00 – start kategorii M40a i M40b (5 rund)
Godzina 9.05 – start kategorii M50a i M50b (4 rundy)
Godzina 11.45 – start kategorii K30, K40 i CK20 (3 rundy)
Godzina 11.50 – start kategorii M60a, M60b, (3 rundy)
Godzina 11.52 – start kategorii M70a, M70b, M80 (2 rundy)
Godzina 14.30 – Start kategorii M30 (6 rund)
Godzina 14.35 – Start kategorii CM 20 (6 rund)=

Trasa w całości została poprowadzona w sercu Podhala na terenie Gminy Szaflary. Start i meta mieszczą się w Maruszynie, skąd przy pięknej pogodzie zawodnicy będą mieli wspaniałe widoki na Tatry i Babią Górę.

W zależności od kategorii wiekowej zawodnicy będą mieli do pokonania inną ilość rund, która ma 16 km długości i 360 m przewyższenia. Na każdej z pętli znajdują się 4 podjazdy. Pierwszy z nich zaraz po starcie ma około 500 m o łagodnym nachyleniu do 6 %, potem kilka mniejszych hopek i wpadamy pełną prędkością na kolejny o długości 1200 m i średnim nachyleniu 5%, miejscami maksymalnie 12%. Po kilku serpentynach na zjeździe i technicznym skręcie w prawo, tylko niewielki fragment płaskiego dla złapania oddechu i najtrudniejszy podjazd. Zaledwie 1000 m o średnim nachyleniu 10%, maksymalnie na odcinku 100 m nachylenie 16%. Potem szybki i prosty zjazd ze Skrzypnego, na którym kolarze będą mogli złapać trochę oddechu przed ostatnim finałowym podjazdem pod Maruszynę. Długość tego podjazdu to 2000 m o średnim nachyleniu 5%, maksymalne 10% przeplatane kilkoma płaskimi pułkami. Końcówka bardzo przypomina ostatnie kilometry wyścigu Amstel Gold Race, ponieważ po pokonaniu podjazdu zawodnicy będą mieli jeszcze kilku set metrową płaską końcówkę do mety.

Trasa jest mocno interwałowa z doskonałymi asfaltami i pięknymi widokami, których nie brakuje w okolicy.
Jak na profesjonalny wyścig przystało, organizatorzy zadbali o odpowiedni serwis na trasie. Za każdą główną grupą będzie podążał samochód serwisowy Verva ActivJet do którego będzie można przekazać koła zapasowe.

Podczas wyścigu zawodnicy będą mogli skorzystać z bufetu na którym w bidonach będzie dostępny Etixx Isotonic oraz banany. Natomiast po zakończeniu rywalizacji na zawodników będzie czekał zimny bufet z owocami. Dodatkowo każdy z uczestników w pakiecie startowym dostanie darmowe wejście do term Gorący Potok.

Jeżeli tylko pogoda dopisze organizatorzy przygotują grilla, leżaki aby zrelaksować się bo ciężkim wyścigu.

Zawody zorganizowane są pod patronatem Starosty Powiatu Nowotarskiego oraz Wójta Gminy Szaflary.

Link do strony GMP Masters www.sercepodhala.pl/gmpmasters/

Link do profilu fb www.facebook.com/G%C3%B3rskie-Szosowe-Mistrzostwa-Polski-Gmina-Szaflary-Serce-Podhala-1777579449125215/

Link do trasy www.strava.com/routes/3705307

Informacja prasowa

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments