Aleksandra Górska / naszosie.pl

Z przyjemnością informujemy, że Szlakiem Walk Majora Hubala, drugi co do ważności wyścig w Polsce zaraz po Tour De Pologne odbędzie się w tym roku.

Rozpocznie się jak zwykle kryterium „O Puchar Mariana Formy” w centrum Kielc w dniu 31 maja. Następnie w dniu 1 czerwca kolarze pokonają trasę pomiędzy Poświętnem a Szydłowcem. 2 czerwca na zawodników czekają dwa etapy.

Przedpołudniowy bardzo ciężki choć krótki etap ze Skarżyska – Kamiennej do Kazimierzy Wielkiej, a po południu etap jazdy indywidualnej na czas w Busku Zdroju o długości prawie 23 km.

Na zakończenie troszeczkę zmodyfikowany etap z zeszłego roku Radoszyce – Końskie – z dwukrotnym podjazdem pod Widomą oraz z dodatkową górką na Kontrawersie również pokonywaną dwukrotnie, a do tego dochodzi dwukrotny podjazd pod Kamienną Wolę oznacza, że na trasie będziemy mieli sześć górskich premii.

Okrojone do siedmiu kolarzy drużyny będą miały trudne zadanie obrony lidera przed atakami innych kolarzy. Peleton na starcie zapowiada się fantastycznie. Już napłynęły zgłoszenia z 29 ekip zagranicznych pro i kontynentalnych nie tylko z Europy. Organizatorzy planują start 20 drużyn razem z polskimi.

Zapraszamy więc do śledzenia informacji na facebooku i na portalu naszosie.pl.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments