Guerciotti Kiwi Atlantico

Kamil Białończyk od tego sezonu jest kolarzem hiszpańskiego Guerciotti-Kiwi Atlantico. Hiszpańska prasa o Polaku pisze w samych superlatywach.

Urodzony w Cieszynie Kamil Białończyk wraz z Michałem Pustułą będą reprezentować hiszpański zespół. W hiszpańskiej prasie ‘La Voz de Galicia” w bardzo dobrych słowach o polskim kolarzu wypowiedział się sam dyrektor sportowy,  Enrique Salgueiro:

Początki były ciężkie, bo nawet mieliśmy problem ze współpracą na treningach. Teraz widzę ogromny skok jakościowy w wykonaniu Kamila. Widzę u niego spory potencjał, zwłaszcza jeśli chodzi o jazdę w trudniejszym terenie. Sam zawodnik jest bardzo zadowolony z postępów i liczy, że w naszych barwach będzie miał dobry sezon.

Kamil jest pod wrażeniem kalendarza startowego swojego zespołu:

Wygląda na to, że będziemy mieli około 70 dni startowych, także w Anglii, Włoszech czy Maroku. Ja bardzo się cieszę, że zawitamy do Polski na CCC Tour Szlakiem Grodów Piastowskich. Mam tutaj świetne warunki do treningów, a atmosfera w ekipie jest naprawdę fajna. Zespół składa się z kolarzy kilku narodowości, ale szybko się zgraliśmy.

Ekipa Guerciotti-Kiwi Atlantico rozpoczyna sezon już w sobotę dwudniowym wyścigiem Manuel Sanroma.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments