fot. Puertas de Cuyo - CKT

Kamil Białończyk zmienia zespół. Tym razem przeniesie się do argentyńskiego Puertas de Cuyo – CKT 

Polski kolarz pochodzący z Zebrzydowic, ostatnie trzy sezony spędził w trzech hiszpańskich ekipach: Guerciotti Kiwi Atlantico, Mutua Levante – ALE i Fernando Barcelo Team. W tym czasie startował na szosach całej Europy, m.in. w Giro del Belvedere czy Rutland Melton Cicle Classic.

Teraz jednak 22-latek zrobi spory krok do przodu, bo jego nowy zespół – Puertas de Cuyo-CKT UCI, w przeciwieństwie do wcześniej wymienionych ekip, jeździ w trzeciej dywizji, dzięki czemu jego kolarze od czasu do czasu dostają szanse, by zmierzyć się ze światową elitą. W tym roku drużyna wystartowała w Vuelta a San Juan – argentyńskim wyścigu wygranym przez Remco Evenepoela.

Jestem bardzo zmotywowany przejściem do nowego zespołu i z pewnością jest to spełnienie moich marzeń. Dziękuję menedżerowi klubu – Davidowi Padilli Coixetowi za zaufanie i szansę rozwoju w nowym zespole, a przede wszystkim rodzinie za wsparcie w całej kolarskiej przygodzie oraz pozostałym osobom, które przyczyniły się do mojego kolarskiego rozwoju.

W minioną niedzielę w Argentynie odbywał się wyścig rozpoczynający nowy sezon kolarski w Argentynie, na którym to mój klubowy kolega Emiliano Ibarra zajął drugie miejsce po doskonałej pracy całego teamu.

Sezon rozpocznę w styczniu wyścigami w Argentynie i mam nadzieję, że pandemia nie pokrzyżuje planów startowych i będzie to owocny sezon dla całego klubu Puertas de Cuyo – CKT

– mówił nam Polak.

W przyszłym sezonie nowa ekipa Białończyka ma zaplanowany bogaty kalendarz startów, w którym znajdą się między innymi wyścigi etapowe to jest Vuelta a San Juan w Argentynie czy Vuelta Ciclista del Uruguay.

Warto dodać iż w obecnym sezonie w teamie Puertas de Cuyo w składzie znaleźli się między innymi bracia Maximilliano Richeze, znanego ze znakomitego rozprowadzania sprinterów, a także Daniel Diaz, który w 2015 roku wygrał Tour de San Luis, na pokonanym polu pozostawiając samego Nairo Quintanę.

Pełny skład ekipy Puertas de Cuyo – CKT na sezon 2021:

Nicolas Arnau, Victor Arroyo,  Kamil Białończyk, Facundo Cattapan, Emiliano Contreras,  Dario Diaz, Juan Cruz Gariboldi, Emiliano Ibara, Laureano Rosas, Ivan Ruiz

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments