Guerciotti Kiwi Atlantico

Urodzony w Cieszynie zawodnik w przyszłym sezonie będzie reprezentował barwy Mutua Levante Ale.

20. letni Białończyk miniony sezon spędził w ekipie Guerciotti – Kiwi Atlantico. Kilka razy pokazał się z dobrej strony, walcząc o koszulki dla najlepszego górala. Teraz Kamil spróbuje swoich sił w drużynie mającej siedzibę blisko Alicante.

Z minionego sezonu w ekipie z Półwyspu Iberyjskiego Guerciotti – Kiwi Atlantico jestem bardzo zadowolony. Był to mój pierwszy sezon na międzynarodowej arenie kolarskiej. Wystartowałem w wielu wyścigach, nabrałem wiele ogłady i doświadczenia.

Kilka razy próbowałem walczyć o punkty na górskich premiach, co udało mi się w prestiżowym wyścigu Trofeo Iberdrola. Nie obyło się także bez pechowych sytuacji, ale z każdej imprezy wyniosłem jakąś naukę

– tak miniony sezon podsumowuje Białończyk i dodaje:

Dziękuję serdecznie całej ekipie Guerciotti Kiwi Atlantico za obecny sezon, szczególnie szefowi teamu Enrique Salgueiro. Dziękuję serdecznie rodzinie za wsparcie jakim mnie obdarza nieustannie oraz podziękowania kieruje dla Sławomira Kohuta, który wspiera mnie bardzo mocno mentalnie i przekazuje cenną zdobytą wiedzę, którą zdobył w bogatej karierze sportowej.

Oprócz Polaka w składzie drużyny Mutua Levante Ale znaleźli się: Sergio Blasco, Marc Sánchez, Carlos Mira, Iñaki Gozalbez, Eloy Teruel, Felipe Orts, Raúl Rico, Alejandro Gómiz, Juan Belandria, Rafa Lluch, Pere Tarazona, Miguel Juan.

Zapytany o cele na przyszły sezon młody Polak odpowiedział:

Mam nadzieję, że sezon 2019 będzie dużo lepszy i przyniesie upragnione cele, które sobie stawiam. Startów będę miał bardzo dużo m.in Vuelta a Tenerife na wyspach Kanaryjskich. Będę chciał zebrać cenne doświadczenie od kolegów z drużyny i powoli myśleć o dobrych wynikach.

Ekipa będzie ścigać się na rowerach marki BH modelu ULTRALIGHT EVO DISC 8.5 na osprzęcie Shimano Ultegra Di2 i hamulcach tarczowych. Pierwsze zgrupowanie odbędzie się koło Calpe w miejscowości Benidorm od 31 stycznia do 4. lutego. Dzień później nastąpi prezentacja drużyny.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments