fot. Bialini Gomola CCN

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, polska drużyna Bialini Gomola CCN podpisała kontrakt ze zwycięzcą etapu Giro d’Italia. Jest nim doświadczony Kolumbijczyk Miguel Angel Rubiano, który był najlepszy na odcinku La Corsa Rosa w 2012 roku.

Polska drużyna Bialini Gomola CCN odsłania kolejne karty dotyczące składu na sezon 2023. Po ogłoszeniu Erica Inkstera (Kanada), George’a Radcliffe’a (Wielka Brytania) i Alejandro Paeza-Jimeneza (Kolumbia), zespół poinformował o podpisaniu kontraktu z Kolumbijczykiem Miguelem Angelem Rubiano.

38-letni zawodnik przez kilka sezonów ścigał się na szczeblu prokontynentalnych – był kolarzem takich ekip, jak: Ceramica Panaria – Navigare, Team Colombia czy Androni Giocattoli – Venezuela, w barwach której sięgnął po swój największy triumf w karierze. W 2012 roku Rubiano zwyciężył na szóstym etapie Giro d’Italia, przecinając linię mety ponad minutę przed Adriano Malorim i Michałem Gołasiem.

Oprócz tego Kolumbijczyk w swoim dorobku ma między innymi mistrzostwo Kolumbii ze startu wspólnego, a także etapy Tour of Qinghai Lake i Tour de San Luis.

– Nie mogę się doczekać powrotu na europejskie wyścigi gdzie tamtejsze kolarstwo motywuje mnie do wydobycia z siebie wszystkiego co najlepsze. Zaufanie, jakim obdarzył mnie menadżer teamu Bialini Gomola CCN to ogromne zobowiązanie. Projekt Bialini ma charakter globalny i chcę być jego częścią w przyszłości, kiedy zmieni kategorię. Dlatego na wyścigach nie zawaham się dać z siebie wszystkiego

– mówił Miguel Angel Rubiano w oficjalnym komunikacie drużyny Bialini Gomola CCN.

– Rośniemy w siłę i z wielkimi perspektywami patrzymy w przyszłość. Miguel będzie nieodzownym filarem naszego zespołu i wzorem do naśladowania dla naszych zawodników U-23. Dla naszego leadera będzie to także powrót po 14 latach na Międzynarodowy Wyścig Kolarski „Solidarności” i Olimpijczyków

– dodał team manager Kamil Białończyk.

Skład drużyny Bialini Gomola CCN będzie docelowo liczył 8 zawodników z czterech kontynentów. Jak poinformował Kamil Białończyk, ekipa ma w swoim kalendarzu 40 dni wyścigowych UCI. Pierwszym startem polskiego zespołu będzie włoska jednodniówka Popolarissima drugiej kategorii UCI, która obędzie się 19 marca w Treviso.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments