fot. Lubelskie Perła Polski

Sezon szosowy w Czechach rozkręca się na dobre. Wczoraj rozegrane zostało znane i lubiane przez wielu Trofeo Cinelli, a na starcie tegoż zameldowało się przeszło 200 zawodników. W pierwszej grupie odjechali dwaj Polacy – Mikołaj Szulik i Łukasz Juszczak i kolarze Lubelskie Perła Polski zajęli odpowiednio 4. i 7. miejsce. Wygrał Filip Reha z Elkov-Kasper.

Trofeo Cinelli rozgrywane było na krótkiej, 8-kilometrowej rundzie, którą kolarze pokonywali 10-krotnie. Zaraz po starcie na czele znalazła się kilkunastoosobowa ucieczka i czas pokazał, że to z niej wyłoniony został zwycięzca. Na swoim terenie rywalizację zdominowali kolarze kontynentalnego Elkov-Kasper, acz najbliżej nich był jeden z Polaków – Mikołaj Szulik z Lubelskie Perła Polski.

Młody kolarz zajął 4. miejsce, w kolejnej grupce zafiniszował po 7. lokatę jego klubowy kolega Łukasz Juszczak. W wyścigu ścigali się także kolarze innych polskich zespołów – LUKS Trójka Piaseczno i Bialini Gomola CCN, a także Wojciech Pszczolarski TUFO Pardus Prostějov. Jest szansa, że już niedługo w tej czeskiej ekipie znajdzie się także kolejny zawodnik z naszego kraju – w barwach tej ekipy do zdjęć pozował już Filip Prokopyszyn.

Wyniki Trofeo Cinelli 2023:

Wyniki dostarcza FirstCycling.com

PEŁNE REZULTATY

Poprzedni artykułLa Route d’Éole 2023: Patryk Goszczurny z pierwszym juniorskim triumfem
Następny artykułGP Industria & Artigianato 2023: Ben Healy wygrywa na solo
Niegdyś zapalony biegacz, dziś sędzia siatkówki z Pomorza, przy okazji aktywnie grający w jednej z trójmiejskich drużyn. Fan kolarskich statystyk i egzotycznych wyścigów. Marzenie związane z tą dyscypliną? Wyjazd na Mistrzostwa Świata do Rwandy w 2025 roku.
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments