fot. PKOl

Niezwykle utalentowany, 17-letni Patryk Goszczurny w świetnym stylu rozpoczął zmagania we francuskim wyścigu etapowym La Route d’Éole. Nasz pierwszoroczny junior wygrał premierowy etap i jest to jego pierwsze zwycięstwo w tej kategorii wiekowej oraz w barwach Jegg-DJR Academy.

La Route d’Éole to 2-etapowa, acz jednodniowa impreza dedykowana kolarzom do lat 18. Pierwszy odcinek liczył 100km i zakończył się polskim zwycięstwem Patryka Goszczurnego, acz nie był to jedyny biało-czerwony sukces tego dnia. 3. miejsce na tym samym etapie zajął bowiem Dawid Wika-Czarnowski, który już drugi rok ściga się w barwach belgijskiego FlandersColor-Galloo Team. Oby drugi odcinek zakończył się równie dobrymi wynikami!

Wyniki 1. etapu La Route d’Éole 2023:

Wyniki dostarcza FirstCycling.com

Poprzedni artykułVolta a Catalunya 2023: Remco Evenepoel zwyciężył na koniec, Primož Roglič nie oddał triumfu w „generalce”
Następny artykułTrofeo Cinelli 2023: Dwóch kolarzy Lubelskie Perła Polski w top10
Niegdyś zapalony biegacz, dziś sędzia siatkówki z Pomorza, przy okazji aktywnie grający w jednej z trójmiejskich drużyn. Fan kolarskich statystyk i egzotycznych wyścigów. Marzenie związane z tą dyscypliną? Wyjazd na Mistrzostwa Świata do Rwandy w 2025 roku.
guest
1 Komentarz
Najstarsze
Najnowsze
Inline Feedbacks
View all comments
Kibic
Kibic

Brawo !!