Katarzyna Pawłowska (Reprezentacja Polski), Filip Deja (KS Pogoń Mostostal Puławy) oraz Agnieszka Skalniak (KK Tramwajarz Łódź) – to zwycięzcy Memoriału Pawła Sosika w Świebodzicach, czyli ostatniego etapu Górskiego Wałbrzyskiego Wyścigu Kolarskiego.

Katarzyna Pawłowska

W sobotę GWWK przeniósł się do Świebodzic, gdzie na płaskiej lecz wietrznej trasie został rozegrany Memoriał Pawła Sosika. Sosik to były znakomicie zapowiadający się kolarz z tego miasta i wychowanek klubu Merkury Świebodzice, podopieczny trenera Zygfryda Kowalika. Niestety zmarł tragicznie w wypadku samochodowym w 19. kwietnia 1999 roku niedaleko Opola. Paweł miał wtedy 23 lata, był mistrzem Polski orlików, reprezentantem kraju. Gdy miał zaledwie 19. lat, zajął 2. miejsce klasyfikacji młodzieżowej Tour de Pologne! Na swoim koncie miał także klasyfikację młodzieżową Bałtyk-Karkonosze Tour i Wyścig Solidarności i Olimpijczyków.

O godzinie 10:00 na trasę ruszyli juniorzy młodsi, którzy do przejechania mieli 4. okrążenia po 18. kilometrów. Już na pierwszej rundzie na wietrznym odcinku w okolicach Olszan od peletonu oderwała się liczna grupka. Początkowo współpraca układała się dobrze, jednak w okolicach półmetka wszystko się „zjechało”. Nie oznaczało to jednak pasywnej jazdy do końca etapu, gdyż wkrótce na wietrze znów grupa się podzieliła. W pierwszej części jechali kolarze z czołówki generalki. Na atak zdecydowali się jednak bardzo aktywni tego dnia zawodnicy Mostostalu Puławy. W decydującej akcji znalazło się dwóch przedstawicieli tego klubu oraz Daniel Staniszewski (KKS Ciechanów). Najszybciej finiszował Filip Deja (Mostostal Puławy), który pokonał zawodnika z Ciechanowa oraz klubowego kolegę -Krzysztofa Kucio. Najlepszym góralem został Christopher Blevins (Garmin-Sharp Junior Development). W klasyfikacji generalnej prowadzenie utrzymał Niemiec Richard Banusch (RSC Cottbus)

Filip Deja

Na dystansie dwóch okrążeń ścigały się juniorki młodsze. W tym wyścigu o wszystkim zadecydował sprint z peletonu. Wygrała go liderka klasyfikacji górskiej – Agnieszka Skalniak (KK Tramwajarz Łódź), która pokonała Wiktorię Ciesielczuk (Maydar Start Lublin) oraz Justynę Kaczkowską (Zagłębie Sosnowiec). Cały wyścig wygrała Katarzyna Socha (KLK Azalia Brzóza Królewska).

Agnieszka Skalniak

W najciekawszym wyścigu elity kobiet rozgrywanym na dystansie 5. okrążeń, długo na czele kręciły trzy zawodniczki z Bigla Cycling Team, LKS Atom Boxmet Dzierżoniów oraz TKK Pacyfic Toruń. W peletonie sytuację kontrolowały jednak Reprezentantki Polski i to one doprowadziły do finiszu z peletonu. Wygrała Katarzyna Pawłowska (Reprezentacja Polski), która pokonała w Świebodzicach Tereze Trefną (Czech Mix Team) oraz Monikę Krawczyk (Mayday Team Start Lublin). W końcowej klasyfikacji bezpiecznie triumfowała Paulina Brzeźna-Betnkowska (TKK Pacyfic Toruń), a klasyfikacja górska padła łupem Katarzyny Pawłowskiej.

Najlepszą juniorką została Bogumiła Dziuba (BCM Novatex Ziemia Darłowska).

Wyniki juniorek młodszych > tutaj
Wyniki juniorów młodszych tutaj
Wyniki elity kobiet >  tutaj

 Galeria zdjęć na Facebook`u tutaj

Andrzej

Poprzedni artykułTour des Fjords: Chernetskiy pierwszym liderem
Następny artykułPuchar MON: Bartłomiej Matysiak wygrywa na rynku w Płocku! (video)
W redakcji naszosie.pl praktycznie od samego początku. Obecnie większość czasu poświęca na prowadzenie grupy GVT. Weekendy zazwyczaj spędza na szosach całej Polski. Dla naszosie.pl zdobył trzy medale Mistrzostw Polski dziennikarzy w tym dwa złote. W Mistrzostwach Świata dziennikarzy na Krecie wywalczył czwarte miejsce w jeździe indywidualnej na czas.
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments