P1140736Bartłomiej Matysiak po finiszu z trzyosobowej grupki wygrał wyścig o Puchar Ministra Obrony Narodowej! Kolarz  ekipy CCC Polsat pokonał Mateusza Komara (BDC MarcPol) oraz Łukasza Bodnara (Bank BGŻ).

Klasyk liczył 179 kilometrów. Kolarze o 10:00 wystartowali z rynku w Płocku na płaskie, lecz bardzo wietrzne rundy. Pięć z nich to duże okrążenia w pobliżu Płocka, trzy to mniejsze w centrum miasta. Na starcie pojawiło się 88. zawodników.

Już w pierwszej fazie rywalizacji zawiązała się decydująca akcja. W ucieczce dnia znaleźli się: Tomasz Kiendyś, Adrian Kurek, Mateusz Nowak, Bartek Matysiak (wszyscy CCC Polsat Polkowice), Łukasz Bodnar, Tomasz Smoleń, Mariusz Witecki, Konrad Czajkowski (wszyscy Bank BGŻ), Robert Radosz, Marcin Sapa, Mateusz Komar (wszyscy BDC MarcPol), Jarosław Rębiewski, Wojtek Skarżyński, Adam Wadecki (wszyscy Las Vegas Power Energy Drink) i Sławomir Chrzanowski (Regionalna Śląsk). W peletonie nie miał już kto gonić.

Po pokonaniu 90 kilometrów przewaga czołówki wynosiła 2:30. Z każdą rundą różnica zwiększała się. Gdy do mety pozostało 30 kilometrów goniąca grupa zdecydowanie odpuściła sobie pościg i czołówka miała aż 8 minut “w przodzie”.

Na 24 kilometry przed kreską z prowadzącej grupy zaatakowali: Łukasz Bodnar, Bartek Matysiak i Mateusz Komar.

Ta trójka dojechała do trzech małych rund w Płocku i pomiędzy sobą rozegrała finisz. Najszybszy okazał się Bartłomiej Matysiak, który pokonał Mateusza Komara, trzeci przyjechał Łukasz Bodnar.finisz_Matysiak_2

Wiedziałem, że jestem szybszy na finiszu od Łukasza, ale musiałem się napracować, żeby wygrać z Mateuszem Komarem. Jestem bardzo szczęśliwy, że po raz trzeci byłem najszybszy w tym wyścigu i muszę podziękować kolegom z drużyny, którzy mocno napracowali się w ucieczce i umożliwili mi decydującą akcję – powiedział po zakończeniu wyścigu.

Drużynowo zwyciężyli kolarze BDC MArcPol przed Bankiem BGŻ oraz CCC Polsat Polkowice.

Pełne wyniki > tutaj

Finisz:


 Foto: Andrzej Dyszyński / Marek Bala