david lopezDavid Lopez (Sky) po finiszu z ucieczki zwyciężył szósty etap Eneco Tour. Drugi był Zdenek Stybar (Omega Pharma Quick Step), zaś trzeci Maciej Paterski (Cannondale)!

W ucieczkę dnia zabrali się: Vyacheslav Kuznetsov (Katusha), Gregory Habeaux (Accent Jobs), Jurgen Van Goolen (Accent Jobs), Evan Huffman (Astana), Stijn Vandenbergh (Omega Pharma QuickStep), Angel Madrazo Ruiz (Movistar), David Lopez (Team Sky), Nick Nuyens (Garmin-Sharp), Pim Ligthart (Vacansoleil), Lieuwe Westra (Vacansoleil) oraz  Maciej Paterski (Cannondale). W pewnym momencie grupa ta miała ponad 7 minut przewagi nad peletonem.

W związku z tym, że Lieuwe Westra miał tylko 50 sekund straty do lidera, to peleton po kraksie, w wyniku której musiał się wycofać Taylor Phinney (BMC) zabrał się do pościgu uciekinierów. Na czele peletonu widać było ekipy BMC, Astanę oraz Belkin.

W końcówce bardzo dobrze prezentował się Maciej Paterski, który do samego końca trzymał się z najlepszymi.

W ostatni kilometr “harcownicy” wjechali pod przewodnictwem Lopeza, który podjął dwie próby ataku, z czego ten ostatni okazał się skuteczny, a został przeprowadzony 150 metrów przed metą.

Nowym liderem został czwarty na mecie Tom Dumoulin (Argos-Shimano).

 Wyniki etapu:

1 LOPEZ GARCIA David Sky Procycling 6 50 3:51:13
2 STYBAR Zdenek Omega Pharma – Quick-Step 4 30 0:02
3 PATERSKI Maciej Cannondale Pro Cycling Team 2 18 ,,
4 DUMOULIN Tom Team Argos – Shimano 1 13 0:03
5 BAKELANTS Jan RadioShack – Leopard 1 10 ,,
6 MADRAZO RUIZ Angel Movistar Team 7 ,,
7 WESTRA Lieuwe Vacansoleil – DCM 4 ,,
8 IMPEY Daryl Orica GreenEDGE 3 ,,
9 NUYENS Nick Garmin – Sharp 2 0:12
10 JEANNESSON Arnold Equipe Cycliste FDJ.fr 1 ,,
11 GRIVKO Andriy Astana Pro Team ,,
12 KELDERMAN Wilco Belkin Pro Cycling Team 0:51
13 IGLINSKIY Maxim Astana Pro Team 0:53
14 JUNGELS Bob RadioShack – Leopard 0:56
15 WEENING Pieter Orica GreenEDGE 0:57
16 MONFORT Maxime RadioShack – Leopard ,,
17 CHAVANEL Sylvain Omega Pharma – Quick-Step ,,
18 ROJAS GIL Jose Joaquin Movistar Team 1:02
19 SICARD Romain Euskaltel – Euskadi 1:04
20 WELLENS Tim Lotto Belisol Team 1:07
21 KUZNETSOV Viacheslav Katusha Team 1:17
22 GILBERT Philippe BMC Racing Team 1:37
23 DE WEERT Kevin Omega Pharma – Quick-Step ,,
24 VANDENBERGH Stijn Omega Pharma – Quick-Step 1:40
25 BRESCHEL Matti Team Saxo-Tinkoff 1:48
26 LEUKEMANS Bjorn Vacansoleil – DCM 1:50
27 HOOGERLAND Johnny Vacansoleil – DCM 1:52
28 KEUKELEIRE Jens Orica GreenEDGE ,,
29 DOCKX Gert Lotto Belisol Team ,,
30 OFFREDO Yoann Equipe Cycliste FDJ.fr ,,
31 WACKERMANN Luca Lampre – Merida ,,
32 TERPSTRA Niki Omega Pharma – Quick-Step 1:59
33 HOULE Hugo AG2R La Mondiale ,,
34 VAN GOOLEN Jurgen Accent.jobs – Wanty ,,
35 GUSEV Vladimir Katusha Team ,,
36 DECLERCQ Tim Topsport Vlaanderen – Baloise ,,
37 BRAVO OIARBIDE Garikoitz Euskaltel – Euskadi ,,
38 BOOM Lars Belkin Pro Cycling Team 2:19
39 VAN POPPEL Boy Vacansoleil – DCM 2:29
40 STANNARD Ian Sky Procycling 3:43
41 WYSS Danilo BMC Racing Team 3:50
42 KROON Karsten Team Saxo-Tinkoff 3:52
43 HABEAUX Gregory Accent.jobs – Wanty 4:07
44 DOMONT Axel AG2R La Mondiale 7:43
45 MOINARD Amaël BMC Racing Team 8:24
46 LIGTHART Pim Vacansoleil – DCM 8:33
47 TANKINK Bram Belkin Pro Cycling Team 11:49
48 SERGENT Jesse RadioShack – Leopard ,,
49 JACOBS Pieter Topsport Vlaanderen – Baloise 15:09
50 DE VREESE Laurens Topsport Vlaanderen – Baloise ,,
51 PORSEV Alexander Katusha Team ,,
52 VAN POPPEL Danny Vacansoleil – DCM ,,
53 PEREZ MORENO Ruben Euskaltel – Euskadi ,,
54 LOBATO DEL VALLE Juan Jose Euskaltel – Euskadi ,,
55 VAN HOECKE Gijs Topsport Vlaanderen – Baloise ,,
56 DEBUSSCHERE Jens Lotto Belisol Team ,,
57 VENTOSO ALBERDI Francisco José Movistar Team ,,
58 RAST Gregory RadioShack – Leopard ,,
59 WIGGINS Bradley Sky Procycling ,,
60 HUFFMAN Evan Astana Pro Team ,,
61 LANGEVELD Sebastian Orica GreenEDGE ,,
62 DALL’ANTONIA Tiziano Cannondale Pro Cycling Team ,,
63 QUINZIATO Manuel BMC Racing Team ,,
64 GREIPEL Andre Lotto Belisol Team ,,
65 BENNATI Daniele Team Saxo-Tinkoff ,,
66 PARISIEN Francois Team Argos – Shimano ,,
67 VANDBORG Brian Cannondale Pro Cycling Team ,,
68 VAN DIJK Stefan Accent.jobs – Wanty 15:38
69 DE KORT Koen Team Argos – Shimano ,,
70 LADAGNOUS Matthieu Equipe Cycliste FDJ.fr ,,
71 RASMUSSEN Alex Garmin – Sharp ,,
72 BOUCHER David Equipe Cycliste FDJ.fr ,,
73 VANLANDSCHOOT James Accent.jobs – Wanty ,,
74 ROLLIN Dominique Equipe Cycliste FDJ.fr ,,
75 FARRAR Tyler Garmin – Sharp 15:47
76 HAYMAN Mathew Sky Procycling 15:57
77 POZZATO Filippo Lampre – Merida 16:47
78 VIVIANI Elia Cannondale Pro Cycling Team ,,
79 PIETROPOLLI Daniele Lampre – Merida ,,
80 SELVAGGI Mirko Vacansoleil – DCM ,,
81 ANACONA GOMEZ Winner Lampre – Merida ,,
82 MARANGONI Alan Cannondale Pro Cycling Team ,,
83 NIZZOLO Giacomo RadioShack – Leopard ,,
84 HONDO Danilo RadioShack – Leopard ,,
85 APPOLLONIO Davide AG2R La Mondiale ,,
86 ROELANDTS Jurgen Lotto Belisol Team ,,
87 WILLEMS Frederik Lotto Belisol Team ,,
88 FERNANDEZ DE LARREA Koldo Garmin – Sharp ,,
89 VEUCHELEN Frederik Vacansoleil – DCM ,,
90 SANZ UNZUE Enrique Movistar Team ,,
91 DODI Luca Lampre – Merida ,,
92 CANTWELL Jonathan Team Saxo-Tinkoff ,,
93 TSATEVITCH Alexey Katusha Team ,,
94 BODNAR Maciej Cannondale Pro Cycling Team ,,
95 ABERASTURI Jon Euskaltel – Euskadi ,,
96 DRUCKER Jean-Pierre Accent.jobs – Wanty ,,
97 BAZAYEV Assan Astana Pro Team ,,
98 SUTTON Chris Sky Procycling ,,
99 MIYAZAWA Takashi Team Saxo-Tinkoff ,,
100 GRUZDEV Dmitriy Astana Pro Team ,,
101 LODEWYCK Klaas BMC Racing Team ,,
102 VAN EMDEN Jos Belkin Pro Cycling Team ,,
103 KUMP Marko Team Saxo-Tinkoff ,,
104 VANSPEYBROUCK Pieter Topsport Vlaanderen – Baloise ,,
105 WALLAYS Jelle Topsport Vlaanderen – Baloise ,,
106 BOZIC Borut Astana Pro Team ,,
107 STEEGMANS Gert Omega Pharma – Quick-Step ,,
108 KREDER Raymond Garmin – Sharp ,,
109 DURBRIDGE Luke Orica GreenEDGE 19:20
110 TUFT Svein Orica GreenEDGE ,,
111 KRUOPIS Aidis Orica GreenEDGE ,,
112 BAGDONAS Gediminas AG2R La Mondiale ,,
113 CURVERS Roy Team Argos – Shimano ,,
114 VERRAES Benjamin Accent.jobs – Wanty ,,
115 KUSCHYNSKI Aleksandr Katusha Team ,,
116 VEELERS Tom Team Argos – Shimano ,,
117 SCHEIRLINCKX Staf Accent.jobs – Wanty ,,
118 DEGENKOLB John Team Argos – Shimano ,,
119 TIMMER Albert Team Argos – Shimano ,,
120 HUNTER Robert Garmin – Sharp ,,
121 VANGENECHTEN Jonas Lotto Belisol Team ,,
122 MOURIS Jens Orica GreenEDGE ,,
123 EISEL Bernhard Sky Procycling ,,
124 KERN Julian AG2R La Mondiale ,,
125 MINGUEZ Miguel Euskaltel – Euskadi ,,
126 BOIVIN Guillaume Cannondale Pro Cycling Team ,,
127 VAN KEIRSBULCK Guillaume Omega Pharma – Quick-Step ,,
128 BOARO Manuele Team Saxo-Tinkoff ,,
129 AAEN JORGENSEN Jonas Team Saxo-Tinkoff ,,
130 BONO Matteo Lampre – Merida ,,
131 KOCJAN Jure Euskaltel – Euskadi ,,
132 TAMOURIDIS Ioannis Euskaltel – Euskadi ,,
133 GUARNIERI Jacopo Astana Pro Team ,,
134 OSS Daniel BMC Racing Team ,,
135 HUTAROVICH Yauheni AG2R La Mondiale ,,
136 ISAYCHEV Vladimir Katusha Team ,,
137 DEMARE Arnaud Equipe Cycliste FDJ.fr ,,
138 BELLETTI Manuel AG2R La Mondiale ,,
139 DELAGE Mickaël Equipe Cycliste FDJ.fr ,,
140 VAN STAEYEN Michael Topsport Vlaanderen – Baloise ,,
141 RICHEZE Ariel Maximiliano Lampre – Merida ,,
142 NAPOLITANO Danilo Accent.jobs – Wanty ,,
143 BROWN Graeme Belkin Pro Cycling Team ,,
144 TJALLINGII Maarten Belkin Pro Cycling Team ,,
145 VANDOUSSELAERE Sven Topsport Vlaanderen – Baloise ,,

Klasyfikacja generalna:

1 (3) DUMOULIN Tom Team Argos – Shimano 20:14:03
2 (8) STYBAR Zdenek Omega Pharma – Quick-Step 0:09
3 (7) GRIVKO Andriy Astana Pro Team 0:24
4 (17) BAKELANTS Jan RadioShack – Leopard 0:29
5 (18) IMPEY Daryl Orica GreenEDGE ,,
6 (22) WESTRA Lieuwe Vacansoleil – DCM 0:37
7 (2) CHAVANEL Sylvain Omega Pharma – Quick-Step 0:50
8 (11) KELDERMAN Wilco Belkin Pro Cycling Team 1:07
9 (15) WEENING Pieter Orica GreenEDGE 1:16
10 (24) IGLINSKIY Maxim Astana Pro Team 1:33
11 (28) MONFORT Maxime RadioShack – Leopard 1:40
12 (6) GILBERT Philippe BMC Racing Team 1:44
13 (33) JUNGELS Bob RadioShack – Leopard 1:47
14 (34) SICARD Romain Euskaltel – Euskadi 1:59
15 (35) WELLENS Tim Lotto Belisol Team 2:02
16 (1) BOOM Lars Belkin Pro Cycling Team 2:06
17 (36) KUZNETSOV Viacheslav Katusha Team 2:11
18 (9) GUSEV Vladimir Katusha Team 2:13
19 (26) DE WEERT Kevin Omega Pharma – Quick-Step 2:18
20 (16) TERPSTRA Niki Omega Pharma – Quick-Step 2:23
21 (23) KEUKELEIRE Jens Orica GreenEDGE 2:31
22 (30) OFFREDO Yoann Equipe Cycliste FDJ.fr 2:40
23 (81) NUYENS Nick Garmin – Sharp 2:42
24 (39) DECLERCQ Tim Topsport Vlaanderen – Baloise 3:01
25 (46) HOOGERLAND Johnny Vacansoleil – DCM 3:03
26 (51) BRAVO OIARBIDE Garikoitz Euskaltel – Euskadi 3:23
27 (63) VANDENBERGH Stijn Omega Pharma – Quick-Step 3:32
28 (67) LEUKEMANS Bjorn Vacansoleil – DCM 3:47
29 (64) HOULE Hugo AG2R La Mondiale 3:53
30 (10) STANNARD Ian Sky Procycling 3:58
31 (112) MADRAZO RUIZ Angel Movistar Team 4:41
32 (41) KROON Karsten Team Saxo-Tinkoff 4:56
33 (93) WACKERMANN Luca Lampre – Merida 5:05
34 (102) ROJAS GIL Jose Joaquin Movistar Team 5:07
35 (99) BRESCHEL Matti Team Saxo-Tinkoff 5:35
36 (68) WYSS Danilo BMC Racing Team 5:49
37 (96) VAN POPPEL Boy Vacansoleil – DCM 5:54
38 (123) PATERSKI Maciej Cannondale Pro Cycling Team ,,
39 (121) JEANNESSON Arnold Equipe Cycliste FDJ.fr 6:05
40 (124) DOCKX Gert Lotto Belisol Team 7:53
41 (104) HABEAUX Gregory Accent.jobs – Wanty 8:21
42 (66) DOMONT Axel AG2R La Mondiale 9:39
43 (138) LOPEZ GARCIA David Sky Procycling 9:48
44 (131) VAN GOOLEN Jurgen Accent.jobs – Wanty 9:56
45 (19) SERGENT Jesse RadioShack – Leopard 12:16
46 (21) TANKINK Bram Belkin Pro Cycling Team 12:26
47 (114) MOINARD Amaël BMC Racing Team 13:28
48 (5) LANGEVELD Sebastian Orica GreenEDGE 15:08
49 (12) PORSEV Alexander Katusha Team 15:25
50 (14) GREIPEL Andre Lotto Belisol Team 15:27
51 (25) QUINZIATO Manuel BMC Racing Team 15:49
52 (13) FARRAR Tyler Garmin – Sharp 16:05
53 (38) PARISIEN Francois Team Argos – Shimano 16:09
54 (40) JACOBS Pieter Topsport Vlaanderen – Baloise 16:11
55 (20) LADAGNOUS Matthieu Equipe Cycliste FDJ.fr 16:14
56 (45) DALL’ANTONIA Tiziano Cannondale Pro Cycling Team 16:19
57 (47) VAN HOECKE Gijs Topsport Vlaanderen – Baloise 16:22
58 (50) VAN POPPEL Danny Vacansoleil – DCM 16:29
59 (59) PEREZ MORENO Ruben Euskaltel – Euskadi 16:52
60 (60) LOBATO DEL VALLE Juan Jose Euskaltel – Euskadi 16:53
61 (70) BENNATI Daniele Team Saxo-Tinkoff 17:09
62 (54) VAN DIJK Stefan Accent.jobs – Wanty 17:11
63 (32) NIZZOLO Giacomo RadioShack – Leopard 17:35
64 (37) TSATEVITCH Alexey Katusha Team 17:44
65 (136) LIGTHART Pim Vacansoleil – DCM 17:53
66 (43) VIVIANI Elia Cannondale Pro Cycling Team 17:54
67 (44) ROELANDTS Jurgen Lotto Belisol Team 17:57
68 (48) CANTWELL Jonathan Team Saxo-Tinkoff 18:04
69 (84) BOUCHER David Equipe Cycliste FDJ.fr 18:21
70 (56) BAZAYEV Assan Astana Pro Team 18:26
71 (86) ROLLIN Dominique Equipe Cycliste FDJ.fr 18:27
72 (58) PIETROPOLLI Daniele Lampre – Merida 18:30
73 (61) FERNANDEZ DE LARREA Koldo Garmin – Sharp 18:32
74 (62) LODEWYCK Klaas BMC Racing Team ,,
75 (65) DRUCKER Jean-Pierre Accent.jobs – Wanty 18:42
76 (71) SELVAGGI Mirko Vacansoleil – DCM 18:51
77 (73) VANSPEYBROUCK Pieter Topsport Vlaanderen – Baloise 18:55
78 (78) BODNAR Maciej Cannondale Pro Cycling Team 19:05
79 (106) DE VREESE Laurens Topsport Vlaanderen – Baloise 19:29
80 (100) RASMUSSEN Alex Garmin – Sharp 19:34
81 (88) GRUZDEV Dmitriy Astana Pro Team 19:45
82 (90) SUTTON Chris Sky Procycling 19:52
83 (91) SANZ UNZUE Enrique Movistar Team 19:53
84 (92) VAN EMDEN Jos Belkin Pro Cycling Team 19:57
85 (27) DEMARE Arnaud Equipe Cycliste FDJ.fr 20:03
86 (95) POZZATO Filippo Lampre – Merida ,,
87 (111) DE KORT Koen Team Argos – Shimano 20:13
88 (97) KREDER Raymond Garmin – Sharp ,,
89 (29) VAN KEIRSBULCK Guillaume Omega Pharma – Quick-Step 20:26
90 (98) WILLEMS Frederik Lotto Belisol Team 20:33
91 (117) RAST Gregory RadioShack – Leopard 20:46
92 (52) DEGENKOLB John Team Argos – Shimano 20:47
93 (55) DURBRIDGE Luke Orica GreenEDGE 20:58
94 (57) KERN Julian AG2R La Mondiale 20:59
95 (105) VEUCHELEN Frederik Vacansoleil – DCM 21:06
96 (109) MARANGONI Alan Cannondale Pro Cycling Team 21:19
97 (69) VAN STAEYEN Michael Topsport Vlaanderen – Baloise ,,
98 (74) HUTAROVICH Yauheni AG2R La Mondiale 21:32
99 (122) VANLANDSCHOOT James Accent.jobs – Wanty 21:33
100 (75) DELAGE Mickaël Equipe Cycliste FDJ.fr 21:35
101 (76) TAMOURIDIS Ioannis Euskaltel – Euskadi ,,
102 (79) OSS Daniel BMC Racing Team 21:38
103 (126) DEBUSSCHERE Jens Lotto Belisol Team 21:44
104 (113) STEEGMANS Gert Omega Pharma – Quick-Step ,,
105 (80) CURVERS Roy Team Argos – Shimano ,,
106 (120) HAYMAN Mathew Sky Procycling 21:49
107 (82) VEELERS Tom Team Argos – Shimano 21:55
108 (83) ISAYCHEV Vladimir Katusha Team 22:02
109 (85) BELLETTI Manuel AG2R La Mondiale 22:08
110 (87) KRUOPIS Aidis Orica GreenEDGE 22:13
111 (89) TUFT Svein Orica GreenEDGE 22:20
112 (94) RICHEZE Ariel Maximiliano Lampre – Merida 22:33
113 (125) KUMP Marko Team Saxo-Tinkoff 23:10
114 (101) SCHEIRLINCKX Staf Accent.jobs – Wanty 23:25
115 (103) NAPOLITANO Danilo Accent.jobs – Wanty 23:26
116 (127) BOZIC Borut Astana Pro Team 23:39
117 (128) ANACONA GOMEZ Winner Lampre – Merida 23:41
118 (134) VENTOSO ALBERDI Francisco José Movistar Team 23:43
119 (107) VERRAES Benjamin Accent.jobs – Wanty 23:46
120 (130) MIYAZAWA Takashi Team Saxo-Tinkoff 23:48
121 (108) VANDOUSSELAERE Sven Topsport Vlaanderen – Baloise 23:51
122 (110) BAGDONAS Gediminas AG2R La Mondiale 23:54
123 (135) WIGGINS Bradley Sky Procycling 24:24
124 (115) MOURIS Jens Orica GreenEDGE 24:38
125 (116) TIMMER Albert Team Argos – Shimano 24:55
126 (132) DODI Luca Lampre – Merida 25:03
127 (118) MINGUEZ Miguel Euskaltel – Euskadi 25:08
128 (119) AAEN JORGENSEN Jonas Team Saxo-Tinkoff 25:10
129 (129) BOIVIN Guillaume Cannondale Pro Cycling Team 26:14
130 (139) WALLAYS Jelle Topsport Vlaanderen – Baloise 26:53
131 (140) APPOLLONIO Davide AG2R La Mondiale 26:59
132 (142) HONDO Danilo RadioShack – Leopard 27:04
133 (144) ABERASTURI Jon Euskaltel – Euskadi 27:37
134 (141) BOARO Manuele Team Saxo-Tinkoff 29:33
135 (151) VANDBORG Brian Cannondale Pro Cycling Team 31:05
136 (145) VANGENECHTEN Jonas Lotto Belisol Team 31:26
137 (146) TJALLINGII Maarten Belkin Pro Cycling Team 32:13
138 (148) HUNTER Robert Garmin – Sharp 32:47
139 (154) HUFFMAN Evan Astana Pro Team 32:52
140 (149) GUARNIERI Jacopo Astana Pro Team 33:04
141 (150) BROWN Graeme Belkin Pro Cycling Team 35:08
142 (152) BONO Matteo Lampre – Merida 35:34
143 (153) KUSCHYNSKI Aleksandr Katusha Team 36:46
144 (155) EISEL Bernhard Sky Procycling 37:15
145 (156) KOCJAN Jure Euskaltel – Euskadi 45:58

Foto: Team Sky/Facebook