Grzegorz StępniakGrzegorz Stępniak (CCC Polsat Polkowice) wygrał 1. etap Lotto Mazovia Tour i został nowym liderem imprezy.

Drugi dzień zmagań w Wyścigu Dookoła Mazowsza to 162. kilometrowy etap ze startem i metą w Kozienicach. O losach tego odcinka zdecydował silny wiatr oraz kraksa.

Już w pierwszej fazie rywalizacji, duży upadek kilkudziesięciu zawodników podzielił zasadniczą  grupę. Za czołówką zostało około 50. kolarzy. Był tam m.in lider – Konrad Dąbkowski (BDC MarcPol). Pechowcom trudno było dogonić pierwszą grupę, ze względu na bardzo mocny wiatr. Bardzo aktywny na lotnych premiach był Kamil Zieliński (Las Vegas Power Energy Drink), który dzięki bonifikatom wskoczył na 3. miejsce w klasyfikacji generalnej.

O wszystkim zadecydował sprint z okrojonego peletonu. Wygrał go Grzegorz Stępniak, który pokonał doświadczonego Adama Wadeckiego (Las Vegas Power Energy Drink). Kolarz CCC prowadzi nad byłym mistrzem Polski w klasyfikacji generalnej.

Trzeci na etapie był 20-letni Jonas Koch (LKT Brandenburg). Niemiec jest czwarty w generalce i objął prowadzenie w klasyfikacji na najlepszego młodzieżowca.

Pełne wyniki tutaj

 

Andrzej