Radoslav RoginaRadoslav Rogina (Adria Mobil) po samotnym ataku w końcówce 3. etapu Tour de Slovenie wygrał ten odcinek oraz został nowym liderem imprezy.

Trzeci dzień ścigania w słoweńskiej etapówce, która posiada kategorię 2.1 UCI to prawdziwie górska przeprawa z Kofja Loka na podjazd 1. kategorii, czyli na Vric. Na trasie znajdowały się jeszcze dwie górskie premie. Jedna pierwszej kategorii, a druga drugiej. Meta znajdowała się na wysokości 1611 metrów.

Na szczycie jako pierwszy zameldował się Chorwat Radoslav Rogina. 34-letni zawodnik z przewagą 39. sekund pokonał Jana Polanca (Radenska) oraz o 43. sekundy Patricka Sinkewitza (Meridiana Kamen Team).

Kolarz, który rok temu wygrał także etap na Wyścigu Szlakiem Grodów Piastowskich, objął prowadzenie w imprezie.

Wyniki:

1 ROGINA Radoslav Adria Mobil 16 20 4:51:11

2 POLANC Jan Radenska 11 12 0:39

3 SINKEWITZ Patrik Meridiana Kamen Team 6 7 0:43

4 VALJAVEC Tadej Sava 5 5 1:08

5 ATAPUMA HURTADO John Darwin Team Colombia 4 4 1:31

6 PAGANI Angelo Bardiani Valvole – CSF Inox 2 3 1:42

7 MAIDOS Tilegen Continental Team Astana 2 2:32

8 GOLCER Jure Tirol Cycling Team 1 3:05

9 ROMERO CORREDOR Jeffry Johan Team Colombia 3:18

10 RYBAKOV Alexander Rusvelo 3:24

11 BARBIN Enrico Bardiani Valvole – CSF Inox 3:35

12 NOSE Tomaz Adria Mobil 4:04

13 DURASEK Kristijan Lampre – Merida ,,

14 ROGLIC Primoz Adria Mobil ,,

15 VAN OVERBERGHE Arthur Topsport Vlaanderen – Baloise 4:19

16 TOTSCHNIG Harald Tirol Cycling Team 4:25

17 JUMABEKOV Nazar Continental Team Astana 5:01

18 FIRSANOV Sergey Rusvelo 5:36

19 FACCHINI Patrick Androni – Venezuela 6:00

20 KISERLOVSKI Emanuel Meridiana Kamen Team 6:08

21 WöHRER David Tirol Cycling Team 6:34

22 LANGEVELD Sebastian Orica GreenEDGE 6:38

23 FELLINE Fabio Androni – Venezuela 6:57

24 RENEV Sergey Continental Team Astana 7:06

25 ARMEE Sander Topsport Vlaanderen – Baloise 7:26

26 DECLERCQ Tim Topsport Vlaanderen – Baloise 8:43

27 SULZBERGER Wesley Orica GreenEDGE 8:51

28 KOCHETKOV Pavel Rusvelo ,,

29 FAJT Kristjan Adria Mobil 8:57

30 CATTANEO Mattia Lampre – Merida 9:45

31 MAZZANTI Luca Vini Fantini 10:18

32 RABOTTINI Matteo Vini Fantini 10:38

33 BITENC Jure Sava 12:28

34 MOHORIC Matej Sava 13:29

35 PASQUALON Andrea Bardiani Valvole – CSF Inox 13:55

36 MARENTES TORRES Wilson Alexander Team Colombia 14:00

37 PRONI Alessandro Vini Fantini 15:01

38 PTASHKIN Pavel Lokosphinx 15:34

39 MONGUZZI Cristiano Vini Fantini ,,

40 NEPOMNYACHSHIY Yevgeniy Continental Team Astana ,,

41 STIMULAK Klemen Adria Mobil 17:16

42 KLIMOV Sergey Rusvelo 17:56

43 MUGERLI Matej Adria Mobil 18:10

44 DE VREESE Laurens Topsport Vlaanderen – Baloise 18:36

45 FANKHAUSER Clemens Tirol Cycling Team 20:24

46 PIBERNIK Luka Radenska 22:32

47 BOSTNER Jaka Radenska ,,

48 DE IESO Donato Bardiani Valvole – CSF Inox 22:44

49 DI SERAFINO Matteo Androni – Venezuela 24:00

50 BERTAZZO Omar Androni – Venezuela ,,

51 ARGUELYES RODRIGES Arkimedes Lokosphinx ,,

52 PAVLIC Marko Radenska ,,

53 FAILLI Francesco Vini Fantini ,,

54 PAVLIN Simon Adria Mobil ,,

55 MIKELJ Tim Sava ,,

56 DZAMASTAGIC Mark Sava ,,

57 KEUKELEIRE Jens Orica GreenEDGE ,,

58 LANCASTER Brett Orica GreenEDGE ,,

59 CAMACHO BERNAL Julio Alexis Team Colombia ,,

60 RODRIGUEZ GALINDO Michael Team Colombia ,,

61 VAN HECKE Preben Topsport Vlaanderen – Baloise ,,

62 SHUSHEMOIN Alexandr Continental Team Astana ,,

63 WEISS Martin Tirol Cycling Team ,,

64 TUFT Svein Orica GreenEDGE ,,

65 VAITKUS Tomas Orica GreenEDGE 24:38

66 PIETROPOLLI Daniele Lampre – Merida 25:03

67 UMERBEKOV Nikita Continental Team Astana 25:20

68 GRAZIATO Massimo Lampre – Merida 25:25

69 MALAGUTI Alessandro Androni – Venezuela ,,

70 MALORI Adriano Lampre – Merida 25:33

71 COLEDAN Marco Bardiani Valvole – CSF Inox ,,

72 RICHEZE Ariel Maximiliano Lampre – Merida 25:38

73 OSPINA NAVARRO Dalivier Team Colombia 25:45

74 BENFATTO Marco Continental Team Astana 26:36

75 FORTIN Filippo Bardiani Valvole – CSF Inox 26:58

76 FINETTO Mauro Vini Fantini 27:03

77 ROSSI Enrico Meridiana Kamen Team 27:09

78 PALINI Andrea Lampre – Merida 27:24

79 DELLE STELLE Cristian Bardiani Valvole – CSF Inox 27:52

80 SUAREZ SUAREZ Juan Pablo Team Colombia 32:25

81 OVECHKIN Artem Rusvelo 33:05

82 SHILOV Sergey Lokosphinx ,,

83 VAN BILSEN Kenneth Topsport Vlaanderen – Baloise 33:19

84 DI LORENZO Alberto Meridiana Kamen Team 33:27

85 ERSHOV Artur Rusvelo 33:34

86 NEIRYNCK Stijn Topsport Vlaanderen – Baloise 33:47

87 RYBALKIN Aleksey Lokosphinx ,,

88 MALTAR Bruno Adria Mobil ,,

89 TRATNIK Jan Tirol Cycling Team ,,

90 DE PATRE Roberto Vini Fantini ,,

91 LOGAR Tadej Sava ,,

92 BURJEK Nik Sava ,,

93 MISKULIN Jure Radenska ,,

94 REPSE Uros Radenska ,,

95 HITI Tadej Radenska ,,

96 PRAXMARER Stefan Tirol Cycling Team ,,

97 TABORRE Fabio Vini Fantini ,,

98 SHPILEVSKY Boris Lokosphinx ,,

99 REDA Francesco Androni – Venezuela ,,

100 DEMARIN Massimo Meridiana Kamen Team ,,

101 HEPBURN Michael Orica GreenEDGE ,,

102 PARRINELLO Antonio Androni – Venezuela ,,

103 SOKOLOV Dmitry Lokosphinx ,,

104 ZAKARIN Ilnur Rusvelo ,,

105 TESTA Antonio Meridiana Kamen Team 35:13

106 SIROL Endi Meridiana Kamen Team ,,

107 RAJSP Andrej Radenska 35:41

DNQ PIRAZZI Stefano Bardiani Valvole – CSF Inox 4:51:11

DNF DAVIDENOK Ilya Continental Team Astana –

DNF MAROLT Ziga Sava –

DNF CHALAPUD GOMEZ Robinson Eduardo Team Colombia –

DNF DAVIS Allan Orica GreenEDGE –

OTL HELVEN Sander Topsport Vlaanderen – Baloise –

OTL SVESHNIKOV Kirill Lokosphinx –

OTL SCHULTUS Patric Tirol Cycling Team –

OTL KRASNOV Leonid Rusvelo

 

Klasyfikacja generalna:

1 (14) ROGINA Radoslav Adria Mobil 8 9:24:52
2 (3) POLANC Jan Radenska 0:19
3 (7) SINKEWITZ Patrik Meridiana Kamen Team 0:37
4 (6) VALJAVEC Tadej Sava 1:05
5 (13) PAGANI Angelo Bardiani Valvole – CSF Inox 1:48
6 (18) ATAPUMA HURTADO John Darwin Team Colombia 2:07
7 (5) GOLCER Jure Tirol Cycling Team 3:02
8 (4) BARBIN Enrico Bardiani Valvole – CSF Inox 3:22
9 (22) MAIDOS Tilegen Continental Team Astana 3:43
10 (16) RYBAKOV Alexander Rusvelo 3:47
11 (2) VAN OVERBERGHE Arthur Topsport Vlaanderen – Baloise 4:03
12 (21) ROMERO CORREDOR Jeffry Johan Team Colombia 4:05
13 (10) NOSE Tomaz Adria Mobil 4:06
14 (12) DURASEK Kristijan Lampre – Merida 4:08
15 (23) ROGLIC Primoz Adria Mobil 5:33
16 (11) FACCHINI Patrick Androni – Venezuela 6:03
17 (1) FELLINE Fabio Androni – Venezuela 6:26
18 (9) LANGEVELD Sebastian Orica GreenEDGE 6:36
19 (33) TOTSCHNIG Harald Tirol Cycling Team 8:22
20 (28) JUMABEKOV Nazar Continental Team Astana ,,
21 (8) SULZBERGER Wesley Orica GreenEDGE 8:49
22 (19) RABOTTINI Matteo Vini Fantini 11:15
23 (37) FIRSANOV Sergey Rusvelo 11:27
24 (32) DECLERCQ Tim Topsport Vlaanderen – Baloise 12:39
25 (38) KISERLOVSKI Emanuel Meridiana Kamen Team 12:46
26 (34) FAJT Kristjan Adria Mobil 12:57
27 (20) MOHORIC Matej Sava 14:10
28 (59) WöHRER David Tirol Cycling Team 14:44
29 (45) ARMEE Sander Topsport Vlaanderen – Baloise 14:47
30 (53) RENEV Sergey Continental Team Astana 14:51
31 (36) MAZZANTI Luca Vini Fantini ,,
32 (15) PRONI Alessandro Vini Fantini 15:17
33 (40) KOCHETKOV Pavel Rusvelo 15:59
34 (58) CATTANEO Mattia Lampre – Merida 17:55
35 (24) DE VREESE Laurens Topsport Vlaanderen – Baloise 20:08
36 (47) PASQUALON Andrea Bardiani Valvole – CSF Inox 21:26
37 (48) NEPOMNYACHSHIY Yevgeniy Continental Team Astana 23:08
38 (56) PTASHKIN Pavel Lokosphinx 23:37
39 (44) STIMULAK Klemen Adria Mobil 24:34
40 (46) KLIMOV Sergey Rusvelo 25:18
41 (76) MARENTES TORRES Wilson Alexander Team Colombia 26:06
42 (25) TUFT Svein Orica GreenEDGE 26:10
43 (31) DE IESO Donato Bardiani Valvole – CSF Inox 26:25
44 (26) FAILLI Francesco Vini Fantini 26:53
45 (70) MONGUZZI Cristiano Vini Fantini 27:33
46 (49) FANKHAUSER Clemens Tirol Cycling Team 28:02
47 (35) ARGUELYES RODRIGES Arkimedes Lokosphinx 28:10
48 (62) MUGERLI Matej Adria Mobil 29:32
49 (27) FINETTO Mauro Vini Fantini 30:01
50 (51) BOSTNER Jaka Radenska 30:14
51 (52) PIBERNIK Luka Radenska 30:15
52 (50) PAVLIC Marko Radenska 31:41
53 (55) CAMACHO BERNAL Julio Alexis Team Colombia 31:57
54 (109) BITENC Jure Sava 32:00
55 (57) KEUKELEIRE Jens Orica GreenEDGE 32:08
56 (39) MALORI Adriano Lampre – Merida 32:23
57 (60) GRAZIATO Massimo Lampre – Merida 34:02
58 (17) REDA Francesco Androni – Venezuela 34:22
59 (42) PALINI Andrea Lampre – Merida 34:39
60 (61) LANCASTER Brett Orica GreenEDGE 35:02
61 (68) WEISS Martin Tirol Cycling Team 35:39
62 (75) SHUSHEMOIN Alexandr Continental Team Astana 36:04
63 (79) DZAMASTAGIC Mark Sava 36:06
64 (66) VAITKUS Tomas Orica GreenEDGE 36:09
65 (81) MIKELJ Tim Sava 36:10
66 (82) PAVLIN Simon Adria Mobil 36:21
67 (84) RODRIGUEZ GALINDO Michael Team Colombia 36:30
68 (85) BERTAZZO Omar Androni – Venezuela 36:49
69 (64) RICHEZE Ariel Maximiliano Lampre – Merida 37:06
70 (90) VAN HECKE Preben Topsport Vlaanderen – Baloise 37:07
71 (67) COLEDAN Marco Bardiani Valvole – CSF Inox ,,
72 (93) DI SERAFINO Matteo Androni – Venezuela 37:20
73 (78) UMERBEKOV Nikita Continental Team Astana 37:26
74 (83) PIETROPOLLI Daniele Lampre – Merida 37:31
75 (92) MALAGUTI Alessandro Androni – Venezuela 38:38
76 (80) BENFATTO Marco Continental Team Astana 38:46
77 (91) FORTIN Filippo Bardiani Valvole – CSF Inox 40:08
78 (41) SOKOLOV Dmitry Lokosphinx 41:02
79 (43) TABORRE Fabio Vini Fantini 41:03
80 (54) NEIRYNCK Stijn Topsport Vlaanderen – Baloise 41:34
81 (72) SUAREZ SUAREZ Juan Pablo Team Colombia 44:26
82 (101) OSPINA NAVARRO Dalivier Team Colombia 45:02
83 (63) HEPBURN Michael Orica GreenEDGE 45:13
84 (65) ZAKARIN Ilnur Rusvelo 45:16
85 (73) VAN BILSEN Kenneth Topsport Vlaanderen – Baloise 45:22
86 (74) RYBALKIN Aleksey Lokosphinx 45:51
87 (77) BURJEK Nik Sava 45:53
88 (86) SHILOV Sergey Lokosphinx 45:57
89 (98) ROSSI Enrico Meridiana Kamen Team 46:02
90 (89) ERSHOV Artur Rusvelo 46:40
91 (88) PRAXMARER Stefan Tirol Cycling Team 46:52
92 (95) DEMARIN Massimo Meridiana Kamen Team 47:15
93 (108) DELLE STELLE Cristian Bardiani Valvole – CSF Inox 47:23
94 (96) DI LORENZO Alberto Meridiana Kamen Team ,,
95 (87) TESTA Antonio Meridiana Kamen Team 48:09
96 (94) RAJSP Andrej Radenska 49:05
97 (97) OVECHKIN Artem Rusvelo 51:27
98 (99) MALTAR Bruno Adria Mobil 52:46
99 (100) SHPILEVSKY Boris Lokosphinx 52:53
100 (103) TRATNIK Jan Tirol Cycling Team 53:09
101 (104) PARRINELLO Antonio Androni – Venezuela 53:10
102 (107) MISKULIN Jure Radenska 53:16
103 (110) HITI Tadej Radenska 53:22
104 (112) REPSE Uros Radenska 53:31
105 (113) LOGAR Tadej Sava ,,
106 (115) DE PATRE Roberto Vini Fantini 53:53
107 (116) SIROL Endi Meridiana Kamen Team 55:23

 

Foto: bettiniphoto.net

Andrzej