Juniorzy MPW Dobiegniewie odbyła się jazda na czas w ramach Memoriału im. Pawła Wakulicza. Były to także mistrzostwa Polski LZS w kategorii junior młodszy i młodzik.

Najlepszym juniorem w 10-kilometrowej czasówce był Michał Paluta (POM Strzelce Krajenskie), który nie dał szans swoim rywalom i kolejnych, Tobiasza Lisa (LKS Ziemia Opolska) i Mariusza Nawrockigo (Trasa Zielona Góra) pokonał o ponad półtorej minuty. Pokonanie całej trasy zajęło zwycięzcy 12 minut i 57 sekund.

Wyniki – jazda na czas

W kategorii junior młodszy równych sobie nie miał Szymon Sajnok (Cartusia Kartuzy). Miał on czas o 11 sekund lepszy od Daniela Staniszewskiego (KKS Ciechanów) i o 18 sekund od Damiana Sławek (POM Strzelce Krajeńskie). W przeciwieństwie do pozostałych kategorii, czas juniorów młodszych będzie się także liczył w niedzielę, gdyż prowadzona będzie dla nich klasyfikacja generalna wyścigu.

Wyniki – jazda na czas

Rywalizację młodzików wygrał Patryk Gieracki (Ślęża MatFelt Sobótka). Pokonał on o 8 sekund Dawida Burczaka (LKK Warmia Biskupiec) i o 9 sekund Szymona Łakomego (Ratusz Maszewo). Najmłodsi zawodnicy mieli do pokonania 5 kilometrów.

Wyniki – jazda na czas

Na „rampie startowej” stanęły także młodziczki i również przed nimi był 5-kilometrowy dystans. Najlepiej z nim poradziła sobie Klaudia Bielawska (Koźminianka Koźminek), a pozostałe miejsca na podium przypadły Mai Drelak (UKS Stobrawa Kluczbork) i Paulinie Pastuszek (Karolina Jaworzyna Śląska).

Wyniki – jazda na czas

Źródło: PZKol

Poprzedni artykułSkoda – Tour de Luxembourg: Nizzolo razy dwa!
Następny artykułTour de Slovenie: Radoslav Rogina obejmuje prowadzenie
Pomysłodawca, założyciel i właściciel naszosie.pl. Z wykształcenia ekonomista, kilkanaście lat zarządzający oddziałami banków. Pracę w „korpo” zakończył w 2013 i wtedy to zdecydował poświęcić się tylko pasji. Na szosie jeździ amatorsko od ponad 20 lat. Mąż i ojciec dwóch synów.
guest
1 Komentarz
Najstarsze
Najnowsze
Inline Feedbacks
View all comments
Margarita Mcclure
Margarita Mcclure

W kategorii juniorów młodszych wystartowało ponad 80 kolarzy z całej Polski. Zawodnicy z BDC Kolejarz-Jura uplasowali się w połowie stawki. Najlepiej z naszych młodych kolarzy pojechał Bartek Tyźlik – zajął 25. lokatę. Bardzo dobrze zaprezentowała się częstochowska juniorka Magdalena Plich, która uplasowała się na szóstym miejscu. Bartek Świerblewski wykręcił trzeci czas wśród młodzików. Do zwycięzcy stracił tylko 13 sekund.