nizzoloGiacomo Nizzolo (RadioShack – Leopard) wygrał trzeci etap wyścigu Skoda – Tour de Luxembourg, powtarzając swój wczorajszy sukces. Drugie miejsce zajął Alexey Tsatevitch (Katusha), a trzecie Pier Paolo De Negri (Vini Fantini). Liderem wyścigu pozostał Jonathan Hivert (Sojasun).

Przedostatni etap Wyścigu Dookoła Luksemburga prowadził z Eschweiler do Diekirch i liczył 178,8 km. Najeżony był kilkoma naprawdę sztywnymi podjazdami, które bardzo chcieli wykorzystać do ataków kolejni zawodnicy. Jeden z podjazdów liczył tylko 1500 metrów, ale momentami osiągał 20 procent nachylenia!

W ucieczce dnia znaleźli się Karsten Kroon (Saxo-Tinkoff), Björn Thurau (Europcar) i Mikhail Ignatiev (Katusha). Bardzo długo wydawało się, że ich akcja przyniesie wielkie korzyści, ale zostali oni wchłonięci przez grupkę na ostatniej pętli. Ponownie atakował dziś Jan Bakelants (RadioShack – Leopard), ale tak jak wczoraj, akcja nie przyniosła wymiernych efektów.

Najszybszy z około 30. osobowej grupy okazał się Giacomo Nizzolo (RadioShack – Leopard). Drugie miejsce zajął Alexey Tsatevitch (Katusha), a trzecie Pier Paolo De Negri (Vini Fantini). Liderem wyścigu pozostał Jonathan Hivert (Sojasun), który przyjechał dziś na dziesiątej pozycji.

Wyniki:

1 NIZZOLO Giacomo RadioShack – Leopard 30 4:25:59

2 TSATEVITCH Alexey Katusha Team 18 ,,

3 DE NEGRI Pier Paolo Vini Fantini 12 ,,

4 MARTENS Paul Blanco Pro Cycling Team 7 ,,

5 MARCATO Marco Vacansoleil – DCM 4 ,,

6 SIJMENS Nico Cofidis Solutions Crédits 3 ,,

7 GARCíA ETXEGIBEL Egoitz Cofidis Solutions Crédits 2 ,,

8 ARASHIRO Yukiya Team Europcar 1 ,,

9 POELS Wout Vacansoleil – DCM ,,

10 HIVERT Jonathan Sojasun ,,

11 LEUKEMANS Bjorn Vacansoleil – DCM ,,

12 BAKELANTS Jan RadioShack – Leopard ,,

13 FUMEAUX Jonathan IAM Cycling ,,

14 WYNANTS Maarten Blanco Pro Cycling Team ,,

15 BRANDLE Matthias IAM Cycling ,,

16 BOARO Manuele Team Saxo-Tinkoff ,,

17 EL FARES Julien Sojasun ,,

18 THURAU Bjorn Team Europcar ,,

19 KROON Karsten Team Saxo-Tinkoff ,,

20 GESINK Robert Blanco Pro Cycling Team ,,

21 JEROME Vincent Team Europcar ,,

22 GASTAUER Ben AG2R La Mondiale ,,

23 PARDILLA BELLON Sergio Team MTN Qhubeka ,,

24 SORENSEN Chris Anker Team Saxo-Tinkoff ,,

25 JUNGELS Bob RadioShack – Leopard ,,

26 QUINTERO NORENA Carlos Julian Team Colombia ,,

27 GAUDIN Damien Team Europcar ,,

28 IGNATYEV Mikhail Katusha Team ,,

29 TEN DAM Laurens Blanco Pro Cycling Team ,,

30 BIHEL César Team Differdange – Losch 1:29

31 DRUCKER Jean-Pierre Accent.jobs – Wanty ,,

32 MANUEL SILVA PIRES Bruno Team Saxo-Tinkoff ,,

33 COENEN Johan Team Differdange – Losch ,,

34 BELKOV Maxim Katusha Team ,,

35 MACHADO Tiago RadioShack – Leopard ,,

36 BORCHI Stefano ,,

37 PEREZ MORENO Ruben Euskaltel – Euskadi ,,

38 HINAULT Sébastien IAM Cycling ,,

39 IGLINSKIY Valentin AG2R La Mondiale 1:31

40 BELLETTI Manuel AG2R La Mondiale ,,

41 KONOVALOVAS Ignatas Team MTN Qhubeka ,,

42 HUTAROVICH Yauheni AG2R La Mondiale ,,

43 KRITSKIY Timofey Katusha Team ,,

44 PAIANI Jean-lou Sojasun ,,

45 LANG Pirmin IAM Cycling ,,

46 VENTER Jaco Team MTN Qhubeka 2:23

47 GALLAND Jeremie Sojasun ,,

48 LOBATO DEL VALLE Juan Jose Euskaltel – Euskadi ,,

49 ZINGLE Romain Cofidis Solutions Crédits ,,

50 HONDO Danilo RadioShack – Leopard 4:25

51 CUSIN Remi IAM Cycling ,,

52 AVILA VANEGAS Edwin Alcibiades Team Colombia ,,

53 DUQUE Leonardo Fabio Team Colombia 5:21

54 THILL Tom Luxembourg 6:07

55 VANLANDSCHOOT James Accent.jobs – Wanty ,,

56 VAN POPPEL Danny Vacansoleil – DCM ,,

57 BAGDONAS Gediminas AG2R La Mondiale ,,

58 GILBERT Jérôme Accent.jobs – Wanty 7:18

59 LABBE Arnaud Cofidis Solutions Crédits ,,

60 APPOLLONIO Davide AG2R La Mondiale ,,

61 FOUCHARD Julien Cofidis Solutions Crédits ,,

62 DUGGAN Timothy Team Saxo-Tinkoff ,,

63 ABERASTURI Jon Euskaltel – Euskadi ,,

64 ARANGO CARVAJAL Juan Esteban Team Colombia ,,

65 COMMEYNE Davy Accent.jobs – Wanty ,,

66 OLIVEIRA Nelson RadioShack – Leopard ,,

67 TAMOURIDIS Ioannis Euskaltel – Euskadi ,,

68 KUMP Marko Team Saxo-Tinkoff ,,

69 SCHELLING Patrick IAM Cycling ,,

70 DIDIER Laurent RadioShack – Leopard ,,

71 REIMER Martin Team MTN Qhubeka ,,

72 KLEMME Dominik IAM Cycling ,,

73 SISKEVICIUS Evaldas Sojasun ,,

74 HALLER Marco Katusha Team ,,

75 THOMSON Jay Robert Team MTN Qhubeka 8:51

76 CORTI Marco Team Colombia ,,

77 HOFLAND Moreno Blanco Pro Cycling Team ,,

78 TURGOT Sébastien Team Europcar ,,

79 KING Benjamin RadioShack – Leopard ,,

80 PICHOT Alexandre Team Europcar ,,

81 TJALLINGII Maarten Blanco Pro Cycling Team ,,

82 JANSE VAN RENSBURG Jacques Team MTN Qhubeka ,,

83 SCHEIRLINCKX Staf Accent.jobs – Wanty ,,

84 SCHLECHTER Pit Luxembourg ,,

85 TULIK Angelo Team Europcar ,,

86 KIRSCH Alex Luxembourg ,,

87 HELMIG Christian Team Differdange – Losch ,,

88 KERN Julian AG2R La Mondiale ,,

89 ANDRIATO DE MATTAS Rafael Vini Fantini ,,

90 PELUCCHI Matteo IAM Cycling ,,

91 CIOLEK Gerald Team MTN Qhubeka ,,

92 VAN WINDEN Dennis Blanco Pro Cycling Team ,,

93 MARTIAS Rony Sojasun ,,

94 MILETTA Luigi Vini Fantini ,,

95 JőEääR Gert Cofidis Solutions Crédits ,,

96 QUEMENEUR Perrig Team Europcar ,,

97 HULSMANS Kevin Vini Fantini ,,

98 GHYSELINCK Jan Cofidis Solutions Crédits ,,

99 PORSEV Alexander Katusha Team 12:44

100 SELIG Rüdiger Katusha Team ,,

101 DAKTERIS Janis Team Differdange – Losch ,,

102 WEBER Sascha Team Differdange – Losch ,,

103 DISEVISCOURT Ralph Luxembourg ,,

104 KUZNETSOV Viacheslav Katusha Team ,,

105 ENGOULVENT Jimmy Sojasun 13:29

106 DANIEL Maxime Sojasun ,,

107 QUINTERO ARTUNDUAGA Duber Armando Team Colombia ,,

108 VALENCIA Juan Pablo Team Colombia ,,

109 ROUTLEY Will Accent.jobs – Wanty ,,

110 DE WILDE Sjef Team Differdange – Losch ,,

111 URTASUN PEREZ Pablo Euskaltel – Euskadi ,,

112 RADOCHLA Steffen Euskaltel – Euskadi ,,

113 FEIEREISEN Kevin Luxembourg ,,

114 KAUPAS Gediminas Team Differdange – Losch ,,

115 DE TROYER Tim Accent.jobs – Wanty ,,

116 POZZO Mattia Vini Fantini ,,

117 STAUFF Andreas Team MTN Qhubeka 15:09

118 DIENER Mike Luxembourg 23:42

DNF CHAINEL Steve AG2R La Mondiale –

DNF PANTANO GOMEZ Jarlinson Team Colombia –

DNF GUARDIOLA TORA Salvador Team Differdange – Losch –

DNF CHRISTENSEN Mads Team Saxo-Tinkoff –

DNF WAUTERS Willem Vacansoleil – DCM –

DNF THEIS Jerome Luxembourg –

DNF ZANGERLE Joel Luxembourg –

DNF VAN MELSEN Kevin –

DNS DE GENDT Thomas Vacansoleil – DCM –

 

Klasyfikacja generalna:

1 (1) HIVERT Jonathan Sojasun 13:20:56

2 (2) BRANDLE Matthias IAM Cycling 0:02

3 (3) MARTENS Paul Blanco Pro Cycling Team 0:03

4 (4) GAUDIN Damien Team Europcar 0:05

5 (5) JUNGELS Bob RadioShack – Leopard 0:06

6 (6) MARCATO Marco Vacansoleil – DCM ,,

7 (7) GESINK Robert Blanco Pro Cycling Team 0:07

8 (8) WYNANTS Maarten Blanco Pro Cycling Team 0:08

9 (10) BAKELANTS Jan RadioShack – Leopard 0:09

10 (12) EL FARES Julien Sojasun 0:11

11 (13) BOARO Manuele Team Saxo-Tinkoff 0:12

12 (14) POELS Wout Vacansoleil – DCM 0:13

13 (15) SIJMENS Nico Cofidis Solutions Crédits ,,

14 (16) FUMEAUX Jonathan IAM Cycling 0:14

15 (17) TSATEVITCH Alexey Katusha Team 0:15

16 (18) NIZZOLO Giacomo RadioShack – Leopard 0:16

17 (19) JEROME Vincent Team Europcar ,,

18 (20) GARCíA ETXEGIBEL Egoitz Cofidis Solutions Crédits 0:17

19 (21) TEN DAM Laurens Blanco Pro Cycling Team 0:18

20 (22) LEUKEMANS Bjorn Vacansoleil – DCM ,,

21 (24) DE NEGRI Pier Paolo Vini Fantini 0:23

22 (27) PARDILLA BELLON Sergio Team MTN Qhubeka 0:28

23 (37) KROON Karsten Team Saxo-Tinkoff 0:40

24 (39) QUINTERO NORENA Carlos Julian Team Colombia 0:42

25 (43) ARASHIRO Yukiya Team Europcar 0:45

26 (44) SORENSEN Chris Anker Team Saxo-Tinkoff ,,

27 (48) GASTAUER Ben AG2R La Mondiale 0:49

28 (9) HINAULT Sébastien IAM Cycling 1:38

29 (23) BELLETTI Manuel AG2R La Mondiale 1:51

30 (26) DRUCKER Jean-Pierre Accent.jobs – Wanty 1:55

31 (34) COENEN Johan Team Differdange – Losch 2:09

32 (38) LANG Pirmin IAM Cycling 2:11

33 (50) BORCHI Stefano 2:21

34 (52) MACHADO Tiago RadioShack – Leopard 2:39

35 (53) KONOVALOVAS Ignatas Team MTN Qhubeka 2:42

36 (55) MANUEL SILVA PIRES Bruno Team Saxo-Tinkoff ,,

37 (32) LOBATO DEL VALLE Juan Jose Euskaltel – Euskadi 3:01

38 (40) ZINGLE Romain Cofidis Solutions Crédits 3:06

39 (42) GALLAND Jeremie Sojasun 3:07

40 (62) PEREZ MORENO Ruben Euskaltel – Euskadi 3:10

41 (60) VENTER Jaco Team MTN Qhubeka 4:01

42 (28) CUSIN Remi IAM Cycling 4:56

43 (45) AVILA VANEGAS Edwin Alcibiades Team Colombia 5:11

44 (46) HONDO Danilo RadioShack – Leopard 5:12

45 (41) DUQUE Leonardo Fabio Team Colombia 6:05

46 (71) IGNATYEV Mikhail Katusha Team 6:19

47 (25) VAN POPPEL Danny Vacansoleil – DCM 6:32

48 (56) THILL Tom Luxembourg 7:24

49 (11) KUMP Marko Team Saxo-Tinkoff 7:29

50 (72) BELKOV Maxim Katusha Team 7:52

51 (31) LABBE Arnaud Cofidis Solutions Crédits 7:55

52 (36) FOUCHARD Julien Cofidis Solutions Crédits 7:58

53 (64) BAGDONAS Gediminas AG2R La Mondiale 8:37

54 (57) DIDIER Laurent RadioShack – Leopard 8:39

55 (61) SCHELLING Patrick IAM Cycling 8:58

56 (73) IGLINSKIY Valentin AG2R La Mondiale 9:12

57 (29) GHYSELINCK Jan Cofidis Solutions Crédits 9:27

58 (30) ANDRIATO DE MATTAS Rafael Vini Fantini 9:28

59 (33) TULIK Angelo Team Europcar 9:30

60 (35) CIOLEK Gerald Team MTN Qhubeka 9:31

61 (79) THURAU Bjorn Team Europcar 9:33

62 (49) QUEMENEUR Perrig Team Europcar 9:42

63 (65) REIMER Martin Team MTN Qhubeka 9:57

64 (59) HOFLAND Moreno Blanco Pro Cycling Team 10:23

65 (63) KIRSCH Alex Luxembourg 10:50

66 (89) BIHEL César Team Differdange – Losch 11:11

67 (96) HUTAROVICH Yauheni AG2R La Mondiale 11:31

68 (102) PAIANI Jean-lou Sojasun 11:53

69 (105) KRITSKIY Timofey Katusha Team 12:18

70 (70) HALLER Marco Katusha Team 13:29

71 (68) PICHOT Alexandre Team Europcar 13:48

72 (51) ROUTLEY Will Accent.jobs – Wanty 14:24

73 (54) URTASUN PEREZ Pablo Euskaltel – Euskadi 14:40

74 (91) VANLANDSCHOOT James Accent.jobs – Wanty 15:55

75 (74) TURGOT Sébastien Team Europcar 16:41

76 (76) KLEMME Dominik IAM Cycling 16:45

77 (80) COMMEYNE Davy Accent.jobs – Wanty 16:52

78 (85) ARANGO CARVAJAL Juan Esteban Team Colombia 16:55

79 (86) TAMOURIDIS Ioannis Euskaltel – Euskadi 16:56

80 (87) APPOLLONIO Davide AG2R La Mondiale 16:57

81 (88) OLIVEIRA Nelson RadioShack – Leopard 16:58

82 (93) GILBERT Jérôme Accent.jobs – Wanty 17:08

83 (95) ABERASTURI Jon Euskaltel – Euskadi 17:16

84 (66) KUZNETSOV Viacheslav Katusha Team 17:22

85 (67) SELIG Rüdiger Katusha Team 17:25

86 (104) DUGGAN Timothy Team Saxo-Tinkoff 18:04

87 (77) KERN Julian AG2R La Mondiale 18:20

88 (78) TJALLINGII Maarten Blanco Pro Cycling Team 18:21

89 (81) KING Benjamin RadioShack – Leopard 18:26

90 (82) SCHLECHTER Pit Luxembourg ,,

91 (83) HELMIG Christian Team Differdange – Losch 18:27

92 (84) JANSE VAN RENSBURG Jacques Team MTN Qhubeka ,,

93 (92) HULSMANS Kevin Vini Fantini 18:41

94 (94) CORTI Marco Team Colombia 18:47

95 (99) SCHEIRLINCKX Staf Accent.jobs – Wanty 19:02

96 (100) MILETTA Luigi Vini Fantini 19:05

97 (101) JőEääR Gert Cofidis Solutions Crédits 19:10

98 (121) SISKEVICIUS Evaldas Sojasun 20:53

99 (109) MARTIAS Rony Sojasun 21:43

100 (119) PELUCCHI Matteo IAM Cycling 22:08

101 (90) DAKTERIS Janis Team Differdange – Losch 22:32

102 (122) VAN WINDEN Dennis Blanco Pro Cycling Team 22:36

103 (124) THOMSON Jay Robert Team MTN Qhubeka 23:20

104 (97) POZZO Mattia Vini Fantini 23:32

105 (98) VALENCIA Juan Pablo Team Colombia 23:33

106 (107) WEBER Sascha Team Differdange – Losch 23:49

107 (111) PORSEV Alexander Katusha Team 25:39

108 (116) DISEVISCOURT Ralph Luxembourg 25:55

109 (108) ENGOULVENT Jimmy Sojasun 26:13

110 (110) DANIEL Maxime Sojasun 26:22

111 (115) DE TROYER Tim Accent.jobs – Wanty 26:37

112 (117) KAUPAS Gediminas Team Differdange – Losch 26:42

113 (118) FEIEREISEN Kevin Luxembourg 26:44

114 (120) DE WILDE Sjef Team Differdange – Losch 26:58

115 (113) STAUFF Andreas Team MTN Qhubeka 28:15

116 (126) RADOCHLA Steffen Euskaltel – Euskadi 29:30

117 (127) QUINTERO ARTUNDUAGA Duber Armando Team Colombia 34:02

118 (125) DIENER Mike Luxembourg 38:23

 

Foto:bettiniphoto.net

Arek Waluga