Chorwat z ekipy Adria Mobil zdołał utrzymać koszulkę lidera na ostatnim etapie wygranym przez Mattia Gavazziego (Amore Vita). Trzecie miejsce na ostatnim odcinku zajął Mykhaylo Kononenko (Kolss-BDC), a jego zespół zwyciężył w klasyfikacji drużynowej wyścigu!

Sobotnie zmagania zamykały trzynastoetapowy wyścig. Kolarze mieli do przejechania 135km. Najpierw do pokonania było 66.3km odcinka dojazdowego, a na koniec dwa okrążenia po 34.4km długości.

qinghaiostatni

W ucieczce aktywnie jechał dzisiaj Błażej Janiaczyk (Kolss-BDC), który punktował na dwóch premiach lotnych – raz był trzeci oraz raz wygrał. Niestety akcja Polaka się nie powiodła i o zwycięstwo walczyli sprinterzy. Czwarty raz górą był Mattia Gavazzi (Amore Vita), który wyprzedził zdobywcę zielonej koszulki Marko Kumpa (Adria Mobil) oraz Mykhaylo Kononenko (Kolss-BDC).

W klasyfikacji generalnej zwyciężył Radoslav Rogina (Adria Mobil), który po 2022km ścigania wyprzedził Hosseina Alizadeha (RTS-Santic) o zaledwie 3 sekundy! W klasyfikacji punktowej triumfował Marko Kump (Adria Mobil), a w górskiej Francisco Jarley Colorado (Ningxia-Sports Lottery). Niebieską koszulkę, dla najlepszego Azjaty, zdobył Hossein Alizadeh (RTS-Santic). Co bardzo cieszy, w klasyfikacji drużynowej zwyciężyła ukraińsko-polska ekipa Kolss-BDC!

W wyścigu startowało dwóch Polaków – Błażej Janiaczyk oraz Adam Stachowiak (obaj Kolss-BDC). Janiaczyk zajął ostatecznie 97. lokatę, natomiast Stachowiak nie zdołał ukończyć trzeciego etapu.