earleAustralijczyk Nathan Earle będzie od nowego sezonu zawodnikiem ekipy Sky. Obchodzący dziś urodziny Earle dał się poznać jako nieźle spisujący się góral i to przekonało włodarzy brytyjskiej drużyny do podpisania z nim kontraktu.

25. letni kolarz teamu Huon Salmon – Genesys Wealth Advisers ma na swym koncie osiem zwycięstw etapowych w tym roku. Wygrał także klasyfikację generalną New Zealand Cycle Classic oraz Tour of Toowoomba. Dobrze zaprezentował się także podczas wyścigów w Japonii i na Tajwanie.

“Jestem bardzo szczęśliwy, że będę częścią zespołu Sky. To jedna z najlepszych drużyn w peletonie, jestem w stanie sporo się tu nauczyć. Jest także tutaj Richie Porte, z którym miałem okazję jeździć przez dwa lata w Praties. Chciałbym rozwinąć swoje umiejętności w ten sam sposób, jak dokonał tego Richie. Postęp jakiego dokonał, jest wręcz piorunujący. Mam nadzieję, że moja nowa drużyna będzie miała ze mnie sporo pożytku.” mówi Nathan Earle.

Zajmujący się przygotowanie zawodników, Tim Kerrison jest zadowolony z nowego nabytku: “Nathan ma w sobie ogromny potencjał i jest bardzo silny mentalnie. Dał się poznać jako niezły góral, jego zwycięstwa w Australii czy Azji nie są dziełem przypadku. Monitorowaliśmy jego wyniki badań i dlatego zainteresowaliśmy się tym kolarzem. Zobaczymy jak to się przełoży na ściganie na trochę wyższym poziomie.”

 

Foto:bettiniphoto.net

Arek Waluga