Israel Cycling Academy

Po sezonie spędzonym w kontynentalnym zespole UKYO, Nathan Earle wraca na wyższy poziom. Wraz z nowym zespołem, Israel Cycling Academy, Australijczyk czeka na swój najlepszy sezon w karierze.

Kolarz z Tasmanii, już miesiąc temu opowiadał, iż nowa ekipa jest dla niego kolejnym wyzwaniem, na które czekał od kilku lat. To właśnie w niej liczy na najlepszy sezon w swojej karierze.

W sporcie nie ma niczego za darmo, wszystko należy odpowiednio wypracować i dotyczy to absolutnie każdego. Obecność w tym zespole jest dla mnie wielką motywacją. Możliwość powrotu na wyższy poziom zawsze daje dużo radości. Przyszły sezon będzie najlepszym w całej mojej karierze

– powiedział Earle w rozmowie z cyclingnews.

Australijczyk przyznał także, iż był bliski zakończenia kariery przed rozpoczęciem sezonu 2017. Na szczęście zgłosiła się po niego ekipa UKYO.

Obrażanie się na każdego ze względu na okoliczności, jakie Cię spotkały, to najprostsza droga, lecz moja mama zawsze mówiła mi, by nie robić z siebie ofiary. Jest wielu znakomitych zawodników, którzy nie mogli znaleźć ekipy. To część tego sportu i musimy to zrozumieć. Miałem sporo szczęścia, że zgłosiła się po mnie ekipa UKYO. To mniejszy zespół, lecz jestem niezmiernie wdzięczny, że umożliwili mi kontynuowanie kariery

– dodał Earle.

W swojej karierze, Tasmańczyk reprezentował barwy m.in. Team Sky.