Tim MikeljTim Mikelj (Sava) po udanej ucieczce pokonał Petra Vakoca (Etixx Ihned) i został nowym liderem Tour de Slovaquie (2.2 UCI). W czołówce zameldowali się Dominik Oborski i Paweł Franczak.

Popołudniowy odcinek wyścigu Dookoła Słowacji liczył 163 kilometry i prowadził z Koszyc do miejscowości Hummene. Na metę jako pierwsza wpadła dwójka kolarzy. Lepiej finiszował Słoweniec Mikelj, który pokonał Czecha Vakoca. Ze stratą minuty i 53 sekund przyjechała grupa pościgowa, którą przyprowadził Frederico Rocchetti (Utensilnord – ora24.eu). Na bardzo dobrym piątym miejscu zameldował się Dominik Oborski (Reprezentacja Polski/TKK Pacyfic Toruń), a ósmą lokatę zajął Paweł Franczak (Reprezentacja Polski/Wibatech Brzeg).

Mikelj został także nowym liderem imprezy.