skyDo prawie perfekcyjnej maszyny o nazwie Team Sky dołączą w sezonie 2014 czterej zawodnicy. Przyjrzyjmy się kogo wyłowił do swojej drużyny Dave Brailsford.

Drużyna Sky w sezonie 2013 zanotowała 35 zwycięstw. Fantastyczny rok ma za sobą zwycięzca Tour de France, Chris Froome. Brytyjczyk oprócz TdF zwyciężył na Tour of Oman, Critérium International, Tour de Romandie i Critérium du Dauphiné! Jak cień podążał za nim Richie Porte, który był najlepszy na trasie Paryż – Nicea. Na odchodne (nowy sezon w Omedze) ładnie prezentował się Rigoberto Uran. Co prawda nie udało mu się pokonać Nibaliego na Giro, ale na osłodę zaliczył piękny triumf etapowy na Altopiano del Montasio. Sporą plamę w swoim palmares będzie musiał w nadchodzącym sezonie zmazać Bradley Wiggins, który w 2013 roku zasłynął przede wszystkim z perfekcyjnego parkowania roweru na Giro del Trentino. Zobaczmy jakie nowe twarze pojawią się w barwach Team Sky.

deignanPhilip Deignan – Rok 2013 był typowym odrodzeniem dla 30 letniego Irlandczyka. Tym razem zawodnik nie musiał się borykać z kontuzjami, które nieodłącznie towarzyszyły mu we wcześniejszej karierze. Pełnię swoich możliwości pokazał na Tour of the Gila, gdzie triumfował w generalce. Dziewiąty zawodnik Vuelty z 2009 roku zdaje sobie sprawę, że w Sky Team będzie typowym pomocnikiem. Jego celem będzie start w Giro d’Italia, nawet w roli gregario.

nathan earleNathan Earle – Dla 25 letniego Australijczyka przejście z ekipy kontynentalnej od razu do World Touru jest dużym awansem sportowym. Earle jest bardzo dobrym kolegą z Richie Porte, z którym trenowali razem w ekipie Praties (w latach 2008-2009). To sprinter nie mający na swoim koncie powalających sukcesów. Najlepsze jego osiągnięcia to triumfy etapowe na Tour of Japan czy Tour of Wellington.

sebastian henaoSebastian Henao – Kolumbijczyk dołącza do swojego o sześć lat starszego kuzyna. Sebastian przez wielu uważany jest za większy talent niż Sergio Henao. 20 letni kolarz w ubiegłym sezonie wygrał klasyfikację młodzieżową Vuelta a Colombia, nieźle spisywał się także we włoskich klasykach. Podczas MŚ we Florencji przyjechał w grupie walczącej o medale, ale uplasował się na 18. miejscu. Warto mieć oko na rozwój tego młodziana.

nieveMikel Nieve – Bardzo solidny góral, mający na swoim koncie wyniki w TOP 10 klasyfikacji generalnej Giro d’Italia i Vuelta a Espana. Debiut na Tour de France także wypadł okazale – 12 miejsce w GC i trzecie miejsce na szczycie Mont Ventoux robią wrażenie. Niestety Hiszpan sam doskonale wie, że w nowej drużynie nie będzie mu dane jeździć na swoje konto. Miejmy nadzieję, że ten transfer będzie opłacał się pod kątem sportowym ekipie, ale także i zawodnikowi.

Skład Team Sky na dzień 9.01.2014 r.

BOASSON HAGEN, Edvald
BOSWELL, Ian
CATALDO, Dario
DEIGNAN, Philip
DOMBROWSKI, Joe
EARLE, Nathan
EDMONDSON, Joshua
EISEL, Bernhard
FROOME, Christopher
HENAO, Sebastian
HENAO, Sergio Luis
KENNAUGH, Peter
KIRYIENKA, Vasil
KNEES, Christian
LOPEZ, David
NIEVE, Mikel
PATE, Danny
PORTE, Richie
PUCCIO, Salvatore
RASCH, Gabriel
ROWE, Luke
SIUTSOU, Kanstantsin
STANNARD, Ian
SUTTON, Chris
SWIFT, Ben
THOMAS, Geraint
WIGGINS, Bradley
ZANDIO, Xabier

 

Foto:bettiniphoto.net+corvospro.com

Arek Waluga

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments