EuropcarTeam Europcar ogłosiła skład na Criterium du Dauphine. Znalazło się w nim dwóch kapitanów – Thomas Voeckler i Pierre Rolland, którzy przygotowują się do Tour de France.

Obaj zawodnicy realizują odmienne plany przygotowawcze do Wielkiej Pętli. Voeckler szukał odpowiednich warunków wyścigowych, podczas gdy jego młodszy kolega, mierzył się z kluczowymi rywalami takimi, jak: Chris Froome (Sky), Alberto Contador (Saxo-Tinkoff), Alejandro Valverde (Movistar) czy Joaquim Rodriguez (Katusha).

Voeckler, który w ubiegłorocznym Tour de France został zwycięzcą klasyfikacji górskiej ma w tym sezonie pecha, jeśli chodzi o kontuzje. Podczas klasyku Amstel Gold Race złamał obojczyk, a ostatnio, podczas Tour of Belgium przewrócił się na 1. etapie i musiał wycofać się z wyścigu.

Przez ostatni czas odczuwam brak rywalizacji – napisał Voeckler na Facebooku.

Rollandowi wiedzie się nieco lepiej. W Circuit de la Sarthe wygrał etap i klasyfikację generalną. W nadchodzącym “Delfinacie” to właśnie on będzie miał pomagać starszemu koledze z drużyny.

Pełny skład Teamu Europcar na Criterium du Dauphine: Natnael Berhane (Eri), Anthony Charteau (Fra), Cyril Gautier (Fra), Davide Malacarne (Ita), Kevin Reza (Fra), Pierre Rolland (Fra), David Veilleux (Can) oraz Thomas Voeckler (Fra).

Marta Wiśniewska