Leonid KrasnovLeonid Krasnov (Rusvelo) pokonał Konrada Dąbkowskiego (BDC MarcPol Team) na 1. etapie Tour of Estonia (2.1 UCI).

Pierwszy odcinek prestiżowej, estońskiej etapówki został rozegrany w Viimsi. Kolarze ścigali się na dziesięciu okrążeniach po 12,5 km. Pomimo wielu ataków o wszystkim zadecydował sprint z dużej grupy. Przyczyniła się do tego także praca polskich ekip.

Najszybszy na mecie okazał się Rosjanin Leonid Krasnov z pro-kontynentalnej ekipy Rusvelo. Tuż za nim znalazł się polski sprinter – Konrad Dąbkowski (BDC MarcPol), a trzeci był Szwed  Linus Dahlberg (Team People4you – Unaas Cycling). Spośród Polaków wysoko przyjechali także Jarosław Marycz (CCC Polsat Polkowice) oraz Jakub Kaczmarek (Wibatech Brzeg), którzy zajęli odpowiednio 11. i 16. miejsce.

Po południu na zawodników czeka jeszcze 3 km czasówka.

Wyniki:

1 KRASNOV Leonid Rusvelo 16 20 2:40:06

2 DABKOWSKI Konrad BDC – Marcpol Team 11 12 ,,

3 DAHLBERG Linus Team People4you – Unaas Cycling 6 7 ,,

4 BENFATTO Marco Continental Team Astana 5 5 ,,

5 LIEPINS Emils Alpha Baltic – Unitymarathons.com 4 4 ,,

6 FURLAN Angelo Christina Watches-Onfone 2 3 ,,

7 PUHM Reijo Rietumu – Delfin 2 ,,

8 ROGERS Rico Dene Thomas Synergy Baku Cycling Project 1 ,,

9 DAVIDENOK Ilya Continental Team Astana ,,

10 BERTAZZO Omar Androni – Venezuela ,,

11 MARYCZ Jaroslaw CCC Polsat Polkowice ,,

12 RÄIM Mihkel Amore & Vita ,,

13 BOGDANOVICS Maris Alpha Baltic – Unitymarathons.com ,,

14 PAAJANEN Mikko Finland ,,

15 BECIS Armands Rietumu – Delfin ,,

16 KACZMAREK Jakub Team Wibatech – Brzeg ,,

17 JAKIN Alo Estonia ,,

18 SUNDHAGEN Tord Froy – Bianchi ,,

19 BARTKIEWICZ Andrzej Team Wibatech – Brzeg ,,

20 AISTRUP Nikola Concordia Forsikring – Riwal ,,

21 MATYSIAK Bartlomiej CCC Polsat Polkowice ,,

22 SURUTKOVYCH Oleksandr Synergy Baku Cycling Project ,,

23 LUDVIGSSON Fredrik Team People4you – Unaas Cycling ,,

24 BANASZEK Adrian BDC – Marcpol Team ,,

25 VOSEKALNS Andris Rietumu – Delfin ,,

26 BOEV Igor Rusvelo ,,

27 GODRAS Szymon Team Wibatech – Brzeg ,,

28 ZABALLA GUTIERREZ Constantino Christina Watches-Onfone ,,

29 KIRPSZA Piotr BDC – Marcpol Team ,,

30 JOEAAR Gert Estonia ,,

31 SPIKSETH Elias Froy – Bianchi ,,

32 SCHWEIZER Christoph Synergy Baku Cycling Project ,,

33 RACENAJS Kristofers Alpha Baltic – Unitymarathons.com ,,

34 FACCHINI Patrick Androni – Venezuela ,,

35 WALCZAK Damian BDC – Marcpol Team ,,

36 BEKMANIS Indulis Alpha Baltic – Unitymarathons.com ,,

37 JERET Timmo Estonia ,,

38 SCHUMACHER Stefan Christina Watches-Onfone ,,

39 LIND Martin Concordia Forsikring – Riwal ,,

40 LIBNER Niv Amore & Vita ,,

41 FRAPPORTI Marco Androni – Venezuela ,,

42 DUBOVSKI Vladzislau Belarus ,,

43 PRIA Lars Rietumu – Delfin ,,

44 SHUMOV Kolya Belarus ,,

45 TSIKHANAU Alexei Belarus ,,

46 NIEMI Jarkko Finland ,,

47 TOPCHANYUK Artem Amore & Vita ,,

48 OLSSON Michael Team People4you – Unaas Cycling ,,

49 PUTSEP Erki Alpha Baltic – Unitymarathons.com ,,

50 PRUUS Peeter Rietumu – Delfin ,,

51 DI SERAFINO Matteo Androni – Venezuela ,,

52 RAUDSEPP Krister Estonia ,,

53 MANDRI René Estonia ,,

54 PAPOK Siarhei Belarus ,,

55 PARRINELLO Antonio Androni – Venezuela ,,

56 MICKIEWICZ Tomasz Team Wibatech – Brzeg ,,

57 SAFONAU Siarhei Belarus ,,

58 TANDREVOLD Halvor Landmark Froy – Bianchi ,,

59 MORTENSEN Mikkel Concordia Forsikring – Riwal ,,

60 POMOSHNIKOV Sergey Rusvelo ,,

61 MANNINEN Matti Finland ,,

62 GRADEK Kamil BDC – Marcpol Team ,,

63 SOROKIN Dimitriy Rietumu – Delfin ,,

64 SHNYRKO Alexei Belarus ,,

65 SREDZINKI Jakub Team Wibatech – Brzeg ,,

66 MAIDOS Tilegen Continental Team Astana ,,

67 NOWAK Mateusz CCC Polsat Polkowice ,,

68 REBELLIN Davide CCC Polsat Polkowice ,,

69 MCCONVEY Connor Synergy Baku Cycling Project ,,

70 BUTKEVICH Konstantin Belarus ,,

71 KLOSTERGAARD LARSEN Kasper Concordia Forsikring – Riwal ,,

72 SAMOILAU Branislau Belarus ,,

73 RAID Risto Estonia ,,

74 KOMAR Mateusz BDC – Marcpol Team ,,

75 STORCHOUS Anton Amore & Vita ,,

76 UMERBEKOV Nikita Continental Team Astana ,,

77 LAAS Martin Estonia ,,

78 BERNAS Pawel BDC – Marcpol Team ,,

79 PöLDER Robert Team People4you – Unaas Cycling ,,

80 TARVIS Peeter Rietumu – Delfin ,,

81 EISLERS Ingus Alpha Baltic – Unitymarathons.com ,,

82 REDA Francesco Androni – Venezuela ,,

83 SEVOSTIANOV Sergey Amore & Vita ,,

84 BERTILSSON Christian Team People4you – Unaas Cycling ,,

85 ANDERSSON Mats Concordia Forsikring – Riwal ,,

86 HESTER Marc Christina Watches-Onfone ,,

87 FIRSANOV Sergey Rusvelo ,,

88 SCHULTZ Silver Estonia ,,

89 GRONDAHL Jon Anders Froy – Bianchi ,,

90 MROZEK Wiktor Team Wibatech – Brzeg ,,

91 RENEV Sergey Continental Team Astana ,,

92 SOLOMENNIKOV Andrei Rusvelo ,,

93 KOWALCZYK Jaroslaw BDC – Marcpol Team ,,

94 MARTINS Uri Amore & Vita ,,

95 SHUSHEMOIN Alexandr Continental Team Astana ,,

96 KLIMOV Sergey Rusvelo ,,

97 KIENDYS Tomasz CCC Polsat Polkowice ,,

98 MORTENSEN Martin Concordia Forsikring – Riwal ,,

99 EKELI Eivind Froy – Bianchi ,,

100 ZAKARIN Ilnur Rusvelo ,,

101 MARTHINSEN Lars Froy – Bianchi ,,

102 KERBY Jordan Christina Watches-Onfone ,,

103 RYBAKOV Alexander Rusvelo ,,

104 SKUJIņš Toms Rietumu – Delfin ,,

105 BALCK Sebastian Christina Watches-Onfone ,,

106 CLARKE David Synergy Baku Cycling Project ,,

107 JUMABEKOV Nazar Continental Team Astana ,,

108 MALAGUTI Alessandro Androni – Venezuela ,,

109 CRAVEN Dan Synergy Baku Cycling Project ,,

110 PEDERSEN Martin Christina Watches-Onfone ,,

111 STEVENSON Christopher Concordia Forsikring – Riwal ,,

112 PÖKÄLÄ Samuel Finland ,,

113 SřRENSEN Jimmi Christina Watches-Onfone ,,

114 TACIAK Mateusz CCC Polsat Polkowice ,,

115 MIHAYLOV Nikolay CCC Polsat Polkowice ,,

116 ANDERSSON Lars Concordia Forsikring – Riwal ,,

117 NEPOMNYACHSHIY Yevgeniy Continental Team Astana ,,

118 TIAINEN Sami Finland ,,

119 PAAJANEN Paavo Finland ,,

120 GAWRONSKI Piotr CCC Polsat Polkowice ,

 

Foto: Tour of Estonia

Andrzej