Adriano Malori (Lampre – Merida) wygrał czasówkę na wyścigu Bayern – Rundfarth. Drugie miejsce zajął sensacyjnie jadący Jasha Sütterlin (Thuringer Energie Team), a trzecie Jan Barta (NetApp Endura). Malori został liderem imprezy.
Czwarty dzień ścigania w Bayern – Rundfarth to pagórkowata czasówka wokół Schierling o długości 31,2 km. Pierwszych 40. zawodników klasyfikacji generalnej mieściło się w minucie, więc mogliśmy liczyć na wiele emocji. Sporo do powiedzenia mogli mieć Adriano Malori (Lampre – Merida), Jan Barta (NetApp Endura) czy Geraint Thomas (Sky).
Bardzo długo na prowadzeniu był Maximilian Schachmann (Thuringer Energie Team), który zanotował czas 39 minut i 44 sekundy. Niemiecki kolarz (rocznik 1994) to brązowy medalista MŚ juniorów w tej specjalności. Pokonał go dopiero o 56 sekund kolega z drużyny, o 2 lata starszy Jasha Sütterlin.
Nie miał szczęścia Daniel Martin (Garmin – Sharp), który przy prędkości 70 km/h zaliczył upadek i nie liczył się w walce o końcowy triumf. Zgodnie z oczekiwaniami bardzo dobrze pojechał Jan Barta (NetApp Endura), który pokonał etap w czasie gorszym tylko o sekundę od prowadzącego zawodnika Thuringer Energie Team.
Bardzo blisko pokonania Sütterlina był Geraint Thomas, ale także on musiał uznać wyższość młodszego kolegi z peletonu. Nie doczekaliśmy się jednak sensacyjnego zwycięstwa. Najlepszy czas wykręcił Adriano Malori (Lampre – Merida), który został także liderem wyścigu.
Wyniki:
1 MALORI Adriano Lampre – Merida 20 30 38:19 48.856
2 SüTTERLIN Jasha Thuringer Energie Team 14 18 0:18 48.476
3 BARTA Jan Team NetApp Endura 8 12 0:19 48.456
4 THOMAS Geraint Sky Procycling 7 7 ,, ,,
5 ROY Jérémy Equipe Cycliste FDJ 6 4 0:26 48.310
6 GESCHKE Simon Team Argos – Shimano 5 3 0:29 48.247
7 ULISSI Diego Lampre – Merida 4 2 0:36 48.103
8 STANNARD Ian Sky Procycling 2 1 0:37 48.082
9 WYSS Marcel IAM Cycling 0:42 47.979
10 KONOVALOVAS Ignatas Team MTN Qhubeka 0:49 47.836
11 ELMIGER Martin IAM Cycling 0:55 47.715
12 LANGEVELD Sebastian Orica GreenEDGE 0:59 47.634
13 ARNDT Nikias Team Argos – Shimano 1:03 47.553
14 PINOT Thibaut Equipe Cycliste FDJ 1:09 47.432
15 RASMUSSEN Alex Garmin – Sharp 1:15 47.313
16 CLARKE Simon Orica GreenEDGE 1:18 47.253
17 LEMOINE Cyril Sojasun 1:19 47.233
18 TANKINK Bram Blanco Pro Cycling Team 1:20 47.213
19 CIOLEK Gerald Team MTN Qhubeka 1:22 47.173
20 SCHACHMANN Maximilian Thuringer Energie Team 1:25 47.114
21 IMPEY Daryl Orica GreenEDGE 1:27 47.075
22 LöFKVIST Thomas IAM Cycling 1:33 46.957
23 GERRANS Simon Orica GreenEDGE 1:40 46.820
24 PARISIEN Francois Team Argos – Shimano 1:45 46.722
25 LELAY David Sojasun ,, ,,
26 DEMARE Arnaud Equipe Cycliste FDJ 1:53 46.567
27 ROLLAND Pierre Team Europcar ,, ,,
28 FEILLU Brice Sojasun 1:57 46.490
29 HAUSSLER Heinrich IAM Cycling ,, ,,
30 DENIFL Stefan IAM Cycling 1:58 46.471
31 DROSTE Jan-Niklas Team Heizomat ,, ,,
32 WETTERHALL Alexander Team NetApp Endura 1:59 46.452
33 BOUET Maxime AG2R La Mondiale 2:00 46.432
34 BAUER Jack Garmin – Sharp ,, ,,
35 BARGUIL Warren Team Argos – Shimano 2:01 46.413
36 SCHELLING Patrick IAM Cycling 2:02 46.394
37 BONNET William Equipe Cycliste FDJ ,, ,,
38 SWIFT Ben Sky Procycling 2:08 46.279
39 THIELE Kersten Rad-Net Rose Team 2:09 46.260
40 RIBLON Christophe AG2R La Mondiale 2:11 46.222
41 PINEAU Cédric Equipe Cycliste FDJ 2:15 46.146
42 BEWLEY Sam Orica GreenEDGE 2:17 46.108
43 KREDER Michel Garmin – Sharp 2:19 46.071
44 O’GRADY Stuart Orica GreenEDGE 2:20 46.052
45 WAGNER Robert Blanco Pro Cycling Team 2:21 46.033
46 KERN Christophe Team Europcar 2:23 45.995
47 REIMER Martin Team MTN Qhubeka 2:30 45.864
48 KLEMME Dominik IAM Cycling ,, ,,
49 THURAU Bjorn Team Europcar 2:34 45.789
50 DOMBROWSKI Joe Sky Procycling 2:41 45.659
51 HERKLOTZ Silvio Team Stölting 2:42 45.640
52 OFFREDO Yoann Equipe Cycliste FDJ 2:43 45.621
53 SCHILLINGER Andreas Team NetApp Endura 2:46 45.566
54 SCHAFFNER Moritz Thuringer Energie Team 2:47 45.547
55 GAUTIER Cyril Team Europcar ,, ,,
56 THOMSON Jay Robert Team MTN Qhubeka 2:48 45.529
57 ROBERTS Luke Team Stölting 2:54 45.419
58 BARDET Romain AG2R La Mondiale 2:55 45.400
59 CUNEGO Damiano Lampre – Merida 3:00 45.309
60 MANGEL Laurent Equipe Cycliste FDJ ,, ,,
61 KREDER Raymond Garmin – Sharp 3:01 45.290
62 KOEP Thomas Team Stölting 3:10 45.127
63 NIEVE ITURALDE Mikel Euskaltel – Euskadi 3:11 45.108
64 MARTIN Daniel Garmin – Sharp 3:14 45.054
65 PEREZ MORENO Ruben Euskaltel – Euskadi 3:16 45.018
66 BONO Matteo Lampre – Merida ,, ,,
67 FROHLINGER Johannes Team Argos – Shimano 3:18 44.982
68 GADRET John AG2R La Mondiale 3:19 44.964
69 PARDILLA BELLON Sergio Team MTN Qhubeka 3:22 44.910
70 LIß Lucas Rad-Net Rose Team 3:27 44.820
71 WERDA Maximilian Team Stölting 3:30 44.767
72 SUTTON Chris Sky Procycling 3:31 44.749
73 KRUOPIS Aidis Orica GreenEDGE 3:32 44.731
74 TIERNAN-LOCKE Jonathan Sky Procycling 3:35 44.678
75 MALACARNE Davide Team Europcar 3:39 44.607
76 MORI Manuele Lampre – Merida 3:40 44.589
77 JANORSCHKE Grischa Nutrixxion ABUS 3:42 44.554
78 JARC Blaz Team NetApp Endura ,, ,,
79 BOMMEL Henning Rad-Net Rose Team 3:44 44.518
80 REINHARDT Theo Rad-Net Rose Team 3:45 44.501
81 RUSSOM ALEM Meron Team MTN Qhubeka 3:46 44.483
82 KADRI Blel AG2R La Mondiale 3:47 44.466
83 FRAME Alex Thuringer Energie Team ,, ,,
84 WEGMANN Fabian Garmin – Sharp 3:49 44.430
85 DOWNING Russell Team NetApp Endura 3:54 44.343
86 TANNER David Blanco Pro Cycling Team 4:01 44.220
87 HOLLER Nikodemus Thuringer Energie Team ,, ,,
88 WEBER Johannes Team Heizomat ,, ,,
89 MARINO Jean Marc Sojasun 4:16 43.961
90 CIMOLAI Davide Lampre – Merida 4:17 43.944
91 SCHWARZMANN Michael Team NetApp Endura 4:22 43.858
92 DIETEREN Jan Team Stölting 4:23 43.841
93 KRIEGER Alexander Rad-Net Rose Team 4:24 43.824
94 BROWN Graeme Blanco Pro Cycling Team 4:33 43.670
95 CHEREL Mikael AG2R La Mondiale ,, ,,
96 SCHMITT Alex Nutrixxion ABUS 4:34 43.653
97 HUTAROVICH Yauheni AG2R La Mondiale ,, ,,
98 VERSCHOOR Martijn Team Novo Nordisk 4:37 43.602
99 GENE Yohann Team Europcar 4:39 43.569
100 WALSLEBEN Max Nutrixxion ABUS 4:40 43.552
101 DANIEL Maxime Sojasun 4:50 43.384
102 LOBATO DEL VALLE Juan Jose Euskaltel – Euskadi 4:56 43.283
103 BROCKHOFF Jan Thuringer Energie Team 4:58 43.250
104 LOZANO RIBA David Team Novo Nordisk ,, ,,
105 KLUGE Roger Team NetApp Endura 5:00 43.217
106 AHLSTRAND Jonas Team Argos – Shimano 5:01 43.200
107 VAN WINDEN Dennis Blanco Pro Cycling Team 5:03 43.167
108 DOHLUS Tobias Nutrixxion ABUS 5:09 43.067
109 CUMMINGS Jack Thuringer Energie Team 5:11 43.034
110 SCHEIT Florian Rad-Net Rose Team 5:13 43.002
111 CALABRIA Fabio Team Novo Nordisk 5:19 42.903
112 WäLZLEIN Jan Team Heizomat 5:20 42.887
113 TALABARDON Yannick Sojasun ,, ,,
114 DE MESMAEKER Kevin Team Novo Nordisk 5:23 42.838
115 ABERASTURI Jon Euskaltel – Euskadi 5:27 42.772
116 BOL Jetse Blanco Pro Cycling Team 5:28 42.756
117 RADOCHLA Steffen Euskaltel – Euskadi 5:34 42.659
118 BOS Theo Blanco Pro Cycling Team 5:35 42.642
119 OELERICH Jan Team Stölting 5:40 42.562
120 SCHORMAIR Fabian Team Heizomat 5:49 42.417
121 KENNAUGH Peter Sky Procycling 5:50 42.401
122 MEJIAS LEAL Javier Team Novo Nordisk 5:52 42.369
123 AMPLER Rick Nutrixxion ABUS ,, ,,
124 GRAD Alexander Team Heizomat 5:53 42.353
125 KOCJAN Jure Euskaltel – Euskadi 6:06 42.146
126 STAUFF Andreas Team MTN Qhubeka ,, ,,
127 SYDLIK Benjamin Nutrixxion ABUS 6:07 42.131
128 STRAUB Manuel Team Heizomat 6:19 41.942
129 ENGOULVENT Jimmy Sojasun 6:38 41.646
130 KöRBER Sebastian Nutrixxion ABUS 6:45 41.538
131 VON HOFF Steele Garmin – Sharp 6:46 41.523
132 MUCHE Christopher Rad-Net Rose Team 6:54 41.401
133 SCHULZE Andre Euskaltel – Euskadi 7:14 41.098
134 COUSIN Jérôme Team Europcar 7:18 41.038
135 CLANCY Stephen Team Novo Nordisk 7:27 40.903
DNS MERK Max Team Heizomat – –
Klasyfikacja generalna:
1 (3) MALORI Adriano Lampre – Merida 10 15:04:02
2 (6) THOMAS Geraint Sky Procycling 0:23
3 (19) BARTA Jan Team NetApp Endura 0:26
4 (21) ROY Jérémy Equipe Cycliste FDJ 0:33
5 (8) GESCHKE Simon Team Argos – Shimano ,,
6 (16) ULISSI Diego Lampre – Merida 0:43
7 (10) WYSS Marcel IAM Cycling 0:47
8 (34) STANNARD Ian Sky Procycling 0:59
9 (15) ELMIGER Martin IAM Cycling 1:02
10 (1) CIOLEK Gerald Team MTN Qhubeka 1:13
11 (2) IMPEY Daryl Orica GreenEDGE 1:24
12 (12) CLARKE Simon Orica GreenEDGE 1:25
13 (20) TANKINK Bram Blanco Pro Cycling Team 1:27
14 (32) PINOT Thibaut Equipe Cycliste FDJ ,,
15 (25) LELAY David Sojasun 1:52
16 (35) LöFKVIST Thomas IAM Cycling 1:55
17 (5) HAUSSLER Heinrich IAM Cycling 2:00
18 (27) ROLLAND Pierre Team Europcar ,,
19 (9) BOUET Maxime AG2R La Mondiale 2:05
20 (14) BARGUIL Warren Team Argos – Shimano 2:08
21 (4) SWIFT Ben Sky Procycling ,,
22 (7) RIBLON Christophe AG2R La Mondiale 2:14
23 (30) DENIFL Stefan IAM Cycling 2:15
24 (31) SCHELLING Patrick IAM Cycling 2:19
25 (26) PINEAU Cédric Equipe Cycliste FDJ 2:22
26 (13) KREDER Michel Garmin – Sharp 2:26
27 (23) KLEMME Dominik IAM Cycling 2:37
28 (17) HERKLOTZ Silvio Team Stölting 2:49
29 (33) THURAU Bjorn Team Europcar 2:52
30 (11) BARDET Romain AG2R La Mondiale 3:02
31 (38) SCHILLINGER Andreas Team NetApp Endura 3:16
32 (24) NIEVE ITURALDE Mikel Euskaltel – Euskadi 3:18
33 (18) GADRET John AG2R La Mondiale 3:25
34 (22) PARDILLA BELLON Sergio Team MTN Qhubeka 3:28
35 (28) MALACARNE Davide Team Europcar 3:46
36 (41) CUNEGO Damiano Lampre – Merida 3:57
37 (40) MARTIN Daniel Garmin – Sharp 4:01
38 (37) MORI Manuele Lampre – Merida 4:09
39 (42) BONO Matteo Lampre – Merida 4:13
40 (39) KADRI Blel AG2R La Mondiale 4:29
41 (29) CHEREL Mikael AG2R La Mondiale 4:51
42 (45) ARNDT Nikias Team Argos – Shimano 5:07
43 (36) TALABARDON Yannick Sojasun 5:42
44 (44) GAUTIER Cyril Team Europcar 5:43
45 (43) HOLLER Nikodemus Thuringer Energie Team 6:21
46 (46) KENNAUGH Peter Sky Procycling 11:06
47 (47) BAUER Jack Garmin – Sharp 13:27
48 (57) KONOVALOVAS Ignatas Team MTN Qhubeka 13:34
49 (61) LEMOINE Cyril Sojasun 14:03
50 (71) LANGEVELD Sebastian Orica GreenEDGE 14:14
51 (65) GERRANS Simon Orica GreenEDGE 14:24
52 (68) PARISIEN Francois Team Argos – Shimano 14:30
53 (48) DEMARE Arnaud Equipe Cycliste FDJ 14:32
54 (62) WETTERHALL Alexander Team NetApp Endura 14:43
55 (64) BONNET William Equipe Cycliste FDJ 14:47
56 (69) FEILLU Brice Sojasun 15:05
57 (53) REIMER Martin Team MTN Qhubeka 15:14
58 (67) DOMBROWSKI Joe Sky Procycling 15:25
59 (55) OFFREDO Yoann Equipe Cycliste FDJ 15:27
60 (63) MANGEL Laurent Equipe Cycliste FDJ 15:45
61 (52) PEREZ MORENO Ruben Euskaltel – Euskadi 15:58
62 (59) FROHLINGER Johannes Team Argos – Shimano 16:02
63 (60) WERDA Maximilian Team Stölting 16:14
64 (56) WEGMANN Fabian Garmin – Sharp 16:33
65 (58) WEBER Johannes Team Heizomat 16:46
66 (51) CIMOLAI Davide Lampre – Merida 16:59
67 (70) TANNER David Blanco Pro Cycling Team 17:15
68 (50) LOBATO DEL VALLE Juan Jose Euskaltel – Euskadi 17:36
69 (72) BEWLEY Sam Orica GreenEDGE 17:40
70 (66) AHLSTRAND Jonas Team Argos – Shimano 17:45
71 (54) MEJIAS LEAL Javier Team Novo Nordisk 18:36
72 (73) SüTTERLIN Jasha Thuringer Energie Team 19:55
73 (49) COUSIN Jérôme Team Europcar 19:58
74 (74) O’GRADY Stuart Orica GreenEDGE 23:23
75 (75) RASMUSSEN Alex Garmin – Sharp 24:12
76 (77) DROSTE Jan-Niklas Team Heizomat 25:04
77 (80) WAGNER Robert Blanco Pro Cycling Team 25:28
78 (78) KREDER Raymond Garmin – Sharp 26:08
79 (79) KRUOPIS Aidis Orica GreenEDGE 26:38
80 (76) JANORSCHKE Grischa Nutrixxion ABUS 26:40
81 (84) REINHARDT Theo Rad-Net Rose Team 26:52
82 (82) SCHWARZMANN Michael Team NetApp Endura 27:28
83 (85) DIETEREN Jan Team Stölting 27:29
84 (90) KRIEGER Alexander Rad-Net Rose Team 27:31
85 (98) KERN Christophe Team Europcar 27:43
86 (86) GENE Yohann Team Europcar 27:46
87 (83) KLUGE Roger Team NetApp Endura 28:07
88 (92) KOEP Thomas Team Stölting 28:30
89 (105) SCHACHMANN Maximilian Thuringer Energie Team 28:31
90 (89) ABERASTURI Jon Euskaltel – Euskadi 28:34
91 (93) LIß Lucas Rad-Net Rose Team 28:47
92 (87) SCHORMAIR Fabian Team Heizomat 28:56
93 (97) TIERNAN-LOCKE Jonathan Sky Procycling ,,
94 (88) KOCJAN Jure Euskaltel – Euskadi 29:12
95 (81) STAUFF Andreas Team MTN Qhubeka ,,
96 (96) WALSLEBEN Max Nutrixxion ABUS 30:00
97 (91) BOL Jetse Blanco Pro Cycling Team 30:15
98 (95) LOZANO RIBA David Team Novo Nordisk 30:19
99 (94) DOHLUS Tobias Nutrixxion ABUS 30:29
100 (102) SUTTON Chris Sky Procycling 30:38
101 (107) JARC Blaz Team NetApp Endura 30:49
102 (101) DOWNING Russell Team NetApp Endura 31:00
103 (109) RUSSOM ALEM Meron Team MTN Qhubeka 31:23
104 (108) BROWN Graeme Blanco Pro Cycling Team 31:40
105 (100) HUTAROVICH Yauheni AG2R La Mondiale 31:41
106 (103) VERSCHOOR Martijn Team Novo Nordisk 31:44
107 (106) RADOCHLA Steffen Euskaltel – Euskadi 32:41
108 (104) BOS Theo Blanco Pro Cycling Team 32:42
109 (99) GRAD Alexander Team Heizomat 32:58
110 (110) SCHMITT Alex Nutrixxion ABUS 33:54
111 (112) VAN WINDEN Dennis Blanco Pro Cycling Team 34:48
112 (116) THOMSON Jay Robert Team MTN Qhubeka 35:01
113 (111) SYDLIK Benjamin Nutrixxion ABUS 35:26
114 (115) BOMMEL Henning Rad-Net Rose Team 35:41
115 (117) SCHAFFNER Moritz Thuringer Energie Team 36:25
116 (114) SCHEIT Florian Rad-Net Rose Team 36:38
117 (113) VON HOFF Steele Garmin – Sharp 38:03
118 (124) ROBERTS Luke Team Stölting 38:37
119 (123) MARINO Jean Marc Sojasun 39:59
120 (118) AMPLER Rick Nutrixxion ABUS 40:01
121 (119) BROCKHOFF Jan Thuringer Energie Team 40:23
122 (122) DANIEL Maxime Sojasun 40:33
123 (125) CALABRIA Fabio Team Novo Nordisk 41:02
124 (126) OELERICH Jan Team Stölting 41:23
125 (121) KöRBER Sebastian Nutrixxion ABUS 42:11
126 (129) THIELE Kersten Rad-Net Rose Team 44:18
127 (127) SCHULZE Andre Euskaltel – Euskadi 45:12
128 (130) FRAME Alex Thuringer Energie Team 46:46
129 (128) ENGOULVENT Jimmy Sojasun 48:33
130 (131) DE MESMAEKER Kevin Team Novo Nordisk 48:56
131 (132) STRAUB Manuel Team Heizomat 50:41
132 (134) CUMMINGS Jack Thuringer Energie Team 53:48
133 (133) MUCHE Christopher Rad-Net Rose Team 54:56
134 (135) WäLZLEIN Jan Team Heizomat 55:47
135 (136) CLANCY Stephen Team Novo Nordisk 1:02:54
Foto:bettiniphoto.net
Arek Waluga