nibaliVincenzo Nibali (Astana) wygrał 20. etap Giro d’Italia pokazując, kto zasługuje na końcowy triumf w generalce. Drugi był Fabio Duarte (Colombia), a trzeci Rigoberto Uran (Sky).

Przedostatni dzień ścigania w Giro d’Italia to kolejny zmieniony przez organizatorów etap. Ze względu na fatalne warunki atmosferyczne kolarze musieli ominąć Passo Costalunga, Passo di San Pellegrino i Passo Giau. Meta była usytuowana pod Tre Cime di Lavaredo (2304 m.n.p.m.). Po drodze kolarze pokonają jeszcze Passo Tre Croci (1805 m.n.p.m.).

Na starcie w Silandro nie stanął oczywiście doper Di Luca, a także Robert Gesink (Blanco), który dość niespodziewanie wycofał się z wyścigu. Na atak zdecydowała się dziś czwórka kolarzy: Giairo Ermeti (Androni – Venezuela), Yaroslav Popovych (RadioShack – Leopard), Adam Hansen (Lotto Belisol) i Pavel Brutt (Katusha). 130 km przed metą mieli oni prawie 7 minut przewagi nad peletonem, który prowadziła ekipa Euskaltel – Euskadi.

Po dość nudnych długich kilometrach, wszystko zaczęło się zmieniać podczas podjazdu na Passo Tre Croci. Grupka liderów powoli zaczęła się uszczuplać. Problemy z rowerem miał Carlos Betancur (Ag2r La Mondiale), który musiał po samochodach wracać do głównej grupy. Jechali w niej dwaj Polacy: Przemek Niemiec (Lampre – Merida) i Rafał Majka (Saxo – Tinkoff). Z grupki atakowali Pieter Weening (Orica – GreenEDGE) i John Darwin Atapuma Hurtado (Colombia). 15 km przed metą prowadzący Brutt miał około minutę przewagi nad Weeningiem i dalsze 20 sekund nad grupką faworytów.

Na krótkim zjeździe z Passo Tre Croci do Weeninga dojechali Stefano Pirazzi (Bardiani Valvole – CSF Inox), Gianluca Brambilla (Omega Pharma – Quick-Step) i Eros Capecchi (Movistar). W miarę zbliżania się do mety, kolarze musieli zmagać się z coraz mocniejszymi opadami śniegu. 8 km przed metą na czele byli Weening, Brambilla i Capecchi z przewagą około minuty nad faworytami, pomiędzy nimi jechali Pirazzi  i Atapuma.

Ostatnie 3 km to droga przez mękę – średnie nachylenie 12,4 %. Tą trudność chciał wykorzystać Nibali, który bardzo szybko zaatakował. Na kole Włocha jechał Majka, tuż za nim Betancur i Uran. Kiedy mocniej nacisnął lider, już nikt za nim nie pojechał. Ze sporą stratą jechało dwóch Kolumbijczyków: Uran i Betancur. Niestety dystans do nich tracił Rafał Majka.

Mimo bardzo ambitnej postawy Rafała, Kolumbijczycy (dojechał jeszcze Duarte) zgodnie współpracując nie dali się dogonić. Pierwszy linię mety przejechał najlepszy zawodnik tegorocznego Giro, Vincenzo Nibali. Drugi był Fabio Duarte (Colombia), a trzeci Rigoberto Uran (Sky).

Przemysław Niemiec na szóstym, Rafał Majka na siódmym miejscu w klasyfikacji generalnej. Obaj wspaniali zawodnicy pobili rekord Zenona Jaskuły z 1991 roku, który w Giro zajął 9 miejsce w GC. Brawo Panowie!!!

 

Wyniki:

1 Vincenzo Nibali (Ita) Astana Pro Team 5:27:41

2 Fabio Andres Duarte Arevalo (Col) Colombia 0:00:17

3 Rigoberto Uran Uran (Col) Sky Procycling 0:00:19

4 Carlos Alberto Betancur Gomez (Col) Ag2R La Mondiale 0:00:21

5 Fabio Aru (Ita) Astana Pro Team 0:00:44

6 Franco Pellizotti (Ita) Androni Giocattoli 0:00:48

7 Domenico Pozzovivo (Ita) Ag2R La Mondiale 0:00:54

8 Damiano Caruso (Ita) Cannondale Pro Cycling 0:00:58

9 Darwin Atapuma Hurtado (Col) Colombia 0:01:00

10 Rafal Majka (Pol) Team Saxo-Tinkoff 0:01:04

11 Yury Trofimov (Rus) Katusha 0:01:11

12 Przemyslaw Niemiec (Pol) Lampre-Merida 0:01:14

13 Michele Scarponi (Ita) Lampre-Merida

14 Cadel Evans (Aus) BMC Racing Team 0:01:30

15 Benat Intxausti Elorriaga (Spa) Movistar Team

16 Tanel Kangert (Est) Astana Pro Team 0:01:35

17 Diego Rosa (Ita) Androni Giocattoli 0:01:41

18 Thomas Danielson (USA) Garmin-Sharp 0:01:50

19 Eros Capecchi (Ita) Movistar Team 0:01:53

20 Robert Kiserlovski (Cro) RadioShack Leopard 0:02:02

21 Samuel Sanchez Gonzalez (Spa) Euskaltel-Euskadi 0:02:05

22 Wilco Kelderman (Ned) Blanco Pro Cycling Team 0:02:11

23 Pieter Weening (Ned) Orica-GreenEdge

24 José Herrada Lopez (Spa) Movistar Team 0:02:28

25 Sergio Luis Henao Montoya (Col) Sky Procycling 0:02:35

26 Gianluca Brambilla (Ita) Omega Pharma-Quick Step 0:02:40

27 Mauro Santambrogio (Ita) Vini Fantini-Selle Italia 0:02:42

28 Xabier Zandio Echaide (Spa) Sky Procycling 0:02:51

29 Francis Mourey (Fra) FDJ

30 Patrick Gretsch (Ger) Team Argos-Shimano 0:03:15

31 Simone Stortoni (Ita) Lampre-Merida 0:03:33

32 Matteo Rabottini (Ita) Vini Fantini-Selle Italia 0:03:40

33 Peter Stetina (USA) Garmin-Sharp 0:03:56

34 Francis De Greef (Bel) Lotto Belisol 0:04:03

35 Egoi Martinez De Esteban (Spa) Euskaltel-Euskadi 0:04:11

36 Christian Knees (Ger) Sky Procycling 0:04:17

37 Stef Clement (Ned) Blanco Pro Cycling Team 0:04:39

38 Ivan Santaromita (Ita) BMC Racing Team 0:05:00

39 Stefano Pirazzi (Ita) Bardiani Valvole-CSF Inox 0:05:05

40 Gorka Verdugo Marcotegui (Spa) Euskaltel-Euskadi 0:05:13

41 Brian Bulgac (Ned) Lotto Belisol

42 Steve Morabito (Swi) BMC Racing Team 0:05:37

43 Jose Rodolfo Serpa Perez (Col) Lampre-Merida 0:05:57

44 Dario Cataldo (Ita) Sky Procycling 0:06:10

45 Petr Ignatenko (Rus) Katusha 0:06:15

46 Jorge Azanza Soto (Spa) Euskaltel-Euskadi 0:06:20

47 Dirk Bellemakers (Ned) Lotto Belisol

48 Valerio Agnoli (Ita) Astana Pro Team 0:06:37

49 Andrey Zeits (Kaz) Astana Pro Team 0:06:44

50 Rafael Valls Ferri (Spa) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team 0:06:46

51 Wilson Alexander Marentes Torres (Col) Colombia 0:07:04

52 Dominique Rollin (Can) FDJ 0:07:28

53 Bruno Pires (Por) Team Saxo-Tinkoff 0:07:57

54 Alessandro Proni (Ita) Vini Fantini-Selle Italia 0:08:12

55 Paul Martens (Ger) Blanco Pro Cycling Team

56 Pavel Brutt (Rus) Katusha 0:08:16

57 Jackson Rodriguez (Ven) Androni Giocattoli 0:08:51

58 Vladimir Gusev (Rus) Katusha 0:09:12

59 Kanstantsin Siutsou (Blr) Sky Procycling 0:09:23

60 Paolo Tiralongo (Ita) Astana Pro Team 0:09:49

61 Giampaolo Caruso (Ita) Katusha

62 Miguel Angel Rubiano Chavez (Col) Androni Giocattoli 0:10:16

63 Rob Ruijgh (Ned) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team 0:10:25

64 Adam Hansen (Aus) Lotto Belisol 0:10:37

65 Fabio Sabatini (Ita) Cannondale Pro Cycling 0:10:47

66 Ben Gastauer (Lux) Ag2R La Mondiale

67 Hubert Dupont (Fra) Ag2R La Mondiale

68 Juan Manuel Garate (Spa) Blanco Pro Cycling Team

69 Tiago Machado (Por) RadioShack Leopard

70 Paolo Longo Borghini (Ita) Cannondale Pro Cycling

71 Cayetano José Sarmiento Tunarrosa (Col) Cannondale Pro Cycling

72 Thomas Dekker (Ned) Garmin-Sharp

73 Daniele Pietropolli (Ita) Lampre-Merida

74 Jarlinson Pantano (Col) Colombia

75 Kristijan Durasek (Cro) Lampre-Merida

76 Steven Kruijswijk (Ned) Blanco Pro Cycling Team

77 Cristiano Salerno (Ita) Cannondale Pro Cycling 0:11:15

78 Fredrik Carl Wilhelm Kessiakoff (Swe) Astana Pro Team 0:11:25

79 Marco Marcato (Ita) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team

80 Koen De Kort (Ned) Team Argos-Shimano

81 Thomas Damuseau (Fra) Team Argos-Shimano 0:11:35

82 Yaroslav Popovych (Ukr) RadioShack Leopard 0:11:58

83 Pablo Lastras Garcia (Spa) Movistar Team

84 Manuele Boaro (Ita) Team Saxo-Tinkoff 0:12:06

85 Stefano Garzelli (Ita) Vini Fantini-Selle Italia 0:13:05

86 Danilo Hondo (Ger) RadioShack Leopard 0:13:25

87 Giovanni Visconti (Ita) Movistar Team 0:13:46

88 Francesco Manuel Bongiorno (Ita) Bardiani Valvole-CSF Inox 0:14:02

89 Evgeny Petrov (Rus) Team Saxo-Tinkoff 0:14:12

90 Sonny Colbrelli (Ita) Bardiani Valvole-CSF Inox 0:14:24

91 Tiziano Dall’Antonia (Ita) Cannondale Pro Cycling 0:15:07

92 Alan Marangoni (Ita) Cannondale Pro Cycling 0:15:09

93 Dmitriy Gruzdev (Kaz) Astana Pro Team 0:16:01

94 Giairo Ermeti (Ita) Androni Giocattoli

95 Stephen Cummings (GBr) BMC Racing Team 0:17:35

96 Juan Jose Cobo Acebo (Spa) Movistar Team 0:18:18

97 Jesse Sergent (NZl) RadioShack Leopard

98 Tobias Ludvigsson (Swe) Team Argos-Shimano

99 Ramunas Navardauskas (Ltu) Garmin-Sharp

100 Robert Hunter (RSA) Garmin-Sharp

101 Christian Vande Velde (USA) Garmin-Sharp

102 Lars Ytting Bak (Den) Lotto Belisol

103 Frederik Willems (Bel) Lotto Belisol

104 Vicente Reynes Mimo (Spa) Lotto Belisol

105 Danilo Wyss (Swi) BMC Racing Team

106 Frederik Veuchelen (Bel) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team

107 Emanuele Sella (Ita) Androni Giocattoli

108 Gert Dockx (Bel) Lotto Belisol

109 Nelson Filipe Santos Simoes Oliveira (Por) RadioShack Leopard 0:18:28

110 Luca Paolini (Ita) Katusha 0:19:02

111 Salvatore Puccio (Ita) Sky Procycling

112 Filippo Pozzato (Ita) Lampre-Merida

113 Manuel Belletti (Ita) Ag2R La Mondiale

114 Johan Le Bon (Fra) FDJ

115 Christian Meier (Can) Orica-GreenEdge

116 Marco Canola (Ita) Bardiani Valvole-CSF Inox

117 Elia Viviani (Ita) Cannondale Pro Cycling

118 Brett Lancaster (Aus) Orica-GreenEdge

119 Cameron Wurf (Aus) Cannondale Pro Cycling

120 Mads Christensen (Den) Team Saxo-Tinkoff

121 Fabio Felline (Ita) Androni Giocattoli

122 Maarten Tjallingii (Ned) Blanco Pro Cycling Team

123 Luke Durbridge (Aus) Orica-GreenEdge

124 Albert Timmer (Ned) Team Argos-Shimano

125 George Bennett (NZl) RadioShack Leopard

126 Jens Keukeleire (Bel) Orica-GreenEdge

127 Vladimir Karpets (Rus) Movistar Team

128 Oscar Gatto (Ita) Vini Fantini-Selle Italia

129 Rory Sutherland (Aus) Team Saxo-Tinkoff

130 Serge Pauwels (Bel) Omega Pharma-Quick Step

131 Murilo Antonio Fischer (Bra) FDJ

132 Svein Tuft (Can) Orica-GreenEdge

133 Rafael Andriato (Bra) Vini Fantini-Selle Italia

134 Alex Dowsett (GBr) Movistar Team

135 Laurent Pichon (Fra) FDJ

136 Ioannis Tamouridis (Gre) Euskaltel-Euskadi

137 Martijn Keizer (Ned) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team

138 Willem Wauters (Bel) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team 0:19:32

139 Stefano Locatelli (Ita) Bardiani Valvole-CSF Inox 0:19:35

140 Daniel Oss (Ita) BMC Racing Team 0:19:37

141 Robinson Eduardo Chalapud Gomez (Col) Colombia 0:19:43

142 Leonardo Fabio Duque (Col) Colombia

143 Bert De Backer (Bel) Team Argos-Shimano 0:19:49

144 Danny Pate (USA) Sky Procycling

145 Maurits Lammertink (Ned) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team 0:19:54

146 Edwin Alcibiades Avila Vanegas (Col) Colombia 0:20:00

147 Edoardo Zardini (Ita) Bardiani Valvole-CSF Inox 0:20:07

148 Giacomo Nizzolo (Ita) RadioShack Leopard 0:20:18

149 Michal Golas (Pol) Omega Pharma-Quick Step

150 Francisco José Ventoso Alberdi (Spa) Movistar Team

151 Julien Vermote (Bel) Omega Pharma-Quick Step

152 Mark Cavendish (GBr) Omega Pharma-Quick Step

153 Iljo Keisse (Bel) Omega Pharma-Quick Step 0:20:32

154 Jérôme Pineau (Fra) Omega Pharma-Quick Step

155 Robert Vrecer (Slo) Euskaltel-Euskadi 0:20:45

156 Kenny Dehaes (Bel) Lotto Belisol 0:20:50

157 Adam Blythe (GBr) BMC Racing Team 0:20:53

158 Matteo Trentin (Ita) Omega Pharma-Quick Step 0:21:01

159 Luka Mezgec (Slo) Team Argos-Shimano 0:21:05

160 Roberto Ferrari (Ita) Lampre-Merida 0:21:19

161 Jens Mouris (Ned) Orica-GreenEdge 0:21:43

162 Ricardo Mestre (Por) Euskaltel-Euskadi 0:21:53

163 Pim Ligthart (Ned) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team 0:21:58

164 Guillaume Bonnafond (Fra) Ag2R La Mondiale 0:22:24

165 Nicola Boem (Ita) Bardiani Valvole-CSF Inox 0:22:59

166 Miguel Minguez Ayala (Spa) Euskaltel-Euskadi 0:23:37

167 Davide Appollonio (Ita) Ag2R La Mondiale 0:23:59

168 Sacha Modolo (Ita) Bardiani Valvole-CSF Inox 0:28:28

DNS Robert Gesink (Ned) Blanco Pro Cycling Team

DNS Danilo Di Luca (Ita) Vini Fantini-Selle Italia

DNF Grega Bole (Slo) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team

 

 

Klasyfikacja generalna:

1 Vincenzo Nibali (Ita) Astana Pro Team 79:23:19

2 Rigoberto Uran Uran (Col) Sky Procycling 0:04:43

3 Cadel Evans (Aus) BMC Racing Team 0:05:52

4 Michele Scarponi (Ita) Lampre-Merida 0:06:48

5 Carlos Alberto Betancur Gomez (Col) Ag2R La Mondiale 0:07:28

6 Przemyslaw Niemiec (Pol) Lampre-Merida 0:07:43

7 Rafal Majka (Pol) Team Saxo-Tinkoff 0:08:09

8 Benat Intxausti Elorriaga (Spa) Movistar Team 0:10:26

9 Mauro Santambrogio (Ita) Vini Fantini-Selle Italia 0:10:32

10 Domenico Pozzovivo (Ita) Ag2R La Mondiale 0:10:59

11 Franco Pellizotti (Ita) Androni Giocattoli 0:11:35

12 Samuel Sanchez Gonzalez (Spa) Euskaltel-Euskadi 0:11:59

13 Yury Trofimov (Rus) Katusha 0:12:55

14 Tanel Kangert (Est) Astana Pro Team 0:12:57

15 Robert Kiserlovski (Cro) RadioShack Leopard 0:14:27

16 Sergio Luis Henao Montoya (Col) Sky Procycling 0:18:19

17 Wilco Kelderman (Ned) Blanco Pro Cycling Team 0:19:34

18 Darwin Atapuma Hurtado (Col) Colombia 0:27:18

19 Damiano Caruso (Ita) Cannondale Pro Cycling 0:30:56

20 Francis Mourey (Fra) FDJ 0:31:38

21 Francis De Greef (Bel) Lotto Belisol 0:32:36

22 Evgeny Petrov (Rus) Team Saxo-Tinkoff 0:34:52

23 Egoi Martinez De Esteban (Spa) Euskaltel-Euskadi 0:36:30

24 José Herrada Lopez (Spa) Movistar Team 0:38:58

25 Diego Rosa (Ita) Androni Giocattoli 0:40:23

26 Steven Kruijswijk (Ned) Blanco Pro Cycling Team 0:42:18

27 Jose Rodolfo Serpa Perez (Col) Lampre-Merida 0:43:33

28 Fabio Andres Duarte Arevalo (Col) Colombia 0:45:59

29 Rafael Valls Ferri (Spa) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team 0:53:45

30 Ivan Santaromita (Ita) BMC Racing Team 0:56:08

31 Juan Manuel Garate (Spa) Blanco Pro Cycling Team 0:58:21

32 Hubert Dupont (Fra) Ag2R La Mondiale 1:01:21

33 Jorge Azanza Soto (Spa) Euskaltel-Euskadi 1:07:03

34 Steve Morabito (Swi) BMC Racing Team 1:09:32

35 Tiago Machado (Por) RadioShack Leopard 1:09:38

36 Giovanni Visconti (Ita) Movistar Team 1:10:55

37 Kanstantsin Siutsou (Blr) Sky Procycling 1:11:39

38 Pieter Weening (Ned) Orica-GreenEdge 1:16:34

39 Valerio Agnoli (Ita) Astana Pro Team 1:17:43

40 Petr Ignatenko (Rus) Katusha 1:18:14

41 Giampaolo Caruso (Ita) Katusha 1:19:48

42 Fabio Aru (Ita) Astana Pro Team 1:22:36

43 Fabio Felline (Ita) Androni Giocattoli 1:30:59

44 Stefano Pirazzi (Ita) Bardiani Valvole-CSF Inox 1:31:10

45 Vladimir Karpets (Rus) Movistar Team 1:33:40

46 Jarlinson Pantano (Col) Colombia 1:33:59

47 Miguel Angel Rubiano Chavez (Col) Androni Giocattoli 1:34:47

48 Stef Clement (Ned) Blanco Pro Cycling Team 1:37:54

49 Thomas Danielson (USA) Garmin-Sharp 1:38:14

50 Jackson Rodriguez (Ven) Androni Giocattoli 1:38:38

51 Ben Gastauer (Lux) Ag2R La Mondiale 1:39:47

52 Thomas Damuseau (Fra) Team Argos-Shimano 1:42:10

53 Peter Stetina (USA) Garmin-Sharp 1:42:21

54 Matteo Rabottini (Ita) Vini Fantini-Selle Italia 1:43:41

55 Rob Ruijgh (Ned) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team 1:43:57

56 Simone Stortoni (Ita) Lampre-Merida 1:46:26

57 Dario Cataldo (Ita) Sky Procycling 1:49:21

58 Emanuele Sella (Ita) Androni Giocattoli 1:49:30

59 Luca Paolini (Ita) Katusha 1:57:35

60 Christian Knees (Ger) Sky Procycling 1:58:18

61 Bruno Pires (Por) Team Saxo-Tinkoff 1:58:24

62 Michal Golas (Pol) Omega Pharma-Quick Step 2:01:15

63 Paul Martens (Ger) Blanco Pro Cycling Team 2:03:41

64 Gorka Verdugo Marcotegui (Spa) Euskaltel-Euskadi 2:04:13

65 Vladimir Gusev (Rus) Katusha 2:04:23

66 Francisco José Ventoso Alberdi (Spa) Movistar Team 2:05:43

67 Paolo Longo Borghini (Ita) Cannondale Pro Cycling 2:06:15

68 Kristijan Durasek (Cro) Lampre-Merida 2:07:18

69 Patrick Gretsch (Ger) Team Argos-Shimano 2:08:14

70 Eros Capecchi (Ita) Movistar Team 2:08:47

71 Francesco Manuel Bongiorno (Ita) Bardiani Valvole-CSF Inox 2:11:01

72 Adam Hansen (Aus) Lotto Belisol 2:14:22

73 Salvatore Puccio (Ita) Sky Procycling 2:15:01

74 Jens Keukeleire (Bel) Orica-GreenEdge 2:15:41

75 Dominique Rollin (Can) FDJ 2:17:45

76 Marco Marcato (Ita) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team 2:17:54

77 Serge Pauwels (Bel) Omega Pharma-Quick Step 2:19:17

78 Daniele Pietropolli (Ita) Lampre-Merida 2:20:31

79 Koen De Kort (Ned) Team Argos-Shimano 2:20:49

80 Leonardo Fabio Duque (Col) Colombia 2:21:24

81 Nelson Filipe Santos Simoes Oliveira (Por) RadioShack Leopard 2:24:50

82 Xabier Zandio Echaide (Spa) Sky Procycling 2:26:09

83 Frederik Veuchelen (Bel) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team 2:30:01

84 Ramunas Navardauskas (Ltu) Garmin-Sharp 2:32:49

85 Danilo Wyss (Swi) BMC Racing Team 2:32:56

86 Pablo Lastras Garcia (Spa) Movistar Team 2:33:02

87 Cristiano Salerno (Ita) Cannondale Pro Cycling 2:33:41

88 Cayetano José Sarmiento Tunarrosa (Col) Cannondale Pro Cycling 2:35:30

89 Alessandro Proni (Ita) Vini Fantini-Selle Italia 2:35:32

90 Robert Vrecer (Slo) Euskaltel-Euskadi 2:36:11

91 Sonny Colbrelli (Ita) Bardiani Valvole-CSF Inox 2:36:44

92 Fredrik Carl Wilhelm Kessiakoff (Swe) Astana Pro Team 2:37:04

93 Robinson Eduardo Chalapud Gomez (Col) Colombia 2:38:44

94 Fabio Sabatini (Ita) Cannondale Pro Cycling 2:40:29

95 Lars Ytting Bak (Den) Lotto Belisol 2:41:16

96 Danilo Hondo (Ger) RadioShack Leopard 2:42:05

97 Paolo Tiralongo (Ita) Astana Pro Team 2:43:03

98 Rory Sutherland (Aus) Team Saxo-Tinkoff 2:44:06

99 Oscar Gatto (Ita) Vini Fantini-Selle Italia 2:44:09

100 Manuele Boaro (Ita) Team Saxo-Tinkoff 2:45:58

101 Martijn Keizer (Ned) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team 2:46:25

102 Stefano Locatelli (Ita) Bardiani Valvole-CSF Inox 2:47:00

103 Pavel Brutt (Rus) Katusha 2:50:40

104 Gianluca Brambilla (Ita) Omega Pharma-Quick Step 2:50:57

105 Gert Dockx (Bel) Lotto Belisol 2:51:30

106 Guillaume Bonnafond (Fra) Ag2R La Mondiale 2:51:31

107 Andrey Zeits (Kaz) Astana Pro Team 2:52:22

108 Stefano Garzelli (Ita) Vini Fantini-Selle Italia 2:52:34

109 Vicente Reynes Mimo (Spa) Lotto Belisol 2:53:28

110 Christian Vande Velde (USA) Garmin-Sharp 2:55:46

111 Dirk Bellemakers (Ned) Lotto Belisol 2:56:27

112 Tobias Ludvigsson (Swe) Team Argos-Shimano 2:57:42

113 Alan Marangoni (Ita) Cannondale Pro Cycling 2:59:44

114 Tiziano Dall’Antonia (Ita) Cannondale Pro Cycling 3:00:03

115 Johan Le Bon (Fra) FDJ 3:00:13

116 Juan Jose Cobo Acebo (Spa) Movistar Team 3:00:29

117 Frederik Willems (Bel) Lotto Belisol 3:02:36

118 Matteo Trentin (Ita) Omega Pharma-Quick Step 3:03:23

119 Elia Viviani (Ita) Cannondale Pro Cycling 3:04:33

120 George Bennett (NZl) RadioShack Leopard 3:04:41

121 Filippo Pozzato (Ita) Lampre-Merida 3:05:27

122 Brett Lancaster (Aus) Orica-GreenEdge 3:06:56

123 Luka Mezgec (Slo) Team Argos-Shimano 3:10:39

124 Jérôme Pineau (Fra) Omega Pharma-Quick Step 3:10:51

125 Mads Christensen (Den) Team Saxo-Tinkoff 3:14:56

126 Sacha Modolo (Ita) Bardiani Valvole-CSF Inox 3:15:59

127 Cameron Wurf (Aus) Cannondale Pro Cycling 3:18:13

128 Albert Timmer (Ned) Team Argos-Shimano 3:19:00

129 Mark Cavendish (GBr) Omega Pharma-Quick Step 3:19:48

130 Giacomo Nizzolo (Ita) RadioShack Leopard 3:19:54

131 Maarten Tjallingii (Ned) Blanco Pro Cycling Team 3:20:28

132 Yaroslav Popovych (Ukr) RadioShack Leopard 3:20:36

133 Julien Vermote (Bel) Omega Pharma-Quick Step 3:20:54

134 Danny Pate (USA) Sky Procycling 3:21:15

135 Brian Bulgac (Ned) Lotto Belisol 3:23:01

136 Thomas Dekker (Ned) Garmin-Sharp 3:25:44

137 Nicola Boem (Ita) Bardiani Valvole-CSF Inox 3:28:05

138 Edoardo Zardini (Ita) Bardiani Valvole-CSF Inox 3:28:25

139 Marco Canola (Ita) Bardiani Valvole-CSF Inox 3:33:22

140 Daniel Oss (Ita) BMC Racing Team 3:34:02

141 Christian Meier (Can) Orica-GreenEdge 3:35:06

142 Robert Hunter (RSA) Garmin-Sharp 3:35:17

143 Ricardo Mestre (Por) Euskaltel-Euskadi 3:36:00

144 Luke Durbridge (Aus) Orica-GreenEdge 3:36:41

145 Murilo Antonio Fischer (Bra) FDJ 3:38:26

146 Manuel Belletti (Ita) Ag2R La Mondiale 3:38:31

147 Dmitriy Gruzdev (Kaz) Astana Pro Team 3:39:47

148 Alex Dowsett (GBr) Movistar Team 3:40:13

149 Stephen Cummings (GBr) BMC Racing Team 3:42:50

150 Giairo Ermeti (Ita) Androni Giocattoli 3:45:07

151 Jesse Sergent (NZl) RadioShack Leopard 3:45:11

152 Roberto Ferrari (Ita) Lampre-Merida 3:46:26

153 Ioannis Tamouridis (Gre) Euskaltel-Euskadi 3:47:23

154 Svein Tuft (Can) Orica-GreenEdge 3:49:17

155 Maurits Lammertink (Ned) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team 3:51:32

156 Kenny Dehaes (Bel) Lotto Belisol 3:57:40

157 Bert De Backer (Bel) Team Argos-Shimano 3:59:30

158 Willem Wauters (Bel) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team 4:01:51

159 Iljo Keisse (Bel) Omega Pharma-Quick Step 4:04:18

160 Pim Ligthart (Ned) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team 4:04:30

161 Jens Mouris (Ned) Orica-GreenEdge 4:04:50

162 Wilson Alexander Marentes Torres (Col) Colombia 4:07:08

163 Laurent Pichon (Fra) FDJ 4:11:30

164 Edwin Alcibiades Avila Vanegas (Col) Colombia 4:17:09

165 Rafael Andriato (Bra) Vini Fantini-Selle Italia 4:23:12

166 Miguel Minguez Ayala (Spa) Euskaltel-Euskadi 4:23:16

167 Adam Blythe (GBr) BMC Racing Team 4:27:03

168 Davide Appollonio (Ita) Ag2R La Mondiale 4:28:36

 

 

 

 

Foto:bettiniphoto.net

Arek Waluga