iglinskiyMaxim Iglinskiy (Astana) po udanej uciecze, został zwycięzcą czwartego etapu Baloise Belgium Tour. Z peletonu najszybszy był Andre Greipel (Lotto – Belisol), a za nim finiszował Philippe Gilbert (BMC). Tony Martin (OPQS) utrzymał koszulkę lidera.

Czwarty etap Baloise Belgium Tour rozgrywany był wokół Lacs de l’Eau d’Heure i liczył 164,3 km. Kolarze mieli do pokonania kilka sztywnych, choć krótkich podjazdów. Od początku mieliśmy wiele ataków, a ostatecznie na czele kręciło siedmiu zawodników: Grégory Rast (RadioShack – Leopard), Jens Debusschere (Lotto – Belisol), Björn Leukemans (Vacansoleil – DCM), Maxim Iglinskiy (Astana), Sébastien Delfosse (Crelan – Euphony), Florent Barle (Cofidis), Thomas Voeckler (Europcar).

Ucieczkę kontrolowała ekipa Omega Pharma – Quick Step, mająca w swoim składzie wczorajszego triumfatora czasówki i posiadacza koszulki lidera, Tony’ego Martina. 58 km przed metą harcownicy jechali z przewagą 2 minut i 30 sekund nad dużą grupą. Lotne premie padały łupem Sébastien Delfosse, który miał ponad 2 minuty straty w generalce. 13 km przed metą peleton tracił minutę i 40 sekund do harcowników i była szansa na dość sensacyjne rozstrzygnięcie.

Z peletonu na podjeździe Petit Poggio (około 6 km przed metą) zaatakował Tom Jelte Slagter (Blanco), ale jego akcja dość szybko została skasowana przez Omegę. Fantastycznym atakiem na ostatnim kilometrze popisał się Maxim Iglinsky, który jako jedyny nie został doścignięty przez rozpędzony peleton. Drugie miejsce zajął Andre Greipel (Lotto – Belisol), a trzecie Philippe Gilbert (BMC). Koszulkę lidera zachował Tony Martin.

Wyniki:

1 IGLINSKIY Maxim Astana Pro Team 20 30 2:36:07

2 GREIPEL Andre Lotto Belisol Team 14 18 0:02

3 GILBERT Philippe BMC Racing Team 8 12 ,,

4 VAN POPPEL Danny Vacansoleil – DCM 7 7 ,,

5 GAVAZZI Francesco Astana Pro Team 6 4 ,,

6 ARASHIRO Yukiya Team Europcar 5 3 ,,

7 JANSE VAN RENSBURG Reinardt Team Argos – Shimano 4 2 ,,

8 MEISEN Marcel BKCP-Powerplus 2 1 ,,

9 VAN ASBROECK Tom Topsport Vlaanderen – Baloise ,,

10 DRUCKER Jean-Pierre Accent.jobs – Wanty ,,

11 DELFOSSE Sebastien Crelan-Euphony ,,

12 HOFLAND Moreno Blanco Pro Cycling Team ,,

13 TSATEVITCH Alexey Katusha Team ,,

14 VANTOMME Maxime Crelan-Euphony 0:05

15 DE VREESE Laurens Topsport Vlaanderen – Baloise ,,

16 DEBUSSCHERE Jens Lotto Belisol Team ,,

17 PONZI Simone Astana Pro Team ,,

18 LAMPAERT Yves Topsport Vlaanderen – Baloise ,,

19 MARTIN Tony Omega Pharma – Quick-Step ,,

20 SANCHEZ GIL Luis Leon Blanco Pro Cycling Team ,,

21 HUREL Tony Team Europcar ,,

22 VANTHOURENHOUT Dieter BKCP-Powerplus ,,

23 NYS Sven Crelan-Euphony ,,

24 VANMARCKE Sep Blanco Pro Cycling Team ,,

25 ROELANDTS Jurgen Lotto Belisol Team ,,

26 NERZ Dominik BMC Racing Team ,,

27 VAN DER POEL David BKCP-Powerplus ,,

28 VOECKLER Thomas Team Europcar ,,

29 KOHLER Martin BMC Racing Team ,,

30 VANTHOURENHOUT Michael BKCP-Powerplus ,,

31 CAETHOVEN Steven Accent.jobs – Wanty ,,

32 MONFORT Maxime RadioShack – Leopard ,,

33 KUSCHYNSKI Aleksandr Katusha Team ,,

34 EVRARD Laurent Wallonie – Bruxelles ,,

35 MAIKIN Roman Rusvelo ,,

36 LAGUTIN Sergey Vacansoleil – DCM ,,

37 LEUKEMANS Bjorn Vacansoleil – DCM ,,

38 PORSEV Alexander Katusha Team ,,

39 DUMOULIN Tom Team Argos – Shimano ,,

40 VAN HOECKE Gijs Topsport Vlaanderen – Baloise ,,

41 VEILLEUX David Team Europcar ,,

42 VAN AVERMAET Greg BMC Racing Team ,,

43 SELVAGGI Mirko Vacansoleil – DCM ,,

44 VAN EMDEN Jos Blanco Pro Cycling Team ,,

45 PETIT Adrien Cofidis Solutions Crédits ,,

46 PETRUS Lubomir BKCP-Powerplus ,,

47 NOVIKOV Nikita Vacansoleil – DCM ,,

48 JUODVALKIS Egidijus Crelan-Euphony ,,

49 ERSHOV Artur Rusvelo ,,

50 OVECHKIN Artem Rusvelo ,,

51 TERPSTRA Niki Omega Pharma – Quick-Step ,,

52 DEMOITIE Antoine Wallonie – Bruxelles ,,

53 VANDEWALLE Kristof Omega Pharma – Quick-Step ,,

54 BAUGNIES Jerome To Win – Josan Cycling Team ,,

55 SIJMENS Nico Cofidis Solutions Crédits ,,

56 TLEUBAYEV Ruslan Astana Pro Team ,,

57 QUINZIATO Manuel BMC Racing Team ,,

58 KLöDEN Andréas RadioShack – Leopard ,,

59 KOLOBNEV Alexandr Katusha Team ,,

60 HOOGERLAND Johnny Vacansoleil – DCM ,,

61 BARLE Florent Cofidis Solutions Crédits ,,

62 ALBERT Niels BKCP-Powerplus ,,

63 HENDERSON Gregory Lotto Belisol Team ,,

64 VAN GOOLEN Jurgen Accent.jobs – Wanty ,,

65 DEVOLDER Stijn RadioShack – Leopard ,,

66 DEGAND Thomas Accent.jobs – Wanty ,,

67 VANENDERT Jelle Lotto Belisol Team ,,

68 BERTHOLET Quentin Wallonie – Bruxelles ,,

69 POELS Wout Vacansoleil – DCM ,,

70 TURGOT Sébastien Team Europcar ,,

71 POULHIES Stéphane Cofidis Solutions Crédits ,,

72 VORGANOV Eduard Katusha Team ,,

73 MCNALLY Mark An Post – Chainreaction ,,

74 LABBE Arnaud Cofidis Solutions Crédits ,,

75 MEEUSEN Tom Telenet-Fidea Cycling Team ,,

76 ROHREGGER Thomas RadioShack – Leopard ,,

77 ZINGLE Romain Cofidis Solutions Crédits ,,

78 BOONEN Tom Omega Pharma – Quick-Step ,,

79 FLORENCIO Xavier Katusha Team ,,

80 CHAVANEL Sébastien Team Europcar ,,

81 BURGHARDT Marcus BMC Racing Team ,,

82 HERMANS Ben RadioShack – Leopard ,,

83 GOOS Marc Blanco Pro Cycling Team ,,

84 GAUDIN Damien Team Europcar ,,

85 VANDEWALLE Jurgen Lotto Belisol Team ,,

86 SLAGTER Tom-Jelte Blanco Pro Cycling Team ,,

87 AMORISON Frédéric Crelan-Euphony ,,

88 BOOM Lars Blanco Pro Cycling Team ,,

89 VANENDERT Dennis Lotto Belisol Team ,,

90 WALSLEBEN Philipp BKCP-Powerplus ,,

 

 

Klasyfikacja generalna:
1 (1) MARTIN Tony Omega Pharma – Quick-Step

 

Foto:bettiniphoto.net

Arek Waluga