fot. Photo News / Deceuninck - Quick Step

Reprezentacja Czech jest kolejnym zespołem, który przedstawił skład na mistrzostwa świata w Yorkshire. Liderem naszych południowych sąsiadów jest Zdenek Stybar.

Zdenek Stybar rozpoczął sezon od zwycięstw w Omloop Het Nieuwsblad i E3 BinckBank Classic. Ostatnio kolarz Deceuninck-Quick Step jechał w Vuelta a Espana. Na swoim koncie 33-latek ma wiele sukcesów w wyścigach klasycznych, ale brakuje mu medalu na mistrzostwach świata.

Drugi z liderów reprezentacji Czech jest Roman Kreuziger. Rówieśnik Stybara po Tour de France skupi się na klasykach, ale nie osiągnął w nich dobrych rezultatów. W przeszłości sięgał po zwycięstwa w ważnych wyścigach jednodniowych – Clasica San Sebastian w 2009 roku i Amstel Gold Race w 2013 roku. Rok temu zajął 6. miejsce na mistrzostwach świata w Innsbrucku.

W składzie znalazł się także Josef Cerny. Kolarz CCC Team, podobnie jak Jan Barta, wystartuje w wyścigu ze startu wspólnego oraz w jeździe indywidualnej na czas. Zestawienie uzupełniają Petr Vakoc i Frantisek Sisr.

Skład reprezentacji Czech na mistrzostwa świata 2019: Zdenek Stybar, Roman Kreuziger, Frantisek Sisr, Petr Vakoc, Josef Cerny, Jan Barta.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments