steGrzegorz Stępniak (CCC Polsat Polkowice) pokonując swojego klubowego kolegę Bartłomieja Matysiaka oraz Błażeja Janiaczyka (Bank BGŻ) został triumfatorem 1 etapu Bałtyk – Karkonosze Tour.

Po wczorajszym prologu wygranym przez Jarosława Marycza (CCC Polsat), dziś kolarze przystąpili do pierwszego etapu, który wiódł z Kołobrzegu do Czaplinka i liczył 194 kilometry.

Już na rundach w Kołobrzegu doszło do ucieczki czterech zawodników, w odjazd zabrali się: Robert Radosz (BDC MarcPol), Mieszko Bulik (Bank BGŻ), Bartłomiej Matysiak (CCC Polsat) i Kamil Zieliński (Las Vegas Power Energy Drink).

Po przejechaniu kilkunastu kilometrów doszło do niecodziennej sytuacji. Peleton w ramach strajku zatrzymał się. Powodem była słabo zabezpieczona trasa przez policję i związane z tym zagrożenie dla kolarzy. Sędziowie zatrzymali także ucieczkę.

Po opanowaniu sytuacji przez organizatora i policję sędziowie puścili do przodu ucieczkę, a półtorej minuty później ruszył peleton. Współpraca czterech śmiałków nie układała się najlepiej i zawodnicy wrócili do peletonu.

Na kolejnych kilometrach uciekali jeszcze Wojciech Migdał (KS Pogoń Mostostal Puławy) wraz z kolarzem z Niemiec – Matti Brucknerem (Team Lavmarkrandstadt).

O losach etapu rozstrzygnął jednak finisz z peletonu, który po mistrzowsku po raz kolejny w tym sezonie rozegrał Grzegorz Stępniak. Drugi był Matysiak, trzeci Janiaczyk. Tuż za podium znalazł się Mateusz Komar (BDC MarcPol).

Nowym liderem wyścigu został dzisiejszy triumfator – Grzegorz Stępniak.

Pełne wyniki 1 etapu > tutaj

Poprzedni artykułGiro: Majka i Betancur o rywalizacji o białą koszulkę
Następny artykułKrystian Ruta wygrał Mały Wyścig Pokoju
Pomysłodawca, założyciel i właściciel naszosie.pl. Z wykształcenia ekonomista, kilkanaście lat zarządzający oddziałami banków. Pracę w „korpo” zakończył w 2013 i wtedy to zdecydował poświęcić się tylko pasji. Na szosie jeździ amatorsko od ponad 20 lat. Mąż i ojciec dwóch synów.
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments