Rafał MajkaWalka o białą koszulkę na tegorocznym Giro d`Italia toczy się przede wszystkim między Carlosem Betancurem (AG2R), a Rafałem Majką (Saxo-Tinkoff). Jednak Polak po wczorajszym etapie, na którym zajął znakomite czwarte miejsce, powiedział, że biały trykot nie jest jego głównym celem w tym wyścigu.

 Rafał zajmuje obecnie 8. miejsce w klasyfikacji generalnej i traci do lidera Vincenzo Nibalego 5 minut i 20 sekund.

 Nie myślałem o białej koszulce. Być może myślał o niej Betancur, ale ja nie. Jeśli ją zdobędzie, to zdobędzie, a jeśli nie to nie. Nie ma to dla mnie znaczenia. Jestem tu, aby wspinać się wyżej w generalce, oraz aby wygrać etap.

 Z kolei Betancur twierdzi, że biała koszulka jest jego głównym celem.

Koszulka najlepszego młodzieżowca jest moim głównym celem i dziś [Betancur mówi o 15. etapie- przyp. red.] drużyna wiele zrobiła, aby mi w tym pomóc. Źle się złożyło, że przewrócił się Domenico Pozzovivo, gdyż on też mógł walczyć o zwycięstwo na etapie. Będę kontynuował walkę o wygranie etapu, a także u utrzymanie białej koszulki.

 Marta Wiśniewska

guest
6 komentarzy
Najstarsze
Najnowsze
Inline Feedbacks
View all comments
OPQS
OPQS

Majka!

Trolololo
Trolololo

Już niech Majka nie będzie taki hardy. Lepiej niech się pnie w generalce, a przy okazji złapie białą koszulkę.

Ale patrząc na ostatni i poprzednie etapy to lekko z Betancurem mieć nie będzie.

Dajesz Majka, dajesz!

Marcin
Marcin

Na jedno wychodzi. Żeby się piąć trzeba wyprzedzić Betancura:) Swoją drogą coraz bardziej podoba mi się ekipa AG2R. Gdyby nie ta głupia wpadka Sylviana:(

Maxvir
Maxvir

Betancur w porównaniu do Majczaka ma swoje już przejechane…wszystko przyjdzie z czasem, na czasówce Majczak powinien odzyskać koszul…

Masto
Masto

Pozdrawiam Rafała , jest we wspaniałej formie . Cel to co najmniej pudło w generalce.

Robert
Robert

No własnie, kto na świecie będzie pamiętał, że Rafa był któryś tam w 10-szej dziesiątce Giro? Za to zdobywcy „młodzieżówki” na 100% nie zapomną.