Foto: Voster ATS Team / Paweł Jańczyk

Wrześniowe ściganie to dla ekipy Voster ATS seria wyścigów etapowych z kalendarza UCI. Pierwsze dwa starty to Bałtyk-Karkonosze Tour i Belgrad-Banjaluka.

Skrócony do trzech etapów Albertina Bałtyk-Karkonosze Tour (UCI 2.2) rozpocznie się 4 września. Ekipa Voster ATS wystawi tam reprezentację pięciu zawodników. Poprowadzi ich Mateusz Taciak – triumfator tego wyścigu z 2016 roku, obecnie wdrażający się w rolę dyrektora sportowego.

Równolegle druga piątka kolarzy wystartuje w czteroetapowym Belgrade-Banjaluka (UCI 2.1), gdzie w ubiegłym roku triumfował Paweł Franczak. Tym razem ekipa zdecydowała jednak, że Franczak wystąpi w Bałtyk-Karkonosze, by później być gotowym do kolejnej etapówki – Wyścigu „Solidarności” i Olimpijczyków (UCI 2.2). To istotna dla zespołu ze sStalowej Woli impreza, ponieważ start pierwszego etapu następuje w okolicach, w których powstał cały projekt Voster ATS Team.

W drugiej połowie września zespół wystąpi na pewno w Małopolskim Wyścigu Górskim (UCI 2.2), a dalsze plany startowe zweryfikuje sytuacja epidemiologiczna.

Skład Voster ATS Team na Bałtyk-Karkonosze Tour

Paweł Franczak, Paweł Cieślik, Adam Stachowiak, Wojciech Sykała,
Krzysztof Parma

Skład Voster ATS Team na Belgrade-Banjaluka:

Patryk Stosz, Piotr Brożyna, Sylwester Janiszewski, Mateusz Grabis, Jakub Murias

Poprzedni artykułAmanda Spratt na dłużej w Mitchelton-SCOTT
Następny artykułWażny rozdział – zapowiedź 6. etapu Tour de France 2020
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments