juniorzy młodsiKrystian Ruta (KK Tarnovia Tar. Podgórne) wygrał 54. Międzynarodowy Mały Wyścig Pokoju, w którym startowali zawodnicy z kategorii młodzik. W 3-dniowej rywalizacji, w czasie której rozegrano 4 etapy, pokonał on Damiana Mądrzejewskiego (TKK Pacyfic Toruń) i Macieja Kwiatkowskiego (TKK Pacyfic Toruń).

Ruta zajął 2. miejsce na 2. etapie, będącym 5,2-kilometrową jazdą indywidualną na czas, na trasie Rokietnica-Mrowino-Rokietnica. Były to także mistrzostwa Wielkopolski w kategorii młodzik. Zwyciężył kolega Ruty z drużyny, Jakub Śmieszek, który „wykręcił” czas 7 minut i 6 sekund. Trzecie miejsce wywalczył Maciej Kwiatkowski. Między pierwszym, a trzecim kolarzem były zaledwie 34 setne sekundy różnicy!

Wyniki 2 etapu > tutaj

3. etap, liczący 22 kilometry, był rozgrywana w ramach Pucharu Nadziei Olimpijskich, jako Ogólnopolski Wyścig Uliczny im. Bogdana Jańskiego. Wygrał go Daniel Rocha (TKK Pacyfik Toruń) przed triumfatorem 1. etapu, Damianem Mądrzejewskim (również TKK Pacyfik Toruń) i Emilem Czyszczewskim (KLTC Konin). Na metę wpadła mocno rozciągnięta grupa i sędziowie naliczyli różnice czasowe.

Wyniki 3 etapu > tutaj

Ostatni, 18-kilometrowy etap wokół Szamotuł, po finiszu z dużej grupy, padł łupem Mądrzejewskiego. Drugi był Daniel Rochna, a trzeci Mateusz Kostański (KLTC Konin).

Wyniki 4 etapu > tutaj

3-dniowe zmagania Krystian Ruta zakończył na 1. miejscu, z czasem 2 godzin 37 minut i 51 sekund. 2. lokatę, z 2 sekundami straty zajął Mądrzejewski, a na ostatnim stopniu podium stanął Maciej Kwiatkowski, który do zwycięzcy stracił 4 sekundy. Najwyżej sklasyfikowaną zawodniczką była Zuzanna Garczarek (KK Tarnovia Tar. Podgórne). W klasyfikacji młodziczek, za nią uplasowały się Zuzanna Kasprzyk (KK Tarnovia Tar. Podgórne) i Joannna Golec (UKS Trójka Jarocin).

Końcowa klasyfikacja generalna > tutaj

Poprzedni artykułGrzegorz Stępniak najlepszy na 1 etapie Bałtyk – Karkonosze Tour 2013!
Następny artykułPrzemek Niemiec przed wtorkowym etapem: „Ataki pójdą już jutro, kalkulacje się skończyły”